Šílená byrokracie místo úlevy od EET. Tak vypadá nový formulář

Jiří Hovorka | rubrika: Co se děje | 5. 2. 2020 | 22 komentářů
Formulář má kolem 540 kolonek k vyplnění za každé čtvrtletí. Čeká na menší podnikatele, kteří se chtějí vyhnout elektronickému evidování tržeb.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 2. 2020 16:45, eďa

hlupáci, co tuto zemi řídí a ještě větší, co se nechají šikanovat a přitom zdroje jsou, dá si někdo koblihu ?

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-To-je-smrtici-Ekonomka-odhalila-kolik-jde-z-Ceska-penez-Na-to-ani-Babis-nevydela-604188

+66
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 22 komentářů)

16. 2. 2020 7:00

Ano, v to je ta nesmyslnost těchto vln EET. Řemeslník si obecně není schopen vydělat tolik, aby - při současném znění zákonů o dani z příjmů - vůbec nějakou daň platil.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2020 10:25 | Krejčíková Marie

Co a jak pracuje podnikatelská komora??? Toto by nikdy nikdo nesouhlasil s takovou náročnou evidenci tržeb. HLAVNĚ NEDOKONALOU. Vždy musel prodejce či podnikatel vystavit doklad o zaplacení -vedl seznam tržeb !!! Dnes dostanete doklad není tam někdy druh zboží cena za kus. Počet prodaného zboží. TO NENÍ SPRÁVNÉ !!! Píšou jenom zboží a celkem Kč. Účetní pak vrací doklady a nezúčtuje do vydání. Doklad není dle ekonomických předpisů - zákon o účetnictví. CHYBA JE, ŽE SEZNAM POŘIZOVANÉHO ZB0ŽÍ JE ŠPATNĚ EVIDOVÁNO. TO VÁM JDE OPRAVDU O LIKVIDACI PODNIKATELU.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 2. 2020 12:40

Tak to jsou za den u kadeřníků dvě barvy nebo pět stříhání. Tedy rozdíl tří účtenek.Počet účtenek(přitom) musíte odhadnout na rok dopředu(prý dle podnikatelského záměru). Co na to říkáte?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2020 9:34 | blažej

Diskuze se bohužel nevěnuje tématu,jestli jsou toto názory živnostníků s obratem do 6000000 za rok to je 50000 za měsíc to je 2500 za 1 pracovní den A teď mi prosím napište kolik zákazníků za den uděláte abyste se do tohoto obratu vešli.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2020 8:32 | Karel

Babiš krade všichni kradou a nás chcou zničit magoři. Nikdo nám OSVČ nic nedá platíme si všechno sami hledáme zakázky atd. A ještě si pořizovat tiskárny atd a platit za to když to chce ať to rozdá zadarmo idiot. Dělají samé podvody tam nahoře všichni a nás chcou omezovat ve všem. Kdo bude platit zdravotní když půjdem na pracák stát a to budou pak vydělávat ty miliardy kde jak tvrdí. Přijdou o DPH z nákupu prostě o vše. A závistivi Češi volí kokota.on jim přidá na důchod ale na naše už nebudou a když pak vše zdraží tak všichni tam kde byli ale jo pro ně zlatý Babiš. Idiot je to který neumí ani mluvit a radši mu píšou přísloví jiní hamba statu
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2020 20:39 | Josef Švejk

A tyto ko..ty volí 30% národa!!! BRAVO !!!
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2020 16:08 | Zuzana Kroupova

Toto není ze strany státu nic jiného, než šikana. Tohle vymyslel kdosi, kdo je absolutně odtržený od reality obyčejného života. Třídíme odpad, recyklujeme papír a to všechno proto, aby mohl úředník vymyslet další bumagu? Kolik stál tento paskvil daňového poplatníka? Je mi z toho blivno.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2020 12:36 | Výkrmna

Kdokoli mi může platit kreditkou - odpadá babišeet. Kdo se po předchozím upozornění přesto odhodlá platit v hotovosti, má do ceny zahrnutý manipulační poplatek obdobně jako když odvádím tržbu do banky v drobných. Na druhou stranu když dřu jako stroj, je ze mě i prodejní automat? :-D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2020 11:04 | Jirka

