Kam s volnými miliony? Peníze dělají peníze

Jan Traxler | rubrika: Jak na to | 2. 5. 2019 | 5 komentářů
Je to jasné už z titulku: článek necílí na masy, ale na lidi, kteří mají k dispozici řádově aspoň miliony, spíš desítky až stovky milionů korun. Ukážeme vám, co se s nimi dá dělat. Chcete je co nejlíp ochránit před inflací? Nebo hledáte vyšší zhodnocení?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

5. 5. 2019 16:57 | Důchodce

Už řadu let si přilepšuji na našich burzičkách a pořád mne to ještě baví. Přesto jsem si zkusil dát několik desítek tis. Kč do nových FIO fondů. Po 6 měsících už fond zahraničních akcií překročil max. výnos 8% a ten náš český 5%. Ty ceny kmitají každý den podle toho jaká je situace na trhu ale jsme před obdobím výplaty dividend a tak letní propad by měly kompenzovat právě ty dividendy a ještě zajistit další růst. Navíc tím podpoříme i růst českých akcií na naší burze a postupný jejich přechod do českých rukou. Ještě rychlejší růst těchto fondů a zejména toho domácího by mohl nastat v případě, že Babiš nekecá a prosadí vznik Fondu národního rozvoje. Banky by pak musely místo sektorové daně nakoupit část svých akcií na veřejných či neveřejných trzích a vložit je do tohoto fondu aby dividendy zůstaly doma. Časem až fond posílí, pokud nebude vykraden, jak je v Česku zvykem, může sloužit jako zdroj i dalších nedaňových příjmů rozpočtu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 5. 2019 7:23 | Hynek

článek se mi líbí - je to pěkný přehled možností. Chybí mi jen moderní možnosti vstupu do ekvity firem - koupit si podíl ve firmě, která se mi libí, nebo jí věřím, není dnes jen záležitost fondů. Již delší dobu můžeme využít equity crowdinvesting v zahrničí. Možnosti jsou ale již i u nás. Například Fundlift, který má nízké minimalní investice, takže hodně investorů, a častěji dělají půjčky firmám. Nebo Crowdberry, kde si investoři mohli koupit podíl v Čezetě nebo v Ecocapsule. Jsou to investice s vyšším vstupním minimem a ne všechny nutně do starupů (vyšší riziko), mohou to být i SME nebo reality. Navíc u těch platforem investoři podporují české a slovenské firmy, často s možností uspět globálně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2019 10:53 | josef

k te posledni poznamce o milionu a kvalifikovanem investorovi:
"Nebo postačí investice ve výši aspoň milionu korun, zároveň ale kromě čestného prohlášení prokážete administrátorovi fondu, že investice odpovídá vašemu finančnímu zázemí, investičním cílům a vašim odborným znalostem a zkušenostem. Zpravidla musíte vyplnit poměrně rozsáhlý test znalostí."
Zdroj: https://www.penize.cz/podilove-fondy/327916-co-jsou-fondy-kvalifikovanych-investoru
Takze jen milion nestaci.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2019 7:41 | Pronajímatel multimilionář

No jo to tam dal schválně 2x protože přece nechce nikomu vnucovat jeho styl uvažování přece :-))
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2019 6:33 | HonzaV

Zajimavy. A ta posledni cast je tam dvakrat omylem, nebo pro vetsi duraz - opakovani = matka moudrosti? :)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Bartoš

podnikatel a investor, Credo Ventures

Jaroslav Pajonk

podnikatel, Centr Group

Ondřej Bartoš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Jaroslav Pajonk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services