Karanténa v peněženkách končí. Nová čísla, jak Češi utrácejí

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 28. 5. 2020 | 11 komentářů
Češi už utrácejí jako před koronavirem. Uvolnění karanténních opatření rychle přispělo k oživení nákupů. Vyplývá to z analýzy karetních platebních transakcí a objemů výběrů hotovosti z bankomatů, kterou provedla Česká spořitelna.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 5. 2020 22:01, pag

Ano,lidé utrácejí stejně jako před příchodem koronaviru,jen za to dostanou třetinu zboží nebo služeb. Kdyby koronavir nebyl,musely by si ho banky vymyslet.

+33
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

1. 6. 2020 20:54 | Zdeněk

Takže pan z nemanic, jsem normální chlap ,který vydělává prací ,ale to co za práci dostanu mi už po všem tom zdražování nevýjde na pokrytí všech nákladů. K tomu mám malého syna ,kterého vychovávám sám.Nyní jsem doma kvůli uzavřené škole a od března díky chybě paní účetní nemám ani korunu..... Kdybych nemusel platit daně státu ( jak to dělají podnikatelé) tak bych měl dost peněz .... Líbilo by se mi brát superhrubou mzdu ,to by se asi jinak dýchalo-proč mě neodpustí na 3 měsíce daně!.... místo toho mě poslali s koronou do exekuce....!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 5. 2020 17:43 | Pan z Nemanic

Lidé utrácejí ty peníze, které jim dal stát. Válejí se doma a pobírají téměř plnou mzdu. Nikomu už ani korunu!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 5. 2020 9:52 | Petr

Kdyby bylo co utrácet....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 5. 2020 16:58 | Radek

snadna pomoc, -1 az 3% na ulozene prachy v bance. € za 30-35 kacek a pumpovat vic penez do obehu pres platy ??. Tady v kolonii trochu zapomeli ze i otroci mohou nakupy roztacet kola..A to bude jizda...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 5. 2020 8:10 | Jarda

Citace - pag / 28.05.2020 22:01

Ano,lidé utrácejí stejně jako před příchodem koronaviru,jen za to dostanou třetinu zboží nebo služeb. Kdyby koronavir nebyl,musely by si ho banky vymyslet.

Jistě k tomu máte i přesná čísla. Tak sem s nimi!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 5. 2020 4:58

Citace - standa / 28.05.2020 23:25

oni vidi jen čísla , nikoliv kolik za ty peníze lide skutečně koupi Ono spousta lidi nevi jaký jsou skutečné ceny v obchodech. Ono politici ani nemají tušeni co stoji ,ono dřív stalo kuřecí kolem 120 a ted 190 a další co se zdražuje ,ale je ještě dost peněz mezi lidmi a to je problem .Až ty lidi nebudou mit tak ae čtvrtina národa vymře ,ale to asi musí byt aby se stat zhroutil a lide co poctivě pracuji a mají malý plat vymřely Ale oni to doženou Ukrajincemi a jinou cháskou ze světa
Jen doufám,že vymřou věčně uřvaní-komunisté !!
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 5. 2020 4:57

Citace - pag / 28.05.2020 22:01

Ano,lidé utrácejí stejně jako před příchodem koronaviru,jen za to dostanou třetinu zboží nebo služeb. Kdyby koronavir nebyl,musely by si ho banky vymyslet.
Já netušil,že bankéři jsou zároveň-epidemiologové !!!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 5. 2020 23:25 | standa

oni vidi jen čísla , nikoliv kolik za ty peníze lide skutečně koupi Ono spousta lidi nevi jaký jsou skutečné ceny v obchodech. Ono politici ani nemají tušeni co stoji ,ono dřív stalo kuřecí kolem 120 a ted 190 a další co se zdražuje ,ale je ještě dost peněz mezi lidmi a to je problem .Až ty lidi nebudou mit tak ae čtvrtina národa vymře ,ale to asi musí byt aby se stat zhroutil a lide co poctivě pracuji a mají malý plat vymřely Ale oni to doženou Ukrajincemi a jinou cháskou ze světa
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2020 22:01 | pag

Ano,lidé utrácejí stejně jako před příchodem koronaviru,jen za to dostanou třetinu zboží nebo služeb. Kdyby koronavir nebyl,musely by si ho banky vymyslet.
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2020 21:14

hospody jsou prazdny, navic ten testovaci minulej tejden mohly byt v omezenem rezimu otevreny jen zahradky. presto mezirocni pokles jen 11%? bez turistu?? opravdu???
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2020 20:02

pred chvilej jsme se vratili z vecere z hospody. tam kde byl problem sehnat misto i ve vsedni den jsme byli jedini, pak prisel jeste nejakej kluk s holkou a hodinu cumlali sklenicku vina. to bylo za ty 2 hodiny co jsme tam byli vse. ptali jsme se jak to jde - vcera to bylo malicko lepsi, na vikend je par objednanych stolu. driv se objednavalo mesic dopredu... zadna slava, obavam se, lidi sedej na penezich a bojej se utratit kazdou kacku co nemusej
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ilona Klímová

podnikatelka, Aspius

Ondřej Trojan

producent

Ilona Klímová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ondřej Trojan
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services