Petr Stuchlík o rozvratu Fincentra: Jsou věci, které se v byznysu nedělají

Martin Vlnas | rubrika: Rozhovor | 19. 8. 2019 | 63 komentářů
„Absolutně nechápu, jak si může někdo, kdo na prodeji Fincentra finančně participoval, obhájit, že ho paralelně začne novým majitelům rozebírat pod rukama,“ říká Petr Stuchlík, bývalý šéf společnosti v rozhovoru pro Peníze.cz.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 8. 2019 12:51, Informovaný

Stuchlík byl vždy podrazák a krysa. Jediný, kdo to zřejmě až do teď neviděl a vždy se ho zastával byl Nejedlý.
Zemští ho respektovali, ale neměli rádi. Často mlžil, neříkal pravdu a kvůli zisku nerespektoval základní hodnoty a vztahy. Strnadovou vyhodil, protože měla se zemáky dobré vztahy a měl obavy, že poradcům vynáší informace o maržích na produktech, které nikdy nechtěl ukázat, hlavně podíly na management fee, následky a bonusy. Podrazil Lánského s jeho rentou za Švece. Jeho a Duchoňův mlhostroj byl legendární. Vyhodil zemskou ředitelku Nejedlou (shoda jmen s Nejedlým), aby ušetřil za renty. Podrazil ostatní zemské ředitele, když pouze Karlíčkovi nabídnul nadstandardní podmínky, když centrále vyhrožoval, že jinak odejde. Na Slovensko nemohl jezdit, protože ho tamní zemáci nesnášeli, poté co zjistili, že jim celou dobu lhal o marži. Kovář mu přidal peníze na rozjezd Le Premier a když se rozjel, tak ho násilně a bez podílu na patřičné ekonomické nadhodnotě vyplatil. Problém se Spořkou vznikl jen kvůli jeho aroganci směrem k Salomonovi, který ho několikrát slušně upozornil na možný problém, bude-li to pokračovat. O tom, že Kovář a boys jednou chystají odchod věděl, už když začal Fincentrum nabízet Švýcarovi. Pokud někdo pochyboval, stačilo se podívat, jakým způsobem stavěl Kovář fprivée. Vše bylo psáno na něj tak, aby si to lusknutím prstu kdykoli mohl vzít.
Vše to korunoval kolaborací s Babišem, kvůli osobnímu prospěchu a bylo mu jedno, že ztratí mnoho kamarádů a přátel. Byl to Nejedlý, kdo mu tehdy pomohl a jeho podíl ve Fair Creditu na sebe převzal a schoval ho. Mmch vzhledem k tomu, že již Duchoň není společníkem ve Fair Creditu, hádám, že úplně stejně pomohl Duchoňovi před Švýcarem a ČNB.
Po tom co Stuchlík takhle bezostyšně a opět kvůli vlastnímu prospěchu pohnojil svého dlouholetého společníka, nikdo mu už nebude věřit. Smutný příběh.

PS: Ke dnešku dalo výpověď cca 600 lidí. Jsou to ti lepší. Průměrná produkce cca 5 tis bodů = polovina produkce Finka. A to celá řada jejich věrných čeká s odchodem na druhou vlnu. Poté, co Kašpar, Jarůněk a Karlíček zjistí, že žádné zbytky nebudou, do příštího jara odejdou do SABu, Kašpar možná do OK Groupu k Tillingerovi. Ve Finku zbyde 10% současné produkce. Smutný příběh v režii Duchoně a Stuchlíka bude pokračovat. Hodně lidí je na něj nasráno a o produkci do Quantu si může nechat jen zdát. Zaslouží si to. Kdo seje vítr, ...

+247
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

19. 8. 2019 12:26, Omasta

To seš asi dos nechápavej. Když to prodal a není to jeho, tak co by jim to nerozebral. Svoji si rozebírat nebude. Stačí se podívat na nové majitele, jací to jsou .... Bylo by škoda nechat takovou příležitost protéct mezi prsty.

