Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Exkluzivní jízda do pekel. Šmejdi v energetice mají nový trik

Jana Poncarová | rubrika: Co se děje | 4. 9. 2018 | 29 komentářů
Slíbí vám, že vám budou pár let shánět nejlepší cenu elektřiny nebo plynu. Seberou vám možnost vybrat si dodavatele sami. Když to uděláte, zaplatíte. Nový trik šmejdů v energetice se jmenuje exkluzivita. Nemusíte o ní vůbec vědět, ale může vás stát tisíce korun.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 9. 2018 7:00, Karel Nakobyl

Šmejdi vlezli do baráku a paní domu jim skočila na špek. Byla to „Energetická agentura ze Štemberka“, ale jak se později ukázalo, tak tuhle celorepublikovou akci organizuje Centrální výběrová řízení, a.s.“ se sídlem Prosecká 64, Praha 9.Drzost a sebevědomí na straně jedné a naivita na straně druhé,přesně jak jsem o těchto šmejdech nedávno psal.

„Jsme z agentury a ukažte nám poslední fakturu.“ V sousedním Zábřehu zase "sbírali podklady pro statistiku" podle smlouvy s ČEZ. Na to v žádném případě nemají právo. Tihle si dokonce, po prolomení hesla, protiprávně stáhli z webu ČEZ veškeré údaje o důvěřivé zákaznici. „Tady nám podepište že žádáte o slevu na energii 20% a my to s ČEZem vyjednáme. Jen musíte zítra po našem zavolání odsouhlasit do telefonu, že jste si vědoma,že může dojít ke změně dodavatele. Ale to se stane málokdy, jedině kdyby ČEZ na slevu nechtěl přistoupit“. Chytré a dělané pro naivní zákazníky. Ke změně pochopitelně dojde,jinak by se nenamáhali. Za nějaký týden přijde změna dodavatele energie , kterou na základě onoho „ANO, jsem si vědoma“, dané po telefonu, vybere za provizi tahle drzá agentura. Ovšem co je podstatou – smlouvu s dodavatelem neuzavírá zákazník, ale pověřená agentura. Ta odsouhlasí v podmínkách různé sankce, protože o ty jde. Ty jsou výdělkem a zákazník s nimi předem souhlasil. Řekl přeci do telefonu ANO,čímž se svých práv jednat s agenturou vybraným dodavatelem o čemkoliv trvale vzdal .

Reagovat

+15
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (29 komentářů)

14. 2. 2019 11:26 | Verča

i u mě zazvonil pracovník z výběrových řízení a vysvětlil mi celý proces, pokud ušetřím, tak se nebráním změně dodavatele a navíc to mám bez práce.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

19. 2. 2019 20:22 | František

Dobrý večer, ze začátku jsem byl z podomního prodejce hodně nervózní a skeptický, protože z nám z televize hodně případů o obírání důchodců. Nicméně jsem jim dal šanci a pána si poslechl. Výsledkem je ušetření cca 2000,- ročně za energie. Takže velké díky Centrálnímu výběrovému řízení!
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

21. 2. 2019 9:08 | Fanda

U mne také sepisovali údaje a potom prý ověření podpisu bude prováděno tak zvanou biometrií, jenže jak se ukázalo místo toho aby si vzali vzor písma a na odpovědní obálku poslal klient ověřenou a podpisem stvrzenou smlouvu, tak vše udělali dle svého a falšovali padělkem můj podpis.Naštěstí na můj nátlak vše stornovali.Vše se děje na pokyn Ing. Vlastimila Zimáka a terénního pracovníka Ondřeje Kiliána. Pozor , možná zazvoní i u Vás, tak si dávejte pozor, jinak budete platit velké peníze za sankce.Málem jsem také naletěl.UF
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

21. 2. 2019 10:51 | Dali

Fotit hned ve dverich
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

21. 2. 2019 10:53 | Dali

Zdravim dnes otravovali u nas v baraku , policii jsme rekli ze byli vlezli a lhali, ale nikdo je moc nepopsal tak dopirucuji hned vyfotit a predat policii jinak se smejdu nezbavime
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

21. 2. 2019 10:55 | Dali

Zdravim, rad bych vedel na cem a jak podrobneji prosim jinak neverim :)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (František 19. 02. 2019 20:22)

5. 3. 2019 5:43 | jarda

Dávejte si pozor na Ceska srovnávací
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

5. 3. 2019 10:44 | Martin

Já jsem taky spokojený, ušetřil jsem.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Verča 14. 02. 2019 11:26)

6. 3. 2019 9:27 | Veru

Ano souhlasím prezentují se jako nezávazný průzkum falšují plné moci.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jarda 05. 03. 2019 05:43)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 978 002 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Splátky hypotéky

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Články na Heroine.cz

Tuk, žár, kyselost, sůl. V téhle kuchyni recepty neexistují

Tuk, žár, kyselost, sůl. V téhle kuchyni recepty neexistují

Žádný kulinářský pořad se vloni v Americe neřešil tolik jako netflixová série Salt Fat...více

Případ Lovecraft. Rasistický feminista v říši etického konzumu

Případ Lovecraft. Rasistický feminista v říši etického konzumu

Trpký rasista, který si dal práci se zodpovědně připravit na první sex. Antisemita, který...více

Optikou neurovědy. Není to jen ve tvý hlavě

Optikou neurovědy. Není to jen ve tvý hlavě

Všechno, co ve svém vnitřním i vnějším světě cítíme, má subjektivní povahu. Náhlý výbuch...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Zahradník

ekonom

Petr Kellner

podnikatel, PPF

Petr Zahradník
ÚSPĚŠNOST
67,65 %

z 34 duelů
Petr Kellner
ÚSPĚŠNOST
67,50 %

z 40 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK