Exekutor: Jsme zbytečně agresivní, pomůže jenom zásadní změna

Jiří Hovorka | rubrika: Rozhovor | 30. 7. 2019 | 35 komentářů
Soudní exekutoři dnes k dlužníkům přistupují agresivněji, než by bylo třeba. Může za to současný systém, kdy si konkurují, soupeří o zakázky a mají klientelistické vazby s věřiteli. Zlepší se to, když zavedeme územní příslušnost, říká v rozhovoru Martin Štika, exekutor z Hradce Králové.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 7. 2019 22:56, PETR A PAVLA

Bohužel EXEKUTOŘI NECHÁPOU OBČANY ČR KDY JE OBČAN STÁTEM OKRADAN A TO SPACHSPROTE JEDNO HOVADO EXEKUTOR JE NA TRUTNOVSKU JUDR JAN BOHUTINSKY KRADE LIDEM MAJETKY SVYNE TRUTNOVSKA LIDÉ BY SI NEPUJCOVALY KDYBY MĚLY STEJNÝ PLAT JAKO NĚMECKO V ČESKU NEJSOU PLATY ALE VELKÝ HOVNO ZA PRÁCI ZA TO NESE PLNOU ZODPOVĚDNOST SPATNE FUNGUJCI VLADA I BUDIŽ KNICEMU POLITICI ZIVEJI SE NA OBČANECH ČR ŽE MAJÍ LEVE HNÁTY DO OBYČEJE PRACE ZAKLADTEL ČESKÝCH EXEKUTORU JE VRATISLAV MYNÁŘ A MILOS ZEMAN JSEM PRO ZRUŠENÍ EXEKUTORU ZDE V ČR A PŘIDÁNÍ NĚMECKÉHO PLATU ZDE V ČR A NE TO HOVNO DRÁHY NÁJMY DRÁHY SLUŽBY ČESKO JE PRAKTICKY PRO MLADE LIDI NEPUZITELNE STÁT ZA HOVNO STYDÍM SE ZA OBČANSTVÍ ČR ZLODĚJI VRAZI CO LIDI VYDIRAJI EXEKUTORY A PÁN JAN BOHUTINSKY Z TRUTNOVA JE DOBITEK A HOVADO ZABIL MÉHO OTCE ZA PÁR DESÍTEK KORUN KURVO CHCÍPNI.

+20
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 35 komentářů)

17. 4. 2022 15:55 | mirek

to je obchod s lidma zijou na ukor chudich a oni do prace taky nepujdou nebo jse jim nechce mrdki
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 2. 2020 10:58

ANO, souhlasim s Vami, platit dluhy se museji, ale na druhou stranu, nelze jeho dluhu zneuzit tak, aby zustal pro par korun na ulici, bohuzel se delaji i exekuce jineho nez povinneho, jak se to stalo mne, pote nemate sanci se barnit vubec, az u soudu, coz trvalo 15 let, nez jsem spor vyhrala, ale veci byly prodane, povinno je uhradit vydal soud, ale dluznik nema z ceho, nebo vratit byt, ale odpurce jej jiz vymenil, a v ramci privatizace odkoupil jako opravneny uzivatel, ac jim nikdy nebyl, tj predkupni pravo - bohuzel korupce podporovana primo statem, myslim ze v prvem pripade povinnost dodrzovat zakony, judikaty a pote trestni odpovednost, jinak se z toho nikdy nedostaneme...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2020 10:50

bohuzel, exekuce jineho nez povinneho, podala jsem jak trestni oznameni tak navrh na karne rizeni na ministerstvo, ackoliv jsem spor vyhrala, nikdo z nich postizeny nebyl, a to ani karnym rizenim, mohou vse a to za ticheho souhlasu vlady..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2020 10:48