-41
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 63 komentářů)

5. 9. 2019 17:47 | Ten, co zůstal

Více takových poradců jako Vy, Petro, tleskám Vašim lidským i profesním kvalitám. Když mi můj ředitel jednoho červencového dne oznámil, že po letech plánování vznikla nová firma, kam většina odchází, protože FCTR pod Švýcarem do roka zkrachuje a že "srpnovou produkci už potřebuju, abys odevzdal do nové firmy, protože jinak ve FCTR provize zůstanou", nevěřil jsem vlastním uším. Po pár dalších náborových větách jsem se nakonec zeptal, co tomu celému říkají Stuchlík s Nejedlým. Bylo mi řečeno, že "Stuchlíkovi je to u prdele a Nejedlý už do toho nalil 200 miliónů". Je to jen tvrzení mého bývalého ředitele, co mě nutil k odchodu, není to žádný důkaz. Obrázek ať si každý udělá sám.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2019 22:43 | Zasvěcený

Nemáte dobré informace. Fincentrum dobře šlapalo bez Stuchlíka, když si plnil své sny v Mafře. Klíčový byl Martin Nejedlý - ano, mnohokrát manažersky selhal, ale nelhal a nepodrážel. A v konečném důsledku měl štěstí na lidi (jako Michal Lánský), které mu pomohli rozjet divizi osobního poradenství. Přesto Stuchlík bude tvrdit, že on všechno zařídil.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2019 21:31 | Haha

To je stejně vtipný, jak se dají ta pluska kdekoli naklikat... Že vám to není trapný. ??????
-7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2019 7:08 | Informovaný

Tak teď už jsem se ztratil.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2019 0:53 | Martin Nejedlý

Stuchlík byl vždy podrazák a krysa. Jediný, kdo to zřejmě až do teď neviděl a vždy se ho zastával byl Nejedlý. Zemští ho respektovali, ale neměli rádi. Často mlžil, neříkal pravdu a kvůli zisku nerespektoval základní hodnoty a vztahy. Strnadovou vyhodil, protože měla se zemáky dobré vztahy a měl obavy, že poradcům vynáší informace o maržích na produktech, které nikdy nechtěl ukázat, hlavně podíly na management fee, následky a bonusy. Podrazil Lánského s jeho rentou za Švece. Jeho a Duchoňův mlhostroj byl legendární. Vyhodil zemskou ředitelku Nejedlou (shoda jmen s Nejedlým), aby ušetřil za renty. Podrazil ostatní zemské ředitele, když pouze Karlíčkovi nabídnul nadstandardní podmínky, když centrále vyhrožoval, že jinak odejde. Na Slovensko nemohl jezdit, protože ho tamní zemáci nesnášeli, poté co zjistili, že jim celou dobu lhal o marži. Kovář mu přidal peníze na rozjezd Le Premier a když se rozjel, tak ho násilně a bez podílu na patřičné ekonomické nadhodnotě vyplatil. Problém se Spořkou vznikl jen kvůli jeho aroganci směrem k Salomonovi, který ho několikrát slušně upozornil na možný problém, bude-li to pokračovat. O tom, že Kovář a boys jednou chystají odchod věděl, už když začal Fincentrum nabízet Švýcarovi. Pokud někdo pochyboval, stačilo se podívat, jakým způsobem stavěl Kovář fprivée. Vše bylo psáno na něj tak, aby si to lusknutím prstu kdykoli mohl vzít. Vše to korunoval kolaborací s Babišem, kvůli osobnímu prospěchu a bylo mu jedno, že ztratí mnoho kamarádů a přátel. Byl to Nejedlý, kdo mu tehdy pomohl a jeho podíl ve Fair Creditu na sebe převzal a schoval ho. Mmch vzhledem k tomu, že již Duchoň není společníkem ve Fair Creditu, hádám, že úplně stejně pomohl Duchoňovi před Švýcarem a ČNB. Po tom co Stuchlík takhle bezostyšně a opět kvůli vlastnímu prospěchu pohnojil svého dlouholetého společníka, nikdo mu už nebude věřit. Smutný příběh.
PS: Ke dnešku dalo výpověď cca 600 lidí. Jsou to ti lepší. Průměrná produkce cca 5 tis bodů = polovina produkce Finka. A to celá řada jejich věrných čeká s odchodem na druhou vlnu. Poté, co Kašpar, Jarůněk a Karlíček zjistí, že žádné zbytky nebudou, do příštího jara odejdou do SABu, Kašpar možná do OK Groupu k Tillingerovi. Ve Finku zbyde 10% současné produkce. Smutný příběh v režii Duchoně a Stuchlíka bude pokračovat. Hodně lidí je na něj nasráno a o produkci do Quantu si může nechat jen zdát. Zaslouží si to. Kdo seje vítr, …
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2019 0:51 | Patrik Malár

