Moneta vylepšila účet. Čtyři už jsou skutečně zadarmo

Petr Kučera | rubrika: Recenze | 2. 9. 2020 | 11 komentářů
Nové konto už má všechny základní služby bez poplatku. Bez podmínek a bez omezení. Včetně výběrů z cizích bankomatů. Prozkoumali jsme ho a porovnali s konkurencí.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 9. 2020 12:31, Bručoun

Ještě kdyby v Monetě hnuli se svým IS/IT a zrušili omezení ve vyhledávání v historii pouze 24 měsíců zpět. Jejich vyjádření, že o funkci není zájem, je mimo realitu.

+40
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

7. 9. 2020 14:51 | Lenka

Tu equa banku jsme zaregistrovali, že to změnili někdy kolem února.. to je fajn.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 9. 2020 12:19 | Jakub

V aplikaci Smart banka u běžného účtu to lze. Nasměroval bych vás stejně jako podpora Monety. Vedle ikonek u běžného účtu je tlačítko Více a poté se objeví Detail. Tam lze nalézt podrobnosti o účtu, typu účtu a několika malá kliknutími změnit na Tom Plus. Zůstává stejné číslo účtu, připravené trvalé platby.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2020 21:50 | Martin

Účet Tom mám, Smartbanku také, ale v nastavení ani jinde jsem možnost přepnutí na Tom plus nenašel.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2020 21:22 | DRSG

Poplatek za 2. a další náhled pinu platební karty: 100 Kč :-D
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2020 19:15 | Kája

Před pár dny jsem si v článku zmiňovaný účet Standard od spořitelny založil online. Překvapilo mě, že si se mnou po celou dobu zakládání někdo povídal. Pak mi došlo, že je to chatbot. To bych do takového ústavu neřekl, fakt pecka.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2020 13:24 | Karel

Citace - Petr Kučera, Peníze.cz / 02.09.2020 11:59

Děkuji za reakci. Tak to měl kámoš štěstí :) Já mám také Tom účet a nic mi doteď nepřišlo (ani e-mailem, ani v IB, ani v aplikaci). Stejně tak nic nepřišlo známému, který účet využívá víc než já. Vím, že to Moneta posílala hlavně klientům Wustenrotu při převzetí.

To měl, ale musím připustit, že to neposílají každému, protože další 2 kámoši s účtem u Monety tuto nabídku nedostali a přepínali si ten účet sami po tom, co jsem jim o Tom Plus řekl. U mě neměli šanci mi něco takového poslat, když jsem si ho přehodil ve smartbankingu hned ten den, co ho zařadili do ceníku. Na druhou stranu mám 3 kámoše u Wüstenrotu bez účtu u Monety a nabídka účtu u Monety jim nepřišla.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2020 12:31 | Bručoun

Ještě kdyby v Monetě hnuli se svým IS/IT a zrušili omezení ve vyhledávání v historii pouze 24 měsíců zpět. Jejich vyjádření, že o funkci není zájem, je mimo realitu.
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2020 11:59 | Petr Kučera, Peníze.cz

Citace - Karel / 02.09.2020 10:37

Technická. Kámošovi s účtem Tom poslala Moneta na konci června e-mail o tom, že ho převádí na Tom Plus a ještě k tomu přidali akci, že mu budou po dobu následujících 5 měsíců vracet 2 % z plateb kartou, max 400 Kč za měsíc.

Děkuji za reakci. Tak to měl kámoš štěstí :) Já mám také Tom účet a nic mi doteď nepřišlo (ani e-mailem, ani v IB, ani v aplikaci). Stejně tak nic nepřišlo známému, který účet využívá víc než já. Vím, že to Moneta posílala hlavně klientům Wustenrotu při převzetí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2020 11:57 | Petr Kučera, Peníze.cz

Citace - Lubo / 02.09.2020 10:40

Chytry ucet u RB je zdarma, v clanku je chybka.

Díky, ale myslím, že to mám popsané správně. Článek se tentokrát zaměřuje speciálně na to, jestli účty, které mohou být zdarma, jsou opravdu automaticky bez poplatků (bez podmínek a omezení). Chytré konto RB tuhle podmínku "těsně" nesplňuje: jednak u některých výběrů v cizině (přestože od září skončil vysoký poplatek za výběry eur v EHP), jednak ani samotné vedení internetového bankovnictví není od září zadarmo: přijde na 19 Kč měsíčně, pokud nepoužíváte RB Klíč. Jasně, jsou to podmínky, které se dají snadno splnit, a pořád jsou mnohem snadnější než byly u eKonta. Ale do té čtyřky účtů, které jsou jednoduše kompletně zadarmo, přece jenom nepatří.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2020 10:40 | Lubo

Chytry ucet u RB je zdarma, v clanku je chybka.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2020 10:37 | Karel

Technická. Kámošovi s účtem Tom poslala Moneta na konci června e-mail o tom, že ho převádí na Tom Plus a ještě k tomu přidali akci, že mu budou po dobu následujících 5 měsíců vracet 2 % z plateb kartou, max 400 Kč za měsíc.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Staněk

podnikatel a investor, GoodData

Jan Mládek

politik

Roman Staněk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jan Mládek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services