souhlasim s vami, mela jsem zapis jizdneho pro deti, ac zadne male deti nemam, i tak z duvodu nicotnosti castky a zastaveni spolumajetku/casti komunikace a jejim prodeji jsem to musela uhradit, exekuci zde mam zapsanou dodnes, dodnes neni uradem zaplaceny nikomu... ackoliv existuji judikaty nejvyssiho sodu, ze nelze vykonavat exekuci nejistou, vymahat uhrazeni placeni, pokud bylo jiz ucineno mimo exekutora pred exekuci, atd., dodnes se snazeji nekteri urcite vice nez uhradit dluhy okradat lidi, a to pro sebe...ministerstvo k vyse uvedenemu mlci../nerespektovani judikatu nejvyssiho soudu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2020 10:43

Souhlasim s vami, mela jsem exekuci resp. exekuce na povinneho byla vykonana na mne, soudila jsem se 15 let, stalo mne to 250,000 ko/poplatky, advokat, spor jsem vyhrala - jen veci, ktere mi mely byt vraceny jiz byly prodane, soud predbezne opatreni nevydal, a na odskodneni odpurce nema penize, stejne je to s bytem, odpurce je ho povinen vratit, i tak se pokusil v ramci privatizace byt zlegalizovat, tj predkupni pravo, spor jsem tedy vyhrala, dodnes, krom castecneho odskodneni statem za delku rizeni, od odpurce nemam, pres veskere sliby nic...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2020 10:40 | iva

konec vlady jedne strany - prijdou na radu i zinscenovane procesy...
zazrak jmenem Babis se evidentne nekona, zato prichazeji na scenu dusledky vlady jedne strany - podpora vyvozu prinesla dovoz zahranicnich pracovniku z vychodu, kteri dnes umiraji na koronavirus, jako dusledek zivota na vychode, jako dusledek u nas bude nejen rozsireni teto nemoci, ale take kolaps prave vyvozu, ktery po celou tu dobu vlada podporovala, ba co vice jeho pad, protoze smlouvy se museji plnit, ...
zda-li pro kritiky to prinese take zinscenovane soudni procesy uvidime casem, dosud dle hesla - chces-li obelit se zkus ocernit druhe - vsichni kradou, takze je treba zajistovaci prikazy, ktere ovsem firmy likviduji bez ohledu na to, zda-li krati ci nekrati dane, insolvencni spravce, kteri likviduji majetek dluzniku bez ohledu na to, zda-li dluzi ci nedluzi dokonce zda-li v absolutnich hodnotach nedluzi navrhovatele prave jim, a aby se to nemuselo odskodnit, tak jejich penize nechavaji v ramci insolvence propadnout, bez jakehokoliv dusledku pro insolvencniho spravce...tem se dala imunita a jeste se jim uhradi za rozkradeny majetek tak, aby meli tucne zisky...
Slovaci jiz rekli korupci ne, a vsechny STB nakopali do r..., u nas se evidentne ocekavaji zazraky, hlavne pro zlodeje a podvodniky, tem tu psenka pokvete.../dokud nebudeme muset vratit penize do EU, ty penize statu EU, ktere jsme mohli cerpat na podporu podnikani, na zlepseni ekonomiky, na zvyseni platu a zivotni urovne, misto toho padame na usta
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 8. 2019 22:50 | Roman

zřejmě nemáte zkušenost jak se to dělá...když vám částku zajistí z výplaty, tak asi dobrovolně nemáte z čeho zaplatit, když jste rád, že vám zůstalo alespoň to nezabavitelné či něco víc. A ze zajištěného účtu jsem ještě neviděl, že byste mohl s prostředky disponovat...
Asi jste to moc nepochopil, spousta lidí žije od výplaty k výplatě a přijde-li na vás exekutor, a "klekne si na vás" jste v háji. A zkuste zastavit neoprávněnou exekuci, i když nakonec uznají neoprávněně vymáhanou částku, nevrátí se vám jen tak. Čekám už dva roky a nic...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 8. 2019 13:41 | Pavel

