Ceny elektřiny rostou. Vyplatí se ještě aukce?

Jana Poncarová | rubrika: Co se děje | 29. 1. 2019 | 5 komentářů
Elektřina letos zdražila. Dodavatelé i analytici říkají, že hned tak klesat nebude. Kde nyní sehnat nejvýhodnější cenu na trhu? A vyplatí se ještě aukce?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

24. 3. 2019 23:38 | Vanda

no za tu dobu co jsem u armexu tak ceny vůbec nevzrostly a naopak přístup k nám se výrazně z lepšil což se mi dříve u konkurenci nikdy nestalo a spíše se zdražovalo
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2019 23:38 | Vanda

no za tu dobu co jsem u armexu tak ceny vůbec nevzrostly a naopak přístup k nám se výrazně z lepšil což se mi dříve u konkurenci nikdy nestalo a spíše se zdražovalo
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 2. 2019 13:26 | Folk

Tak pokud máte potřebu použít energetickou kalkulačku, tak bych určitě neobracel tady na tu, ale volil bych jednu ze dvou, které vím, že jsou nestranné, takže vám nevyhodí toho, kdo do ní nasypal nejvíc. Koukněte buďto na kalkulačku portálu tzb-info a nebo na erú kalkulačku, tam ani nemusíte zadávat žádný kontakt na sebe. Já už jí využil kdysi a bral jsem z její topky B.E., která mě vyšla nejlevněji a bylo tomu tak podle toho, ne jen na oko.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2019 14:10 | jentag

Šmejdi by tak neřádili a tohle by se nestalo, kdyby se lidi řídili tím, že nemají podepisovat dokumenty které nečtou, nebo jim nerozumí. Pokud se ti za těch 12 tisíc konečně naučili, byla to dobrá investice do budoucna.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 1. 2019 7:18 | malý had

Energetičtí šmejdi nám stále řádí Po celý rok, každý den, pobíhají po městech a obcích obchodníci s elektřinou a ne vždy etickými způsoby se snaží přetáhnout odběratele k sobě. Jako příklad uvedu jeden případ z mnoha. Tentokrát se spotřebitel obrátil na mne se žádostí o radu, ovšem pozdě. Jeho neznalost a důvěřivost ho stála 12 tisíc. V létě dostali manželé nabídku ke vstupu do tzv. výběrového řízení . Smlouvu podepsali v domněnce, že se jedná o nějakou soutěž v oblasti elektřiny, což si ale myslí většina takto oslovených lidí. V říjnu přišel dopis, že na základě jejich přihlášky jim byl vybrán pro dvě odběrná místa nový dodavatel, který bude dodávat elektřinu od 1. března 2019. Vůbec si neuvědomili že se jedná o ono výběrové řízení, do kterého se v létě přihlásili a řekli – my žádnou změnu nechceme. Nechcete,zaplatíte. Za každé odběrné místo 6 tisíc, tedy 12 Vzali si půjčku a zaplatili, za důvěřivost v solidní jednání podomního prodejce,který úmyslně neřekl pravdu a nevysvětlil. Šlo pochopitelně o důchodce.
Považuji za správné připomenout zásady: 1. Každý takový obchodník musí, opakuji musí ,v dostatečném předstihu potencionálnímu zákazníkovi říci – Chtěl bych k Vám přijít, nabídnout Vám to a to a popřípadě sepsat s Vámi smlouvu. Pak je na občanovi,zda dát k takové návštěvě souhlas či ne. 2. Když Vás takový obchodník přesvědčí a smlouvu s ním podepíšete, máte 14 dnů čas si vše ještě rozmyslet a od smlouvy odstoupit,písemně. 3. Pokud ani tohle nestačíte udělat a změnu si rozmyslíte později než je oněch 14 dnů, máte ještě poslední možnost a můžete od smlouvy odstoupit do 15 ti dnů od zahájení dodávek elektřiny. Je to obdobné jako nákup zboží po internetu. Vyberu si zboží, potvrdím objednávku a až když objednané dostanu,tak se rozhodnu,zda jsem objednal správně a zboží mi vyhovuje. Teď jste dostali elektřinu nejste s ní spokojení /s kvalitou podmínek/ a tak si ji přece nenecháte a od dodávek odstoupíte.!
Takhle mělo být postupováno v popisovaném případě. Manželé měli počkat do 1.března a pak říci „ My Vás nechceme a odstupujeme od smlouvy“. Bylo by to bez sankce 12000,- Kč. Jenže o této možnosti se téměř neví a šmejdi s tím počítají.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Tomek

podnikatel a investor, zakladatel NetCentrum

Jakub Vágner

rybář a podnikatel

Ondřej Tomek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jakub Vágner
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services