Jsem "drobný" OSVČ už hafo let, daně jsem vždy poctivě platil. Ale už mne to tady začíná srát! Babiš si myslí, že ho nikdo neojebe? Ale ojebe! Český člověk je vynalézavý.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2020 11:00 | Jirka

Citace - Ivan Cápal / 06.02.2020 08:26

Je to smutné
To není smutné, to je na blití.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 2. 2020 10:41 | Šťoural

Všemožné regulace a záplavy nesmyslných předpisů je už příliš... Jsem OSVČ a nehodlám se nechat zotročit EET, prostě zákazníci už mi nebudou moci platit hotově ale vše předem na účet. Naivkové pomateni médii, kteří tvrdí, že EET odmítají jen podvodníci a zloději snad časem prohlédnou... Stejně tak odmítám nesmyslnou kontrolu spalinových cest a zbytečnou výměnu kotle třídy 2 za třídu 3 - provozně technicky jsou zcela stejná. Odmítám energetický průkaz budovy a energetický štítek domu atd. Úřednící jsou líní, nezvednou zadek ze židle a na kontrolu nikdo nikdy nepřijde. Chci zpátky svobodný svět, kde je člověk svým pánem a věci si zařídí po svém (třeba i blbě), fungovalo to tisíce let!
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2020 8:26 | Ivan Cápal

Je to smutné
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2020 7:55 | Jindřich

Můžeme poděkovat voličům Babiše.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2020 7:44 | Marek

Vypadá to že se nám vrací rok 1948 Babiš a jeho posluhovači tvoří paskvily opoziční politici nejsou schopni se tomuto problému postavit komouši a sociální odkejvou vše hlavně když zůstanou ve vedení republiky ,kterou si přivlastnil slovenský estébák a klasičtí zaměstnanci se diví že se služby živnostníků neustále zvyšují co jim zbývá poděkuje premiérovi.Copak si národ nevšímá co všechno se nám nově daní a kde všude se navyšují daně díky této vládě.
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2020 7:11 | Honza

Je to strašná buzerace. Babiš krade kde se dá a nás chce zničit.Misto aby byl rád že nakupujeme zboží které prodáme a jde státu DPH. Pak se budou divit jak se na to všichni vykaslou a nebude mít nic.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 2. 2020 21:50 | Fin

Komunisti živnosti na férovku zakázali, tohle estébácké komando ho všem tak znechutí, že to ti nejmenší raději vzdají sami. Místo práce samé papírování s hrozbou tučných pokut za opomenutí nějaké kolonky.
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 2. 2020 21:40 | Dave

Totální estébácká metoda, jak někoho byrokraticky šikanovat a hlídat. Tato vláda odborníků má pravděpodobně hromadu peněz navíc, aby mohla platit úředníky, kteří budou data z EET kontrolovat. Celý projekt EET je absolutní mrhání peněz, daňových poplatníků jediný, kdo má z toho profit je soudruh Babiš. Holt estébák Babiš se nezapře, je to ostuda tohoto státu.
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 2. 2020 21:20 | Pavell+

Paušální forma zatím neexistuje a až bude hotová je otázka zda se bude vyžadovat vystavování účtenek a EET či ne. Pokud máte na mysli výdajový paušál tak tam odpadne administrativa s evidencí výdajů. Administrativy zůstává stále dost.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 2. 2020 21:09 | Zdenek

Už jsem sice s OSVČ skončil, ale vybral bych si paušální formu, to je bez papírů, stojí nějaké drobné než se nechat takhle buzerovat. Čest a sláva kdo neskončí.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 2. 2020 20:42 | Pavell+

Na finančním úřadě mi pracovník vysvětloval jak je lepší elektronická evidence. Aby byla funkční musí být v pořádku tyto náležitosti. Uvědomte si, že kdykoli něco může vypovědět službu. 1 zařízení (stačí tablet z bazaru) 2. windows 3 program pro evidenci 4. nahraný platný certifikát, 5. poskytovatel internetu. 6. modem 7. veškeré kabelové propojení. 8. tiskárna 9. náplň v tiskárně. 10 papír. Pokud kterákoliv z těchto věcí nebude máte smůlu.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jannis Samaras

podnikatel, Kofola

Martin Hausenblas

podnikatel a investor, Adler

Jannis Samaras
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Martin Hausenblas
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services