Hlavní průser je v tm, že spoustu institucí už ani se neobtěžuje informovat o nedoplatku přímo a automaticky to posílá přes exekutora, i když se jedná i nedoplatky v řádu desetikorun, které by mohl člověk splatit daleko snáze a je smutné, že tenhle kamarádčaft škodí lidem daleko více, než je naprosto nezbytné a pak mají ještě tu drzost brečet, jak jim to ti lidi nedplácejí. Pokud je levnější nekoho poslat do exekuce, než mu poslat blbou upomínku, tak je to hodně špatně. A pak tu nemáme mít milion exekucí. Ano, povinné zálohy by měly být samozřejmostí, stejně tak postavit mimo zákonou lhůtu zahájení exekuce následkem záměny osoby nebo na základě údajů z kradeného dokumentu. Vzhledem k tomu, že pražská MHD vymáhá pokuty i za neexistující jízdy na černo zneužitím osobních údajů například odcizením dokladů, tak plné zrušení vymáhání by bylo zcela na místě. Zásada "dluhy se musí platit, i kldybychom kvůli tomu museli lhát a zneužívat osobní údaje" je prostě zločin zneužití ptravomoci a nemá omluvu.
Exekutoři jsou v ČR jedna velká noční můra.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2019 11:39 | anna

muj nazor . tohle podivne povolani , je z meho hlediska nemoralni ! Kdyz vidim foto P. Štiky , rikam jsi ten clovek ma povahu hyeny , i ta ma pomnerne lepsi ! proc to dela ? Nikdo do nej nevidi , jiste ma z toho docela dobry kseft . Je me jej lito , na druhe strane jej nesnasim !Proc , na to musi mit zaludek !! Asi by se nikde jinde nechytal se svema nazorama. nema smysl zde neco resit , jiny nebude ! Verim ze nade sve uolatneni v tom co vykonava !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2019 22:56 | PETR A PAVLA

Bohužel EXEKUTOŘI NECHÁPOU OBČANY ČR KDY JE OBČAN STÁTEM OKRADAN A TO SPACHSPROTE JEDNO HOVADO EXEKUTOR JE NA TRUTNOVSKU JUDR JAN BOHUTINSKY KRADE LIDEM MAJETKY SVYNE TRUTNOVSKA LIDÉ BY SI NEPUJCOVALY KDYBY MĚLY STEJNÝ PLAT JAKO NĚMECKO V ČESKU NEJSOU PLATY ALE VELKÝ HOVNO ZA PRÁCI ZA TO NESE PLNOU ZODPOVĚDNOST SPATNE FUNGUJCI VLADA I BUDIŽ KNICEMU POLITICI ZIVEJI SE NA OBČANECH ČR ŽE MAJÍ LEVE HNÁTY DO OBYČEJE PRACE ZAKLADTEL ČESKÝCH EXEKUTORU JE VRATISLAV MYNÁŘ A MILOS ZEMAN JSEM PRO ZRUŠENÍ EXEKUTORU ZDE V ČR A PŘIDÁNÍ NĚMECKÉHO PLATU ZDE V ČR A NE TO HOVNO DRÁHY NÁJMY DRÁHY SLUŽBY ČESKO JE PRAKTICKY PRO MLADE LIDI NEPUZITELNE STÁT ZA HOVNO STYDÍM SE ZA OBČANSTVÍ ČR ZLODĚJI VRAZI CO LIDI VYDIRAJI EXEKUTORY A PÁN JAN BOHUTINSKY Z TRUTNOVA JE DOBITEK A HOVADO ZABIL MÉHO OTCE ZA PÁR DESÍTEK KORUN KURVO CHCÍPNI.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2019 20:40

Nebyl to dobytek Mika?Tohle Klatovský ho....o moc dobře znám,má to u mně připravený(policie v Klatovech byla již informována)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2019 20:37 | Jan Vávra

