Prodej nemovitosti. Dát, či nedat realitce exkluzivitu?

Jan Hájek | rubrika: Jak na to | 27. 12. 2018 | 6 komentářů
Realitní kanceláře zpravidla stojí o to, aby vás při prodeji mohly zastupovat exkluzivně. Je exkluzivita výhodná jen pro ně, nebo na ní může vydělat i zákazník?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 12. 2018 9:29, Pavel

Fuj! Toto je čistý PR článek. Absolutní nesmysl! Kdo někdy prodával nemovitost, tak moc dobře ví, že bez realitky je to vždy efektivnější. A s exkluzivní smlouvou už vůbec nic nezmůžete. Naopak realitka má provizi jistou a bez práce! A ta provize je ve statisicich. Mnohé realitky se ohání právním servisem. K smíchu... smlouvu vám sestaví právník za pár tisícovek, a bonitu kupce taky řešit nemůže (tj. jestli se něco nepokazí těsně před podpisem smlouvy). A to nemluvím o absolutní neprofesionalitě makléřů. Je to jenom extrémně předražená seznamka pro prodejce a kupce.

+8
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

17. 10. 2023 15:36 | Pavlisz87

Já jsem zastáncem toho to RK nedávat vůbec (natož exkluzivitu!!!). Jejich provize se pohybuje běžně mezi 3 a 5 % a jejich práce zrovna neodpovídá výše odměny. Ideální je si přečíst postup prodeje někde na netu, ať má člověk nějakou představu - např. celkem přehledně je to tady: https://hledasenemovitost.cz/prodej-nemovitosti-krok-po-kroku/
A pak je akorát potřeba zainvestovat do právníka na kontrolu smlouvy a do inzerce. Kromě času vás to pak už nic nestojí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 12. 2018 8:31 | josef

Naprosto souhlasim s temi fotografiemi. Casto nafocene detaily nabytku, ktery v nemovistosti nezustane. A zadne schema (pudorys) toho, jak nemovitost vypada. To nemluve o tom, ze za OV dokazi vydavat DV s budoucim prevodem do OV. Dokonce jsem se setkal s 4+1 a moznosti terasy, coz bylo realne 3+1 (ta jednicka navic byla za jidelni kout) a "mozna" terasa byla strecha domu ve vysi okna, ktera patrila druzstvu a ne bytu. A s temi sankcemi take naprosty souhlas.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 12. 2018 22:30 | redbulka

Nenapsal nic nového,žádný pádný argument,jen samé pikačoviny.Makléři většinou ani neumí pořádně nafotit nemovitost a neumí prodávat - koho zajímá interiér se skříněma,gaučema,apod.Místo toho tam vždy mají dávat situační plánek,a ten tam přikládají jen v minimu případech. Nic nevlastní - ani majetek ani peníze a jen prudí,zvyšují admin.zátěž při prodeji nemovitosti,sankce ve smlouvách bývají jen pro prodávajícího,no prostě jsou to jen vši v kožichu.Hnusné vši v kožichu.Které je třeba vymítit.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 12. 2018 13:29 | deprese

Dávat realitce exkluzivitu je blbost.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 12. 2018 11:13 | mario

To s vámi nesouhlasím. Já jsem v posledních pěti letech prodával, nakupoval i pronajímal za pomoci jedné jediné realitky a byl jsem moc spokojený. Nemluvím tu o exkluzivitě, tu jsem dodržel sám od sebe bez nutnosti smlouvy, ale o využívání jen jedné realitní kanceláře. Takže to rozhodně nemusí být vždy tak, jak píšete.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 12. 2018 9:29 | Pavel

Fuj! Toto je čistý PR článek. Absolutní nesmysl! Kdo někdy prodával nemovitost, tak moc dobře ví, že bez realitky je to vždy efektivnější. A s exkluzivní smlouvou už vůbec nic nezmůžete. Naopak realitka má provizi jistou a bez práce! A ta provize je ve statisicich. Mnohé realitky se ohání právním servisem. K smíchu... smlouvu vám sestaví právník za pár tisícovek, a bonitu kupce taky řešit nemůže (tj. jestli se něco nepokazí těsně před podpisem smlouvy). A to nemluvím o absolutní neprofesionalitě makléřů. Je to jenom extrémně předražená seznamka pro prodejce a kupce.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dana Bérová

exministryně a podnikatelka

Jiří Paroubek

politik

Dana Bérová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jiří Paroubek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services