Pomoc pro dlužníky: Marné exekuce skončí, oddlužení bude snazší

Jiří Hovorka | rubrika: Co se děje | 1. 4. 2020 | 18 komentářů
Vládní plán má rychle pomoct lidem, kteří v přicházející krizi patří k nejohroženějším.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 4. 2020 19:15, deprese

20 % české populace je dotčeno exekucí, takže se to takhle vyřeší, že se dluhy splácet nebudou, jen státu. :DD

+26
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 18 komentářů)

1. 3. 2021 21:03 | Zdenek

Jsme jedina zeme v Evrope co ma privatni exekutory, ano dluhy se maji platit, ale proc by meli exekutori vydelavat miliardy? A druzi zit v chudobe. Ve Skandinavii napriklad maji statni exekutory a plati pojistovny pohledavky pri vzninuti problemu a ne aby se dluh nesmyslne umele vysplhal do dluhove pasti. A do lidskych tragedii. Rozvody, sebevrazdy, emigrace, lide bez domovu. To co je u nas, tak nikde jinde na svete. Skoncme marne exekuce, a vratme exekutory statu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2021 12:17 | HRABĚ

Ano dluhy se mají platit,ale to,že naše vláda a poslanci nechají aby exekutoři z dluhu pár set korun udělali desítky tisíc a ještě si naříkají jak jsou na tom špatně,to je smutné,ale asi si to zasloužíme ,když jsme zvolily poslance, kteří se chovají jak si přeje loby.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 4. 2020 7:40 | alesek7

Velký omyl. Exekuci má téměř 800 tisíc lidí. Vezmete-li, že je u nás 8, milionu voličů, jde o téměř 10 % dospělé populace. Děti vynechte, jsou mimo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 4. 2020 13:37 | Erika

Bylabysem moc ráda aby exekuce se zrušily navzdy nebyliby lidé bezdomova vdepresich děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 4. 2020 10:24 | Aleš Plesník

Exekutoři jsou prasata nenažraný co mají dost za nic a ještě by chtěli víc. Žádné náklady bych jim nehradil! Zastavení exekucí uvítám, konečně budu moct normálně žít, nemuset vše přepisovat na příbuzné a žít ve stresu.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2020 16:29 | Jakub

měl dluh u banky nebyla práce a dostal jsem exekuci ze 70000 me to vyhnali 150000 už mě zbývá 40000 ale ted opět bez práce firma zkrachovala.Me by to hrozně pomohlo kdyby. mě zbytek odpustili myslim že už ze mě vytáhli dost.Tenkrat si mohl exekutor psát nesmyslné odměny.Mohl bych znovu začít pořádně fungovat věřte mi že už jsem poučil dost.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2020 13:51 | Jan Novák

A kde jste k té černé barvě přišel?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 4. 2020 0:21 | Ondřej

Insolvence....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2020 18:34 | martin mucha

ilsolvence zustanou
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 4. 2020 10:58 | Putka

Před 15 lety své dluhy z podnikání vyřešil můj manžel sebevraždou.Podnikal jako OSVČ,byla jsem jediný dědic a protože jsem o výši jeho dluhů neměla tušení tak jsem dědictví neodmítla.Vyřízení dědictví trvalo 7 let.Mezitím jsem se léčila na psychiatrii-vymahači,výhružky atd.-a skončila v invalidním důchodu.Insolvence nybyla povolena-nestačil majetek,prodal se totiž za polovinu odhadů/dům,pozemky,dílna/.Každ ézvýšení starobního důchodu je ihned sraženo,dokonce i 200 Kč odměny zastupitele obce.To že nakupuji potraviny ve slevě,topíme v zimě v jedné místnosti atd. nemusím snad ani psát.Tímhle tempem jsem odhadla že budu splácet cca 500let-to tam nemám ještě úroky.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 4. 2020 9:28 | Vera Dyrrtychova

Mám dotaz Čeká mě soud 4.5 ohledně oddlužnění tím že plážím míň než mám. Jak to teď bude dál když jsem na UP
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 4. 2020 9:22 | Vera Dyrrtychova

Mám dotaz Čeká mě soud 4.5 ohledně oddlužnění tím že plážím míň než mám. Jak to teď bude dál když jsem na UP
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 4. 2020 9:22 | Martin

Mám 4 exekuce. Uznávám, že jsem si v minulosti nasekal dluhy bez nějakého velkého přemýšlení. První exekuci splácím nepřednostní srážkou ze mzdy pravidelně už asi 20 let a odhadem budu ještě cca 2 roky splácet. Zbývající exekuce není z čeho splácet. Několikrát jsem žádal exekutory o zastavení z důvodu nemajetnosti. Vysvětloval jsem, že jsou v pořadí a že dluhy budu moci splácet, až ukončím hrazení té první exekuce. Ve všech případech mi žádost zamítli s tím, že u mně určitě dojde k navýšení příjmu a zvýšení životní úrovně. V dohledné době k tomu zcela určitě nedojde. A náklady na probíhající exekuce se zvyšují, úroky dál nabíhají... Začarovaný kruh. Takže teď čekám, jak se exekutoři postaví k nucenému zastavení.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 4. 2020 8:48

I na černá prasata se vaří voda.Ha,ha taky se dočkáte pane nepřispůsobilý....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2020 8:45 | Jiří Michálek

Dobrý den.Zajímalo by mne,jak se to týká těch osob kteří mají povolenou insolvenci a poctivě platí.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2020 22:49 | Antiexekutor

Mám milionoví dluhy ale nic stejně odemě masný držky nic nedostanou! Ha ha...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2020 22:10 | Martin

Spousta dluzniku ma vice exekuci a kazdou vymaha jiny exekutor. Pokud první nedokaze nic vymoci, nedokaze vymoci ani ten druhej,treti,...desatej. Proc by mel stat exekutorum hradit naklady, nebo jakesi odmeny za marne skoncene exukuce,ktere uz v pocatku byly nedobytne, nechapu.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2020 19:15 | deprese

20 % české populace je dotčeno exekucí, takže se to takhle vyřeší, že se dluhy splácet nebudou, jen státu. :DD
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Aleš Hušák

podnikatel

Kateřina Neumannová

podnikatelka

Aleš Hušák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Kateřina Neumannová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services