Creditas nabídne účet Richee pro děti, na spoření dá 1,8 %

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 5. 9. 2019 | 5 komentářů
Banka Creditas začne během září nabízet běžný účet pro děti od šesti let pod názvem Richee účet Junior. Spustí také Spoření Richee Junior s úrokem 1,8 % ročně, které bude možné sjednat dětem už od narození.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

6. 9. 2019 23:03 | Stan

Tak pochybuji, že někdo dá 375K na běžný/spořící účet.Leda pokud by měl několika miliónové portfolio a nebo konzervativně šetřil na hypotéku, ale u dítěte mi to nedává smysl. Raději mu tech 300K (pokud je budu mít) v den narozeni/v roce narození dám do 5 různych podílových fondů a v den 20. narozenim mu tu předám jako dar do života.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 9. 2019 5:27 | Dušan

Zdravím všechny. Nikde jsem nečetl o inflaci ani čárku.
10 let zpětně 22%
20 let zpětně 39% A to se vyplatí. !!! ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 9. 2019 21:38 | JJ

Mně děti už odrostly, a měla jsem na ně jen stavebka, které jsem však neměla šanci ukončit a peníze vybrat, když jsem to potřebovala. S dětskými účty a naštěstí i s exekucemi nemám žádnou vlastní zkušenost. Takže pokud je to tak, že účet a dispoziční právo jsou pouze na rodiče a rodný list dítěte potřebují pouze k tomu, že jim banka dá lepší podmínky, tak to je OK.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 9. 2019 19:38 | Milan

Běžný účet pro nezletilého už nějakou dobu nelze pořídit, díky exekutorům. Takže k otevření 'dětského běžného účtu' sice potřebujete dítě, ale běžný účet je veden na jméno rodiče a dispoziční právo má jen rodič. Přístupný je i v online bankovnictví rodiče, dítě přístup nemá (má jen kartu).
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 9. 2019 14:03 | JJ

Peníze na účtu nezletilého jsou výhradně jeho peníze, již to nejsou peníze rodičů. Moc dobře si pamatuji problém se stavebním spořením dítěte. Nešlo ho po vázací době tehdy 5 let ukončit a vybrat, musel být na to, jak u které stavebky: ověřené souhlasy obou rodičů - u rozvedených rodičů většinou nesplnitelné, nebo souhlas opatrovnického soudu. Tak pozor rodiče, aby z dětského účtu pro děti do 6let nebyl 6-letý termínovaný vklad bez možnosti výběru :-) Děti od 6let již budou mít platební kartu, ale už vidím, jak stojíte u bankomatu s dítětem a vybíráte např. těch 375 000 Kč, které jste tam před pár měsíci vložili :-):-):-)
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Teplý

podnikatel, Madeta

Pavel Tykač

podnikatel, Czech Coal

Milan Teplý
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Tykač
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services