Čistá mzda 2020. Spočítejte si, kolik dáte státu

Jak velká část výplaty padne v roce 2020 na daň z příjmu a povinné odvody? A jak zaplatit méně? Ukážeme.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 1. 2020 12:34, Libuš

Státu nedám nic, nikdy jsem od něj ani nic nedostala. Pracuju pouze na dohodu o provedení práce, můj důchod je 6 000 za všechna odpracovaná léta a docela normální mzdu.

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

13. 8. 2020 0:53 | jana

když se zruší superhrubá mzda tak i odvody budou menší a tím pádem i důchod bude menší. polepší si pouze zaměstnavatel a obyčejnej člověk bude mít v důchodu o pár tisícovek mín. To si lidé neuvědomují
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 1. 2020 11:12 | Karel

Pindy a pokud neuvedete bližší údaje, zbytečně předvádíte svou domnělou chytrost. Já mám za 47 započtených let důchod v r.2019 18341 Kč. Pracuji na smlouvu na dobu neurčitou, protože se mi nechce fingovat 4 dohody do 10 tis. měsíčně, abych oj..ebal stát. Možná jste lenošila doma-pak si víc nezasloužíte, možná vychovávala děti nebo pečovala o staré rodiče-pak je váš důchod nedůstojný. Moje manželka má důchod 5076 Kč. Byla dlouho doma=málo odpracovaných let, ale vychovali jsme(především ona) 5 dětí(plátců daně a sociálního pojištění, to současný systém nezohledňuje, ale kašlem na to, děti jsme chtěli), všechny vystudovaly VŠ a dnes mají dobré zaměstnání a rodiny. Kdyby se s námi něco stalo, postarají se o nás. Nemáme obavy, spokojeně si užíváme podzim života.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 1. 2020 6:28 | Tomáš Smolík

Časem se odevzdá vše této mafii!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2020 22:30 | Juhin

Tak to asi žiju v jiném státu :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2020 13:48

- nic jsem nedostala nic od statu - duchod mam 6000
a u psychiatra jste byla? Ten duchod vam nedava stat?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 1. 2020 12:34 | Libuš

Státu nedám nic, nikdy jsem od něj ani nic nedostala. Pracuju pouze na dohodu o provedení práce, můj důchod je 6 000 za všechna odpracovaná léta a docela normální mzdu.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2020 10:27 | Gabriel Pleska

Renoši, v tabulce je skutečná průměrná mzda, jak ji zjistili statistici (mimochodem za třetí čtvrtletí loňského roku, novější data ještě nejsou spočítaná). To, o čem je řeč níž, je průměrná mzda pro rok 2020, jak ji stanovilo ministerstvo práce. Nikdo samozřejmě nemůže dopředu vědět, jaká bude letos průměrná mzda. Je to suma stanovená od oka a slouží pro výpočty sociálního a zdravotního pojištění, penzí a tak. Dvě různé věci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 1. 2020 8:48 | Renoš

V tabulce je průměrná mzda v čr 30770 Kč a hned v textu pod tím je průměrná mzda v čr 34835 Kč. ???
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Čupr

podnikatel, Slevomat a DámeJídlo.cz

Vlasta Parkanová

politička

Tomáš Čupr
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vlasta Parkanová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services