Mateřská 2020. Jaká jsou pravidla a z čeho se počítá

Monika Veselíková | rubrika: Jak na to | 12. 12. 2019 | 12 komentářů
Kdo přesně bude mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství v roce 2020, jaké podmínky musí splnit a kolik dostane? Poradíme.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 12. 2019 14:58, Marcela

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dcera nastupuje příští týden na mateřskou dovolenou, pracuje jako OSVČ a nemůže se dopatrat, jak je to se živností a zda si musí dále platit zálohy na zdravotní a sociální. Když chodí po úřadech pokaždé ji říkají vždy něco jiného. Děkuji za informaci

+37
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

1. 7. 2020 9:18 | Simona

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak to je, když jsem otěhotněla jako student, ale ihned po studiu nastoupim do práce, kde budu pracovat přibližně 4 měsíce. Mám nárok na mateřskou? Studium bylo státní.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2020 7:58 | Marie

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jsem zaměstnána a v červenci mi konci pracovní smlouva-měla bych již dostat na dobu neurčitou. Jsem těhotná tak to nehrozí. Na pracovním úřadě bych byla 2 měsíce a potom na mateřské. Ovlivní mi tyto dva měsíce výši mateřské? Dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2020 14:54 | Barča

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli někdo neví, zdá se do výpočtu mateřské počítá překážka prace na straně zaměstnavatele. Vím, že nemocenská se do výpočtu nepočítá. Ale když teď budu pobírat 60% z výplaty na základě překážky v práci, tak jestli se to počítá do těch 12měsíců na výpočet mateřské.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 2. 2020 17:34 | Anna

Dobrý den chtěla bych se zeptat od konce listopadu 2019 do součastnosti pracují předtím jsem byla na RD a nepracovala jsem termín porodu mám 8.10.2020 mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství? Dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2020 9:35 | Sabina

Dobrý den, pracovala jsem pet let v kuse a z prace odesla tento mesic. Kdyz jsem na urade prace mesic-dva mesice a nastoupim do prace a po zkusebni dobe otehotnim mam narok na materskou? Jelikoz se o miminko snazime dlouho a nepodarilo se. Do toho komplikace s tim ze hledam novou praci atd. Poradte dekuji :-)
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 1. 2020 10:47 | Anna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na mateřskou dovolenou v případě, ze jsem zaměstnana od půlky července roku 2019 a termín porodu je plánovaný někdy na konec srpna letošního roku. Do práce jsem nastoupila ihned po maturitě (nebyla jsem vedena na pracovním úřadě) Lze tedy při žádosti o nároku na mateřskou připočítat dobu studia? Abych dosáhla na tento příspěvek. Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 12. 2019 14:28

Dobry den, OSVC mateřské nemůže podnikat, mateřská je něco jako nemocenská, správně nemá osvc na mateřské vykonávat podnikání, pripadne podnikat na odp.zástupce.Naopak na rodičovské může OSVC podnikat bez omezení, musí jen zajistit péči o dítě. Podnikání na rodičovské je považováno za OSVC vedlejší tz.bude platit zálohy nizsi, stan.pro vedlejší činnost, pokud by nevydelavala či nechtěla platit SP a ZP musí činnost po dobu RD přerušit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 12. 2019 22:01 | Zuzka

Prosím o víc informací, když matka nemá nárok na mateřskou, otec dítěte nárok však má. Otec po šestinedělí nastoupí na mateřskou a matka, když nejde do práce tak se nahlásí na pracovní úřad. Otec je týden na mateřské a pak se vrátí do práce, bude dál rodině vyplácena mateřská? Čili, lze mít mateřskou na otce dítěte, o dítě se stará matka, a otec dál chodí do práce a vydělává?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2019 15:15 | Jana

Asi si pletete peněžitou pomoc v mateřství s rodičovským příspěvkem. V článku je to vysvětlené hned na začátku. A je tam i odkaz na článek přímo o rodičáku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 12. 2019 14:58 | Marcela

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dcera nastupuje příští týden na mateřskou dovolenou, pracuje jako OSVČ a nemůže se dopatrat, jak je to se živností a zda si musí dále platit zálohy na zdravotní a sociální. Když chodí po úřadech pokaždé ji říkají vždy něco jiného. Děkuji za informaci
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2019 14:45 | Gabriela

Takže je to schválené a bude se mě týkat navýšení když mám 1.5 starou holčičku o kolik se bude zvedat dekuju moc
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2019 12:34 | Katka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda budu mít nárok na mateřskou dovolenou, jestliže jsem ve výpovědní lhůtě z důvodu nadbytečnosti. A monentálně odcházím na nemocenskou. Ve firmě jsem pracovala 5 let. Výpovědní lhůta mi končí k 31.12 a také, jestli mi je zaměstnavatel vyplatí odstupné ihned po 31.12 nebo až po ukončení mateřské / popřípadě až rodičovské. Děkuji za informaci
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Bezděk

ekonom

Petr Nečas

politik

Vladimír Bezděk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Nečas
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services