Jak banky dokážou finančně poradit

Jakub Vytlačil | rubrika: Jak na to | 3. 4. 2008 | 6 komentářů
České banky čím dál víc inzerují, že klient u nich najde pomoc s řízením svých osobních financí. Podívali jsme se proto na kvalitu jejich poradenství. Začíná tak cyklus testů pěti českých peněžních ústavů.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 4. 2008 10:52, Jaromír

Široká nabídka? :)
Dlouhodobý vztah? :)

A jak pak bude označovat normální poradce svou nabídku, když vy tu svou omezenou označujete jako "širokou"? Ultra wide, velice široká, super široká, nepřekonatelně velká, či přímo galaktická :) ?

Haha, tak to jsi mě opravdu pobavil.

Víš co je u mě široká nabídka? Někdo kdo nabízí produkty z celého světa, ne jen z EU, ČR a už vůbec ne jen z jedné banky a jejich spojenců. Laskavě si uvědom, co slovo široká znamená, a příště piš omezená.

Zobrazit celé vlákno

+45
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

3. 4. 2008 12:14 | labuenaa

Aj, ta kvalita! 5. Bydlím v Praze na Spořilově, ale na mém účtu to není znát. Jestli víš, jak to změnit, a máš ING Konto, ozvi se mi na kontakting.cz. Zn.: Chci ho taky!
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2008 10:59 | Jaromír

Přesně tak, na malé produkty člověk poradce nepotřebuje (stavebko, spotřební půjčky).
A na velké je dobré se na to podívat sám (aspoň se člověk o tom něco dozví, když už bude platit hypotéku 20 let) a nebo si zaplatit poradce, který mi vyber opravdu tu nejlepší možnost.
Jako znám taky lidi (většinou ze starší generace), kteří skoro s prosíkem letí do "své" banky, aby od ní měli všechno, ale ta doba už je dávno pryč. Dnes tu máme konkurenci, a nevidím důvod, aby natolik důležitá věc, jako je hypotéka, či penzijní prostředí, nemohla být vybrána pečlivě ze všech produktů, co jsou u nás (a tím nemyslím jen v ČR) k mání.
Era lokální kamenné banky, kde je třeba si vystát hodinovou frontu na poradce, který vám pak nabídne 50 produktů je už snad nenávratně pryč.
A nebo snad ne? Jak naznačuje tento článek? Kdo je vlastně cílová skupina tohoto všeho? Lidi na 60 let?
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 4. 2008 10:52 | Jaromír

Široká nabídka? :) Dlouhodobý vztah? :)
A jak pak bude označovat normální poradce svou nabídku, když vy tu svou omezenou označujete jako "širokou"? Ultra wide, velice široká, super široká, nepřekonatelně velká, či přímo galaktická :) ?
Haha, tak to jsi mě opravdu pobavil.
Víš co je u mě široká nabídka? Někdo kdo nabízí produkty z celého světa, ne jen z EU, ČR a už vůbec ne jen z jedné banky a jejich spojenců. Laskavě si uvědom, co slovo široká znamená, a příště piš omezená.
+45
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 4. 2008 9:34 | cedr

Ano, vy je sice muzete nechat, ale NOVE produkty uz strelite pouze od vasi banky (a jestli ne, tak bych vas jako vas zamestnavatel vyhodil).
Ja presne souhlasim na vami reagovany prispevek. Velky vyznam tahle serie mit opravdu nebude. Na nejbeznejsi bankovni operace si clovek stejne vybere mBanku nebo Bawag. A krz pojisteni, hypoteky... si bud clovek najde nezavisleho poradce (kteremu predem zaplati misto provizniho systemu) anebo si udela vlastni srovnani a vybere nejlepsi produkty napric trhem. A zacal bychy klidne na penize.cz, objevilo se tu nemalo moc peknych srovnavacich clanku.
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 4. 2008 9:21 | Škodolibka domácí

Tak to pozor!!!
Já dělám investiční poradenství v jedné z velkých bank taky a velmi se mi osvědčilo právě to, že klientům v portfoliu jejich investice v jiných bankách nechávám (pokud jsou správně zvolené a do celkového porfolia se hodí). Je přece úplně jedno u které SS nebo PF mám spoření. A i u fondů se dají najít v široké nabídce mezi finančními skupinami v ČR zajímavé kousky na postavení portfolia, které se i zajímavě doplňují. Takto získaná důvěra klienta je trvalá a dlouhodobý vztah je vybudován mnohem snáz, než kdyby se mu cpaly pouze produkty jedné finanční skupiny (ne že by to nešlo - nabídka je naprosto dostačující). Pokud člověk nepracuje v provizním systému, tak je dlouhodobý vztah s klientem mnohem důležitější než krátkodobý profit z momentální jednorázové investice.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 4. 2008 7:39 | Jaromír

"U finančního poradenství v bankách je částečně potlačen provizní systém"
Ale nabízejí jen produkty z vlastní banky, takže si člověk nepomůže vůbec, tady je tendenčnost naprosto jasná. Tohle jsou podle mě nejhorší "poradci". Nejde o poradenství, ale o prodej několika firemních produktů a nevidím zde rozdíl oproti samoobsluze.
Co nakonec vznikne, jen určitý, nejasný mix bankovních produktů.
Myslím, že na tenhle test není třeba několik týdnů, dá se zvládnout obesláním bank přes email, stejně koho z investorů to zajímá, žádný investor nebude mít všechny produkty od jedné banky, je to velké riziko.
Podle mě to otestují tímpádem jen rychlos rady, kvalita výsledné investice je jasná už předem...
Tak ale do toho :).
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Pohlreich

restauratér a podnikatel

Martin Wichterle

podnikatel, Wikow Industry

Zdeněk Pohlreich
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Martin Wichterle
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services