Nová digitalizace startuje. Kdy vám vypnou televizi a jak se připravit

Jiří Hovorka | rubrika: Co se děje | 2. 10. 2019 | 23 komentářů
Přechod na nový televizní signál je za dveřmi. První vysílače vypnou starý systém už na konci listopadu, v celé republice skončí do června příštího roku.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 10. 2019 13:06, Rudolf

Je to to nejhorší co jsem za poslední roky zažil (tedy toho co se týká kvality signálu). Za minulého režimu jsem chytal na kus drátu Rakousko i Polsko. První norma digitálního vysílání mi umožnila chtit cca 1/3 vysílaných stanic. OK . Nyní s novou televizí , s novou antenou a s novým svodem, 15 kilometrů od vysílače chytám více méně kostičky a čas od času jenom zvuk. U hokeje jesem myslel, že to rošlapu. Jěště že televize umí obě normy. Tak se koukám normu. Až to vypnou přestanu platit poplatky. Nezaslouží si to.

+80
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 23 komentářů)

1. 1. 2020 12:13

Od profíka máme asi 5 let nainstalovanou (vyměněnou, typ Yagi) anténu. Zesilovač jsem doteď nepotřeboval. Signál řekl bych, se zhoršuje, na Silvestra 2019 často kostičky a někdy ani to. Znovu nechat udělat za několik tisíc anténní systém?? Jo, při předání může fungovat, co když ale za pár měsíců zase někdo něco vymyslí, pošteluje a zas budou kostičky?? Karel, Tábor Měšice
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 10. 2019 16:36 | Mira

Za dalsi penize mensi kvalita.Holt zijeme v cr.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 10. 2019 15:38 | Jaroslav

Za jakou dobu se to bude zase měnit jasné potřebujete odbyt televizí dostanou dúchodci nějakou slevu na televizi jsme tak vyspělí že neumíme starší televize k tomu přispúsobit děkuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 10. 2019 10:14 | Charlie

G5 na vyhubení národa.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 10. 2019 10:10 | Karel

Přitom,někdy před patnácti lety vychvalovali,že bude všude stačit prutová anténa.Asi mysleli,že na každém sloupu bude vysílač.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 10. 2019 21:19 | bazmek televize

je to jen okrádání lidí,vymýšlejí jak vydělat bezpracně,lepší nic nebude jen tam bude větší lejno a reklamy
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2019 17:47 | Olda

Přejdou na novou normu a co, kdo se má na tu televizi koukat. Dnes je v ní více reklam,jak pořadů.Když se chce člověk podívat na film nejen že nezačne na čas, ale reklamy jsou snad co 15min. a za to chtějí ještě platit to se raději podívám na film na internetu. V podstatě sleduji jen správy a to si můžu koupit noviny. Jak přejdou na novou normu tak zruším tv a hotovo.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 10. 2019 16:05 | Senior

Copak signál, ujde, ale programy české televize, to je problém a ještě za to musíte povinně platit, to je fůj..
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2019 10:49 | ladka

je to tak i ja mam vic kostiček a nebo tmu nova antena zaměřeni a je to stejne ladka
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2019 21:28 | Radek

Chytám Kleť, vše co tam je T1 a T2 vysílač i rozhledna a to na síto se zesilovačem a to pod střechou a cca 60 km na Strakonicku a vše v pohodě. A ještě to rozbočuju do 4 TV.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 10. 2019 20:32 | Petr

hlavně, že vysilač RADIMOVICE není digitalizován vůbec a obce podním se nacházejí na okraji pokrytí jednolivými vzdálenými vysilači.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 10. 2019 18:40 | Libor

Myslel jsem že digitál bude lepší čekal jsem že pozemně budu příjmat v dvbt2 třeba Polsko, Maďarsko,Německo samozřejmně volné programy ale nic,raděj se nebudu vyjadřovat k signálu české dvb.t2 jsem zklamán,jak nemám 20 prvkovou antenu tak to občas kostkuje.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2019 18:26 | Viktor

Bydlím v Brně Dovezl jsem si z Rakouska kartu Simpli a stačí mi 15rakouských stanic podotýkám v HD dvbt2,H264,ještě nám jede i Slovensko z Bratislavy ty do žádného dvbt2 nespíchají na jaře se to přeladí a jedou dál v dvbt,H264,české dvbt2 nepotřebujem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2019 18:22 | Richard

Už přes rok používám internetovou televizi Lepší... (nevím jestli je povoleno uvádět) ale každý si ji najde v prohlížeči. A můžu se dívat na filmy kdy chci. A ne zrovna když běží, nejen na filmy, na všechno zpětně. A to v HD, které v pozemce bude pouze na ČT.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2019 18:21 | Michal Kubeček

Žádné nové frekvence nebudou. Naopak, část frekvenčního rozsahu používaného dosud pro televizi, dostanou mobilní operátoři, proto bylo potřeba přejít na nový standard, aby se televize vešla do toho zbytku.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 10. 2019 18:17 | Marta

Nezdá se Vám že těch programů je šíleně moc a k ničemu ,proto programové stanice snižte a zlepšete raděj kvalitu obrazu,s pánem souhlasím že obrazy jsou v mlze,syn mi nastavil ostrost obrazu naplno ale pořád je to mazanice,u černobílého televizoru jsem měla obraz pěkně ostrej.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2019 18:09 | Vojta

Počítejte že Dvbt2 je tak max na 5 let.Je to nepodařený systém ,ale jak hlavně lžou jaký bude výborný obraz,já to instaloval rodičům,obrazy v dvbt2 jsou většinou pěkně rozmazány a občas to zakostkuje přitom kvalita obrazu ukazuje 100%,já dnes televizor némám a ani nechci.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2019 18:02 | Markéta

Nechápu že se dnes používá nějaká televize jak jsem se od rodičů odstěhovala tak ten přístroj do nového bytu nesmí,každej rozumnej občan si programy vytváří sám.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2019 17:05

Jojo, zlatý komunisti, že?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 10. 2019 16:15 | Zdenda

Za minulého režimu jsem chytal černobílou s duchama, dnes barevnou s kostičkama.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Zahradník

ekonom

Ondřej Trojan

producent

Petr Zahradník
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ondřej Trojan
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services