Místo EET papír. Malí podnikatelé mohou žádat o výjimku

Od začátku února mohou podnikatelé, na které se vztahuje elektronická evidence tržeb, začít žádat o zvláštní režim evidence. Jde o novou možnost pro malé podnikatele, kteří nejsou plátci DPH, mají maximálně dva zaměstnance a roční obrat do 600 tisíc korun. Díky zvláštnímu režimu zůstanou podnikatelé v off-line světě a mohou evidovat tržby v klasické papírové podobě na speciálních účtenkách.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 1. 2020 18:02, Pink

Ta účtenka sama o sobě je idiotismus, ale prosím. Kdo má ale na minutu pořád hlídat čas? Když prodávám tak prodávám a něčumím na nějaké hodiny. Pokud někdo chtěl účtenku, tak ji samozřejmě dostal. Ale jak na tu účtenku napíši (příklad): 2 konve, 1 hrábě, 3 kolíky, 5 květináčů malých, 2 ubrusy, 1 hnojivo pro pelargonie, 3 sazenice jahod, 2 tašky igelitové, 1 montérky.

+71
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 18 komentářů)

16. 2. 2020 9:24

Citace / 01.02.2020 16:20

když toho máš tolik na jednu účtenku a furt prodáváš, že se nestačít pročumět kamsi, tak to je na EET, tak se nevymlouvej, to budou tržby super
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 2. 2020 9:23

Tomu se říká závist.Otevři si taky prodejnu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 2. 2020 9:18 | Antibureš

Za svou odvedenou práci vystavuji faktury,které na konci roku sečtu a zaplatím daně.Toto je jenom buzerace.P.S.Dotace nekradu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2020 9:29

upřesnit obrat, hotovost atd , pro lékaře roydíl velký
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 2. 2020 22:57 | Babinský JIří

Podnikejte jako já a neberte hotovost. Vše přes karty nebo přes bankovní převod a máte klid. Nebo jako můj bratr se vším praštil a ja e zaměstnaný v Německu. Ať žije EET
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 2. 2020 16:29 | Pavell+

Chybí mi v článku jedna věc. Jakou formou se bude podávat ono čtvrtletní hlášení a jak bude vypadat další zbytečný formulář.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 2. 2020 12:45 | Justyna

Zboží rozepíšete samozřejmě zakázníkovi na paragon, jako jste to dělal dosud, toto je příloha k paragonu nahrazující účtenku EET, kterou se odesílají údaje o platbě v hotovosti. Opravdu nevím, co na tom nechápete.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 2. 2020 7:09 | Ahoj taky eet

Jooo tak to realne funguje eet kdyz zakaznik nechce papir eet tak ho budem nutit myslim si ze se to eet akorat prodrazi na nektere podnikatele se okolo toho vytvoril dalsi bussines dodavatelu eet teminalu kdyz jsem zacinal eet byl problem preferuji papir a razitko pro male podnikani staci
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 2. 2020 20:31 | Čenda

Dobrý den, drobná korekce podmínek, kdo si může zažádat. Nepočítá se roční obrat do 600 000 Kč, ale hotovostní tržby do výše 600 000Kč za předchozí 4 kvartály. Je to docela rozdíl.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2020 16:23 | Bob

Když dojede do Němec, tak na každém obycejném trhu vám bez žádání vydejí stzvrzenku a bez keců a to ještě z malé pokladničky. Je to také trochu o pořádku. V US jsou pokuty jako trám, tak neplačte tolik, já vás všechny chápu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2020 16:20

když toho máš tolik na jednu účtenku a furt prodáváš, že se nestačít pročumět kamsi, tak to je na EET, tak se nevymlouvej, to budou tržby super
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 2. 2020 12:09 | Jiří Hrabovský

Citace - Milan / 01.02.2020 09:28

Jak já to chápu, tak tato "eet" uctenka nenahrazuje pokladní doklad.
Např. já prodávám remeslnou vyrobu. Doteď jsem vypisoval "klasické paragony" s rozpisem zboží.
No a budu to dělat stále, jen ke každému ještě přidám tuhle účtenku s datem, časem a částkou.
Takto to chápu já. Eet nenahrazuje účetnictví. To pojede jako doposud.
Přesně tak. Prostě další debilní papír. Kdo bude chtít, tak to stejně ojebe. Já dělám ve službách a kdybych byl hajzl, tak třeba kámošovi prostě účtenku nevystavím, protože mne s ní pošle do predele, a Babiš ostrouhá.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 2. 2020 9:28 | Milan

Jak já to chápu, tak tato "eet" uctenka nenahrazuje pokladní doklad.
Např. já prodávám remeslnou vyrobu. Doteď jsem vypisoval "klasické paragony" s rozpisem zboží.
No a budu to dělat stále, jen ke každému ještě přidám tuhle účtenku s datem, časem a částkou.
Takto to chápu já. Eet nenahrazuje účetnictví. To pojede jako doposud.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 1. 2020 21:25 | Danka

Pro obchodníky to zrovna vhodné není. Spíše pro služby.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 1. 2020 21:23 | Danka

Místo elektronické účtenky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 1. 2020 18:02 | Pink

Ta účtenka sama o sobě je idiotismus, ale prosím. Kdo má ale na minutu pořád hlídat čas? Když prodávám tak prodávám a něčumím na nějaké hodiny. Pokud někdo chtěl účtenku, tak ji samozřejmě dostal. Ale jak na tu účtenku napíši (příklad): 2 konve, 1 hrábě, 3 kolíky, 5 květináčů malých, 2 ubrusy, 1 hnojivo pro pelargonie, 3 sazenice jahod, 2 tašky igelitové, 1 montérky.
+71
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2020 17:56 | Pink

Co má faktura společného s EET?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 1. 2020 17:28 | Pisařík

To bude místo faktur.?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaromír Drábek

politik

Michaela Maláčová

modelka a podnikatelka

Jaromír Drábek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Michaela Maláčová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services