Proč?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2019 23:06 | Jana Mikšíčková

Vůbec tomu nerozumíte. Pan Nejedlý nám to o víkendu všechno vysvětlil, že je Stuchlík krysa a on o ničem nevěděl. I když měl 80% firmy, neřešil to.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2019 23:04 | Eva Nejedlá

Citace - TakyTop / 22.08.2019 09:48

Petro, pardon, ale mám pocit, že se vyhýbáte mým otázkám, ale místo toho píšete prázdné floskule. Třeba se pletu. Jasně, klienti jsou svobodné osoby, nicméně kdo z vašeho pohledu je správcem kmene vy nebo Fincentrum? Garance převodu kmene u BT, byť je možná omezená legislativou, je z mého pohledu pozitivní signál. Znamená to pro mě, že je u BT poměrně vysoká pravděpodobnost, že se do mých klientů nikdo nedostane, zatímco ve Fincentru se dějí systémové kroky opačným směrem, ono callcentrum. V tomto týdnu kolegovi navolali klienty po poradci, který odešel před několika měsíci z oboru bez souvislosti s 4F. Klienti mají nové poradce, jenom neměli podepsaný převodní formulář. To se mělo stát až na servisu. Takže si myslím, že ani vy jako jednotlivec této mašinérii neuniknete. Jenom bude efektivnější než je dnes. Já mám také mozek a nikdo mi nic nezatajoval. Něco se hýbalo, ale skutečně se to rozhýbalo až vznikem opozice ve firmě. Vždyť kromě Hypokalkalkulačky do té doby nevylezlo ven nic smysluplného a hypokalkulačka je koupená služba z venku, ale tady se mohu plést a hlavně bych to nepokládal za nic špatného. Za mě je to zlé dost. Fincentrum rozdává kontakty na poradce strukturám, které se tváří loajálně. Jsou navoláváni klienti. Někomu byly zadrženy provize. Findata ovládla videa z produkce TV Barrandov:))). Shrnul bych to takto. Ve Fincentrum už důvěru nemám. Motivy zemských ředitelů nechávám stranou, to je na mě vysoká hra, nicméně vnímám jejich přidanou hodnotu a směr BT mi dává smysl. Kdo si rozhodně zaslouží mojí důvěru i případnou meziprovizi jsou můj oblasťák i regionál tam vnímám jednoznačně přínos pro mojí práci. Bez svého oblasťáka bych Topa nenapsal a poradensky i rozhledem je dále než já. Na odchod jsem jim nekývnul hned, ale po nějaké době. Vyvíjeli na mě tlak? Trochu ano, ale hlavně v tom smyslu, abych když budu mluvit s někým z centrály neprozradil něco zásadního. Jinak bylo jejich jednání zcela korektní. Na OŘ bylo vidět, že ho trochu mrzí, že jsem se nevyjádřil hned, ale to jsme si vysvětlili nad pivem, potřeboval jsem si pár věcí ověřit. Abych to shrnul mám větší důvěru v budoucnost 4F pod vedením lidí, které znám než Fincentra pod Filipem, respektive jeho nástupcem, protože dříve nebo později ho po těch skandálech odstaví. Z mého pohledu je to “původní Fincentrum” spíše 4F, jenom se myšlenky a prohlášení dostávají i na papír.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2019 12:49 | investice

