Ošetřovné 2019. Spočítejte si, kolik dostanete

Kdo má letos nárok na ošetřovné, kolik sociálka vyplatí a jak o dávku žádat? Poradíme i tomu, kdo chce čerpat dlouhodobé ošetřovné.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 2. 2019 23:33, Kolba

Pak jste zřejmě bohatý (to je fajn, ne?), bezdětný (to je smutné), a široko daleko okolo sebe máte samé zdravé (opět super, ne?). Věřte mi, to, že platíte na to výše, je velmi malá cena za váš bezstarostný život. Ať se i nadále daří!

Zobrazit celé vlákno

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

14. 11. 2019 6:40 | Sarka

Dobrý den v jednom měsíci jsem byla dvakrát se synem na osetrovacce jednou 9 dni pak jsem šla do práce a za tři dny jsem musela znova jelikož měl syn úraz a to jsem byla 5 dni a mě přišlo pouze za 9 dni vyplácené osetrovne jak je to stemi 5 ti dny? Dekuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 10. 2019 11:15 | Lenka

Dobrý den, od 1.10. Jsem na neplacenem volnu. Starám se o maminku, máme podanou žádost o příspěvek na péči. Chci se zeptat, teď za mě platí zdravotní pojištění zaměstnavatel, s tím, že mi to potom strhne z platu až zase nastoupim, nemám třeba nárok, aby to za mě zaplatil stát? Někde jsem dokonce četla, že by se mi ten čas kdy budu o mamku pečovat měl započítávat do důchodu?nevíte? Děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2019 0:02 | Dagmar

Dobrý den,mam narok na placene osetreni clena rodiny-matky,pokud mame stejne trvale bydliste,ale pres tyden jsem jinde z duvodu prace a jezdim do trvaleho bydliste pouze na vikendy?timto nesdilime spolecnou domacnost?dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 8. 2019 14:46 | Miroslava

Dobrý den mamku postihla CMP a chtěla bych si vzít na ni ošetření na člena rodiny ještě nevím na jak dlouho ještě je v nemocnici problém je v tom že jsem ve zkušební době muže mi dát zaměstnavatel výpověd?diky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2019 5:09

Samozrejme ze na prazdniny ci reditelske volno to nejde..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 4. 2019 5:08 | Anet

Samozrejme ze na reditelske volno ci prazdniny do nejde ??. Neni to zadna havarie
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 4. 2019 10:05 | If

Osetrovne v případě uzavření školy, školy se vztahuje i na ředitelské volno a např. podzimní prázdniny? Myslím tím dny, kdy já jako rodič musím být v práci ale děti mají volno, je toho v poslední době čím dál tím vice.. Diky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 2. 2019 23:33 | Kolba

Pak jste zřejmě bohatý (to je fajn, ne?), bezdětný (to je smutné), a široko daleko okolo sebe máte samé zdravé (opět super, ne?). Věřte mi, to, že platíte na to výše, je velmi malá cena za váš bezstarostný život. Ať se i nadále daří!
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2019 13:29

To se vám povedlo. Výběr z článků v únoru: 5.2. Příspěvek na živobytí 5.2. Žádáme o mateřskou a rodičovský příspěvek 6.2. Porodné 7.2. Doplatek na bydlení 13.2. Příspěvek na péči 15.2. Mimořádná okamžitá pomoc 19.2. Ošetřovné
Všechny tyto články mají společného jmenovatele. A tím je nulová přidaná hodnota pro člověka, který od státu nic nechce, ale jen platí (nejen) na zmíněné věci. Ať mi nikdo netvrdí, že stát je málo sociální. Odtučňovací kůra a optimalizace by byla nanejvýš potřeba. Nekoupila tyhle stránky nějaká organizace typu "Naděje" z devadesátek?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Václav Hrbek

podnikatel, Alpine Pro

Tomáš Březina

podnikatel, Best

Václav Hrbek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Tomáš Březina
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services