Reklamace už nemusí skončit jen u soudu

Táňa Chadrabová | rubrika: Jak na to | 10. 3. 2008 | 6 komentářů
Od dubna se spotřebitelé nebudou muset bránit proti nepoctivým obchodníkům pouze u soudu. Začne fungovat systém, kdy se lze svých práv domoci levněji a rychleji buď s pomocí zprostředkovatele, nebo rozhodčího soudu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 3. 2008 8:11, Janka

Už aby to bylo. Před půl rokem jsem si koupila elektrickou žehličku na vlasy za necelých tisíc korun. Po dvou měsících přestala fungovat. Když jsem ji reklamovala, prodavač mi rovnou řekl, že jsem prý ji přehřála, je to moje vina a ani se mnou nesepsal reklamační protokol. Na to, abych se soudila, peníze opravdu nemám, tak mi nezbylo nic jiného než si koupit novou.

+67
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

15. 9. 2010 11:12 | Daniel Průša

Chtěl bych ostatní upozornit na firmu BELS CZ s.r.o.. Poslal jsem jim na reklamaci adaptér k foťáku v obálce s ochranou protinárazovou folií (běžne v ní posílám CD a různé jiné křehké předměty bez úhony). Adaptér mi vrátili rozdrcený dle míry poškození velkou silou (např. přejetí nákladním autem) i s nepoškozenou obálkou ve které byl původně zabalen na dobírku za 192 Kč s dopisem, že záruku nemohou uznat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 10. 2008 9:51 | Standa

hihi, mno jestli na té žehličce byli do vnějších plastů zapečené kusy dřeva z krbu, tak to beru, ale jinak jsem na vaší straně a to i přes to jsem ten kdo ty reklamace řeší... Mimochodem četla jste někdy občanský zákoník ? Je tam pasáž, že uplatnění reklamace je jednostraná záležitost - tedy vy reklamujete a přiložit k výrobku papír s popisem vady, vašema iniciálama, datumem ... je Vaše starost. pokud ji vyplní prodavač za Vás do formuláře je to jeho vstřícnej krok a dělá vám v tu chvíli jen písařku, která pokud něco vyplní nesprávně ,tak za to stejně nemůže a stejně je to na Vás... na prodejci je to převzít, a vydat s patřičným vyjádřením (ideálně pipír). Vrácení z reklamace je zase jednostranná věc od prodejce, takže pokud máte povinnost si to ve středu vyzvednout, a začnete na prodejně namítat , že s vyjádřením servisu nesouhlasíte a že si to nechcete převzít - je to k ničemu. V tu chvíli totiž prodejci skončila lhůta reklamace a to i přesto že si třeba ani nepřijdete ve 30ti dnech, ale navíc začala běžet lhůta 1/2 roku a na konci této lhůty to prodejce může zlikvidovat / prodat atp... , navic pokud bude fakt záporňák, tak vám za tuto lhůtu naúčtuje skladovné...
řeším 400 reklamací měsíčně a z toho cca 10% neuznáno - vina zákazníka, dalších 10% vada se neprojevila - zákazník si nepřečetl návod (nefotí - není misto na kartě - pane něco smázněte viz návod....) jsem servisem a ne výrobcem - výrobce mne platí pouze za uznané reklamace a pokud bych reklamaci která nemá být uznána uznal, tak mám hned několik problémů. To myslím naznačuje, že nemám důvod reklamace ani uměle odmítat a ani naopak....
Spíš mne pak štve, že pak poslouchám v MHD "hele, mobil mi spadl sice do kaluže a zajiskřil, ale když na ně budu 2 hodiny řvát , tak povolej a vzdají to . Nebo tom mám raději poslat přítelkyni a ona to vybrečí ?!? ... Mno to půjde - to nám musejí uznat....."
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 3. 2008 12:16 | Garf

To nejdůležitější je až v posledním odstavci: "dobrovolná účast OBOU stran". Když to obchodník odmítne, půjde to zase k soudu a jsme tam, kde jsme byli. Tenhle projekt nepoctivce a šejdíře nevyřadí. Ale snadno se pak poznají. Kdo chce věc opravdu řešit, spíše přistoupí na rozhodce. Ostatní se budou dál soudit.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2008 9:26 | randy

Dávno už existují některé smlouvy občanů s některými firmami, kde je už předem určen rozhodčí pro případ neshody jedné a druhé strany. Obvykle to jsou půjčky. V článku mi chybí zmínka, jestli a jak projekt ovlivní tyto smlouvy.
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2008 8:16 | Zdeněk podnikatel

Souhlasím s předsedou HK, mám malou firmu na opravu koženého zboží a stává se mi velice často, že opravujeme téměř nové věci, které byly šunt už při prodeji a zákazníkům je nechtěli vyměnit. Třeba tenhle zákon konečně vyřadí z kola nepoctivce a šejdíře.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2008 8:11 | Janka

Už aby to bylo. Před půl rokem jsem si koupila elektrickou žehličku na vlasy za necelých tisíc korun. Po dvou měsících přestala fungovat. Když jsem ji reklamovala, prodavač mi rovnou řekl, že jsem prý ji přehřála, je to moje vina a ani se mnou nesepsal reklamační protokol. Na to, abych se soudila, peníze opravdu nemám, tak mi nezbylo nic jiného než si koupit novou.
+67
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Kalousek

politik

Magdalena Souček

manažerka, Ernst & Young

Miroslav Kalousek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Magdalena Souček
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services