Vy klientům doporučujete investice podle toho koho máte rádi? To je super poradenství v režii 4fin!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2019 10:15 | Ivana

Pan Nejedlý nám neodpověděl proč to vlastně udělal.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 8. 2019 23:00 | taky KSČM

Tak už to vidim. Včerejší článek Vypusťte páru :))). Tak si ji někdo vypustil. Kdo může mít takový přehled? Stuchlík asi ne. Kdopak to asi bude. Že by pan Nejedlý?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 8. 2019 22:53 | KSČM

Musím se bavit jak láska přešla v nenávist. Nejvíc obvykle křičí ti co se Stuchlíkem a Nejedlým vydělali nějaké prachy. Tady ti dva pánové mají podle příspěvku pana Nejedlého v diskusi evidentně nějaký obchodní spor, všechno ostatní jsou výkřiky zfanatizovaného davu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 8. 2019 20:49 | WTF

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/fincentrum-chce-po-propustenych-reditelich-72-milionu-korun/r~b75cbd76c5bb11e9970a0cc47ab5f122/
Toto pan Borovička bude těžko rozdýchávat.Podepsat bianko směnku a pak se divit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 8. 2019 12:51 | Informovaný

Stuchlík byl vždy podrazák a krysa. Jediný, kdo to zřejmě až do teď neviděl a vždy se ho zastával byl Nejedlý. Zemští ho respektovali, ale neměli rádi. Často mlžil, neříkal pravdu a kvůli zisku nerespektoval základní hodnoty a vztahy. Strnadovou vyhodil, protože měla se zemáky dobré vztahy a měl obavy, že poradcům vynáší informace o maržích na produktech, které nikdy nechtěl ukázat, hlavně podíly na management fee, následky a bonusy. Podrazil Lánského s jeho rentou za Švece. Jeho a Duchoňův mlhostroj byl legendární. Vyhodil zemskou ředitelku Nejedlou (shoda jmen s Nejedlým), aby ušetřil za renty. Podrazil ostatní zemské ředitele, když pouze Karlíčkovi nabídnul nadstandardní podmínky, když centrále vyhrožoval, že jinak odejde. Na Slovensko nemohl jezdit, protože ho tamní zemáci nesnášeli, poté co zjistili, že jim celou dobu lhal o marži. Kovář mu přidal peníze na rozjezd Le Premier a když se rozjel, tak ho násilně a bez podílu na patřičné ekonomické nadhodnotě vyplatil. Problém se Spořkou vznikl jen kvůli jeho aroganci směrem k Salomonovi, který ho několikrát slušně upozornil na možný problém, bude-li to pokračovat. O tom, že Kovář a boys jednou chystají odchod věděl, už když začal Fincentrum nabízet Švýcarovi. Pokud někdo pochyboval, stačilo se podívat, jakým způsobem stavěl Kovář fprivée. Vše bylo psáno na něj tak, aby si to lusknutím prstu kdykoli mohl vzít. Vše to korunoval kolaborací s Babišem, kvůli osobnímu prospěchu a bylo mu jedno, že ztratí mnoho kamarádů a přátel. Byl to Nejedlý, kdo mu tehdy pomohl a jeho podíl ve Fair Creditu na sebe převzal a schoval ho. Mmch vzhledem k tomu, že již Duchoň není společníkem ve Fair Creditu, hádám, že úplně stejně pomohl Duchoňovi před Švýcarem a ČNB. Po tom co Stuchlík takhle bezostyšně a opět kvůli vlastnímu prospěchu pohnojil svého dlouholetého společníka, nikdo mu už nebude věřit. Smutný příběh.
PS: Ke dnešku dalo výpověď cca 600 lidí. Jsou to ti lepší. Průměrná produkce cca 5 tis bodů = polovina produkce Finka. A to celá řada jejich věrných čeká s odchodem na druhou vlnu. Poté, co Kašpar, Jarůněk a Karlíček zjistí, že žádné zbytky nebudou, do příštího jara odejdou do SABu, Kašpar možná do OK Groupu k Tillingerovi. Ve Finku zbyde 10% současné produkce. Smutný příběh v režii Duchoně a Stuchlíka bude pokračovat. Hodně lidí je na něj nasráno a o produkci do Quantu si může nechat jen zdát. Zaslouží si to. Kdo seje vítr, ...
+247
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 8. 2019 11:43 | Jiří Vůl