Ta agresivita se dá dobře mířenou pěstí srovnat ale jejich arogance,blbost,neinformovanos t,zlodějskéchoutky,namachrovanost a využívání vlastní debility s podporou státu,tak tam je to už horší.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2019 20:00 | Jenda

Exekutorům zřejmě nic neříká pojem upřednostňování věřitele.Znamemu zůstava z výplaty životní minimum,splácí jiné exekuce a je stále bombardován jiným exekutorem o zaplacení jiné pohledávky v cele její výši.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2019 19:58 | Lenka

Snad to bude a bude to fungovat, já jsem se dostala do exekuce omylem, nezaplatila jsem pojistné a ani jsem nevěděla, že mám pojištění. Základní dluh u Allianz byl 2096 Kč s celým cirkusem ( právní zastoupení, odměny .. ) exekuce na 15.000, přišla jsem na to v Kauflandu kdy mi to nevzalo kartu, doma dopis od EÚ Klatovy, V dopise se psalo, že si mám sepsat majetek, pořídit video bytu... A to cepe
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2019 18:46 | Franta

Zridte si datovou schranku, popr. nahlaste dorucovaci adresu na matrice. Fikce doruceni neplati jen v exekuci a setri penize nas vsech.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2019 18:46 | Franta

Neni z jine galaxie. Tohle chce 80% exekutoru. Bohuzel tech 20% a ruzne inkasky maji takovou lobby, ze tomuhle jiz 10 let uspesne brani.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2019 18:44 | Franta

Vy ale muzete platit na exekuci ze zajisteneho uctu a z vyplaty Vam zbudou vzdy dve tretiny a navrch nezabavitelna catka 7000 na povinneho a 1200 na vyzivovanou osobu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2019 18:42 | Zdeněk

Tak například dopravní podnik města Prahy přichází díky štědře podepsaným smlouvám o právním zastoupení o . stamilióny z pokud jelikož jdou do kapsy Sokolovým pohunkum, kteří pracují z exekutorem na druhé straně republiky, nemáte šancí s tam dovolat a ještě j vandrák schopnej vyhrožovat že služebního telefonu (mohu dokázat) Takovej I Anno že šestky odpouští miliardy.ale na vdově se napase hrdina. Ještě jsem nepotkal slušného exekutora, všichni jednak arogatně, vědomí si že za nima jsou policajti,ale většina by to, policajty potřebovala spíš jako eskortu do vězení!!!!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2019 18:10 | Roman

Exekuční řízení je státem podporovaný těžký byznys, kde se točí neskutečné prachy a obyčejný člověk, na nějž někdo podá exekuci jen kouká co se děje. Někomu zapomenete zaplatit třeba stokorunu a je na problém zaděláno. Osobně mám zkušenost s vyšší částkou, jen nikdo moc neřeší, že je vymáháno i to co bylo uhrazeno. Exekutor vás vyzve k dobrovolné úhradě a stejně vám ty peníze zajistí i třeba z výplaty a pak zkuste dobrovolně uhradit když peníze z výplaty nemáte. Tenhle korupční "bordel" nemá dle mého názoru ve světě obdobu. Emigrovat v rámci EU nejde, takže si skoro říkáte kde to právo jako je? V této zemi rozhodně není...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2019 16:56

ano čtenar ma pravdu kdyby nebyli takové úroky což je likvidační takže nemá ani cenu splácet dluhy.vím že se to musí zaplatit ale když vidím jak se krade ve vládě a nic se neděje tak už prostě stagnují. Podnikatelé neplati zaměstancům to co mají neodvádí zdravotní ani sociální pojištění tak se dostává člověk do tísně největší rozsah roku 2OOO-2O13.tak to je v české republice a ani když umřu se vůbec nic nezměni a tak to je!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Adam Walach

podnikatel, Walmark

Jan Mládek

politik

Adam Walach
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jan Mládek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services