Cesta z pasti. České exekuce se mění k lepšímu

Jiří Hovorka | rubrika: Analýza | 2. 7. 2020 | 11 komentářů
Český systém exekucí a bankrotů se po letech kritiky reformuje podle zahraničních vzorů. Odemykáme podstatnou část analýzy, kterou zveřejnil magazín Finmag v aktuálním čísle.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 7. 2020 16:41, viola

Dobry den ,za listek,ktery jsem zapomela zaplatit ,z duvodu stehovani,jsem na to zapomela -hodnota listku v te dobe 12 kc -kc -jsem zaplatila 40 tisic -proste zlodejsky stat vlada -at jdou do pekla i s exekutorama

+82
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

8. 6. 2021 23:51 | BOGGITEL LLC

Jsem MR. BOGGITEL LLC, konzultant pro zahájení podnikání a investování, pracuji se společností NEW USA FUNDING INVESMENT VENTURE, soukromými investory / věřiteli, LLC, rizikovými fondy, investičními společnostmi a dalšími zdroji financování, které soukromě hledají příležitosti k investování svých prostředků do životaschopného podnikání, jako např. * financování nemovitostí, * ropné a plynárenské společnosti, * bioenergie, * automobilové / letecké společnosti, * výrobní odvětví atd. To může generovat dobrou návratnost zisku jejich portfolia soukromých investic. Pokud máte projekty nebo příležitosti nebo znáte někoho / spolupracovníka, který má životaschopný projekt, který potřebuje financování, kontaktujte mě na tomto e-mailu: newusafinancialfunding@gmail.c om
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 8. 2020 13:11 | Josef

Exekutoři tu vládnou až pak vláda. Vláda si taky přijde z toho na pěkný prachy. Jinak už by tu byl zákon a by se takový praktiky neděli. Ruka ruku meje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2020 11:13 | CHocholoušek

O dobudovaném komunismu nás školili již v polovině šedesátých let a vyplnilo se na 100% a více.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 7. 2020 22:47 | Jan

Exekútor-mafie povolená statem
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 7. 2020 16:12 | Karel

Každý má možnost před zahájením exekuce řádně zaplatit nárokovaný dluh na výzvu kterou musí ze zákona věřitel dlužníkovi doručit !! Když toho dlužník nevyužije a nezajímá ho to a neustále platbu odkládá a nebo není schopen si nahlásit řádnou adresu nebo zřídit datovou schránku, aby měl přehled jaké řízení se vůči jeho osobě zákoně vede , tak se nemůže divit , že pak musí zaplatit celý aparát lidí , převážně vysokoškolsky vzdělaných , kteří se musejí pohledávku zaobírat !! A v případě kdy, někteří lidé mají 3 a více exekucí, bych zvažoval jejich způsobilost k právním úkonům a minimálně po prvním oddlužení či insolvenci bych navrhoval zbavení svéprávnosti. Člověk, který se je schopen neustále a notoricky zadlužovat a brát si opakovaně půjčky je pro společnost nebezpečný svým jednáním, protože jeho dluhy jsou při oddlužení z větší části odpuštěny a věřitel už nemá zákonnou možnost jak se ke svým penězům někdy dostat, toto jednání se mi jeví jako zákonná cesta někoho okrást. Za toto jednání bych navrhoval podmínečný trest nebo omezení v právním jednáním.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 7. 2020 11:18 | Petra

Take prispeji podobnou zkusenosti - zkorumpovana ceska zeme a lide kteri tu vladnou by chtelo uz konecne tu sebranku vyhnat z raje ktery si tu udelali na ukor pracujicich lidi kteri vytvareji hodnoty - dluzila jsem 730Kc nyni po me exekutorska mafie pozaduje 145tisic korun. Zda se Vam toto jako vymahatelnost dluhu? Zvracela bych.Jinde ve svete by uz exekutorska mafie davno vysela.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 7. 2020 7:03 | Donkx

Neříkejte že Vám za celou dobu nedal nikdo vědět. Nikdo Vám nenapsal že dluzite atd... Sám jsem pár dluhů měl a tak vím že jezdí a telefonují.. Asi to nebude tak horké že
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 7. 2020 5:35

Citace - Aligator / 02.07.2020 20:04

Když vláda nechá lidem zničit životy kvůli tramvajím tak ať jde celá do háje i všichni ti zloději kterým říkáte exekutoři .Jak je možný že si z lístků za 24 korun uděláte několik tisíc zloději zlodejský!Okradate lidi a ještě si dovolujete jim ukrajovat i jinde zlodějny !!!
Ono se hlupáčku v MHD musí kupodivu platit,víš? Potom se nediv,že na tebe bafne strašidlo jménem-exekutor !!!
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 7. 2020 20:11 | Filip

Jak je mozny, ze nekdo vyuzije placenou sluzbu, nezaplati za ni. Nezaplati ani pokutu. A po letech delani mrtveho brouka, place a hazi vinu na vsechny kolem, jen ne a ne se trefit na sebe?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 7. 2020 20:04 | Aligator

Když vláda nechá lidem zničit životy kvůli tramvajím tak ať jde celá do háje i všichni ti zloději kterým říkáte exekutoři .Jak je možný že si z lístků za 24 korun uděláte několik tisíc zloději zlodejský!Okradate lidi a ještě si dovolujete jim ukrajovat i jinde zlodějny !!!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 7. 2020 16:41 | viola

Dobry den ,za listek,ktery jsem zapomela zaplatit ,z duvodu stehovani,jsem na to zapomela -hodnota listku v te dobe 12 kc -kc -jsem zaplatila 40 tisic -proste zlodejsky stat vlada -at jdou do pekla i s exekutorama
+82
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Janeček

podnikatel, RSJ

Pavel Turek

manažer a podnikatel

Karel Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Pavel Turek
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services