Je rozdil mezi smenkou a nejakou divnou konkurencni dolozkou
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 8. 2019 0:54 | Bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na poráž

Jiří, mám vaši směnku na 100 milionů a kalhotky vaší partnerky (velikost XXL). Směnku uplatnila, protože jste porušil pravidla místního serveru... No, že se někde něco zveřejní, ještě neznamená, že to bude celé pravda. A zálohy by jim poskytli pochopitelně všichni. 72 milionů bych si tipnul na jednoměsíční obrat. Už jste zažil, že by nějaká finančně poradenská společnost výrazně uspěla ve sporu se svými bývalými poradci nebo řediteli? Za třicet let se to nestalo.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 8. 2019 21:21 | josef

potiz je, ze Stuchlik totez udelal v politice. Takze by mel mlcet a soupat nohama....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 8. 2019 20:41 | Dan Kraus

Nechapat, ze nekdo odsuzuje levarny, to vas vubec necti. A jestli podrazactvi povazujete za normalni chovani, to je ubohost v mysleni.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 8. 2019 17:31 | Dan Kraus

Dokud se zprostredkovatele prodeje financnich produktu zijici z provizi z prodeje budou moct nazyvat poradci, nikdy nebude na trhu poradek.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 8. 2019 22:17 | Jiří Vůl

Vole! To je zásah do živého. Směnky jim hodně zkomplikují život. Jako než soud rozhodne kdo poskytne takové firmě zálohy, kdo jim pučí. Když prohrají za rok nebo i za pět, je celé vedení 4fin v pr..i. Jak budete vymáhat storna bych rád viděl po firmě s vlastníky jednou nohou v osobním bankrotu. Kdo jednou podepíše směnku, jeho blbost.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 911 480 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Reklamace obuvi
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, šla jsem do obuvi, abych obuv po měsíci a půl vyměnila za novou nebo dostala zpět peníze. (na jedné botě byla oddělená podešev, na druhé prasklina u nártu a odlepená spička) podle mne neopravitelná... více

Spotřebitelská poradna

Články na Heroine.cz

Neschopná být mámou

Neschopná být mámou

Nový seriál porodní asistentky Alžběty Samkové se týká odvrácené strany období, kdy přichází...více

Jen si to -ová škrtněte, však ona si s vámi čeština poradí

Jen si to -ová škrtněte, však ona si s vámi čeština poradí

Jak vidím nepřechýlenou ženskou, otvírá se mně v kapse červené pero.

V Maroku zavřeli novinářku. Za předmanželský sex a nelegální potrat

V Maroku zavřeli novinářku. Za předmanželský sex a nelegální potrat

Osmadvacetiletá Hadžar Raissúníová čelí obvinění z nelegálního potratu a předmanželského...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Šmucler

podnikatel

Jaroslav Klíma

podnikatel, Tuscan

Roman Šmucler
ÚSPĚŠNOST
65,00 %

z 20 duelů
×
Jaroslav Klíma
ÚSPĚŠNOST
34,78 %

z 23 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.