Kolik musíte spořit na?
Interaktivní grafiky
Vejtřaska, embéčko, Avia, Tatra. Jak se vyznáte v historii českých aut?
Vyzkoušejte si, jak znáte auta, která bychom dneska mohli označit označit za ikonická....více
Dvacet nejprodávanějších léků v Česku. Projděte si letošní žebříček
Které léky Češi nejčastěji kupovali v prvním čtvrtletí roku 2025? Přinášíme přehled 20...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Pavel Baudiš
podnikatel, Avast
Ondřej Trojan
producent

50,00 %
z 6 duelů

20,00 %
z 5 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Diskuze: Nejlepší termínované vklady: Virus napadl i úroky
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
6. 5. 2020 1:07, vydra1
Lepsi nez terminak ted momentalne vychazi sporici ucet Moneta MB s urokem 1,50%p.a. az do 1 mio nebo Wuestenrot HB taky 1,50% pa.akcni urok take na pul roku, pak 0,50% p.a. Z investic pak primy nakup dividendovych akcii nebo ETF pres brokera, Portu bez starosti ci nemovitostni podilove fondy.
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
6. 5. 2020 5:42, Tomáš
U státu?
Ale ten tu inflaci vytváří!
Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)
7. 5. 2020 19:38 | Já
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
7. 5. 2020 5:48 | Michal
6. 5. 2020 22:22 | Jenda
Ne, tohle nefunguje. Výnos vám ten samý stát zdaní 15%, takže pokud například v únoru (pro zamezení zbytečných připomínek schválně uvádím čísla před epidemií, ale teď to není jiné) byla meziroční inflace 3.7%, dostanete z dluhopisu 4.2%, z toho zaplatíte 15% daň tj. zbude vám 3.57% a jste pod inflací.
6. 5. 2020 15:59 | Matěj
Citace - deprese / 06.05.2020 13:38
Asi čteme jiný článek. Redakce sice píše, že čistě podle výše úrokové sazby je vítězem Ney s 3,2 %, kdy se úrok připíše až po 10 letech (obojí je mimochodem pravdivá informace), ale z celého článku vyplývá, že takový extrém příliš nedoporučuje (začátek třetího odstavce a hlavně nezařazení nabídek delších pěti let do hlavního porovnání).
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
6. 5. 2020 13:38 | deprese
6. 5. 2020 13:35 | deprese
6. 5. 2020 5:42 | Tomáš
6. 5. 2020 1:07 | vydra1