Hypotéky v prosinci ještě mírně zlevnily, ukazují data z trhu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 22. 1. 2020 | 4 komentáře
Průměrný úrok u hypotečních úvěrů v prosinci klesl na 2,34 procenta z listopadových 2,36 procenta. Úrokové sazby u hypoték na konci roku 2019 tak zůstávaly stabilní, když v říjnu průměrný úrok dělal 2,35 procenta. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot u nově sjednaných smluv včetně refinancování.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

23. 1. 2020 10:58 | Tomáš Marný

Zlevnily, asi jak komu. Mně Wüstenrot nabídl po 5 letech velkoryse místo původních 2,19 rovnou 2,63%. Odvětil jsem, že zbytek jednorázově splatím a dostal jsem arogantní mail, co všechno pro to musím udělat a pokud to do puntíku nesplním, nebudou to brát jako splátku, ale jako přeplatek a ten mně milostivě vrátí, pokud o jeho vrácení poníženě požádám...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2020 9:45 | deprese

Inflace v roce 2008 byla 6,3 %, tak čemu se jako divíte?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 1. 2020 8:16 | Robert

Lidi jsou v posledních letech rozmlsaní levnými úvěry na hypotékách, takže chápu že to takhle vidíte. Nicméně minulost byla skutečně jiná než dnes a ještě v devadesátkách byly sazby i třikrát vyšší, než zmiňovaných 5 % a požadavky na hypotéku byly tvrdší než dneska. Jenže s ohledem na to, že se ještě relativně nedávno poskytovaly 100 % hypotéky a sazby byly blízko k jednomu procentu, je zmíněných 5 % pro hodně lidí fikce a všechny regulace vidí jako křivdu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 1. 2020 1:13 | Jiří

No já snad blbě vidím na tom grafu! Přes 5 % na hypotéce - to je normální zlodějna.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Motejlek

ekonomický žurnalista

Jiří Dienstbier

politik

Miroslav Motejlek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jiří Dienstbier
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services