Očima expertů: Milionová rada

Ondřej Tůma | rubrika: Očima expertů | 10. 8. 2018 | 6 komentářů
Dobrá rada nad zlato. Zvlášť když jde o peníze nebo podnikání. Kdo nejlíp poradil osobnostem ze světa české ekonomiky a byznysu?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 8. 2018 8:22, HonzaV

Rady na zbohatnutí fakt neexistují. Ale aniž bych chtěl výše uvedeným rádcům fušovat do byznysu, dovolím si přidat taky pár rad, co mi samozřejmě zase řekli jiní (to bych nevymyslel):

"Vy*rat se na inovace. Dělejte věci poctivě a včas a každej si to od vás s úlevou koupí." (To prohlásil někdy před 12 lety kamarád byznysmen, byla to doba, kdy se strašně řešily internety, mobilní aplikace a tak, jakou to bude mít budoucnost, ale zároveň nikdo nedokázal spolehlivě a v termínu udělat elektriku při rekonstrukci bytu.)

"Nesnaž se dělat co tě baví, ale snaž se aby tě bavilo co děláš." Tohle si myslím že je docela dobrý pravidlo, protože i v tom nejúžasnějším byznyse máte nějakých 20 % (cca. 1 den v týdnu) času, kdy se prostě musí dělat režie, řešit úmorné problémy, lítat po ouřadech, hádat se s dementy atd. Bez toho to prostě nejde. (A když si na to zjednáte člověka, tak zas musíte řídit víc lidí... :) )

"Nepo*rat se z toho." Na to přišel kolega a v podstatě je tu ve zkratce shrnuto pravidlo, podle kterého se má vždycky najít nějaký čas na odpočinek, regeneraci, pokec s podobně postiženými, tříbení myšlenek, nebo jenom procházku lesem. Vzpomínám si, jak jsem jednou přijel na franc. Riviéru na stavbu víkendového sídla významného realitního developera. Jeho řidič, co nás vezl, vyprávěl, jak když ho nedávno nabíral na letišti, tak byznysmen líčil jak celý den nejedl, a ještě v letištní hale se sháněl aspoň po nějaké bagetě... Ano, občas to tak je, ale zdraví máme jen jedno anenašli jsme ho na hnoji. A milióny jsou pěkná věc, dodají klidu, ale někdy si říkám, jestli není něco na posledním moudru - teď už tedy odlehčeně: "Radši bosý na pláž než v S-Klasse do kanceláře" :)

+26
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

13. 8. 2018 8:59 | HonzaV

No tak já samozřejmě vím, že kromě HonzyV a chk jsou to tu samý podlidi, ale mne to holt těší i vod nich...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 8. 2018 14:03 | chk

Jestli je pro vás benchmarkem čtenář tohoto serveru, pak Bych vám dal taky jednu radu zdarma. Změňte svůj benchmark.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 8. 2018 21:15 | HonzaV

Tak v plusech jsem druhej hned po Kovandovi, to jste mne vsichni moc potesili, diky. Kdybych byl prvni, tak bych to nemohl brat vazne. Prijemne podnikani! (smajlik mrkajici jednim okem)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2018 16:25 | Pepa

Dnes je jedna z nejlepsich rad nekupovat investicni fondy s drahymi poplatky. Investovat se da dnes s poplatky 0.1% rocne. Dve procenta rocne a vys jako poplatek, to vam za zivot schramstne pulku investice.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2018 11:27 | deprese

Štěstí si za peníze nekoupíš.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2018 8:22 | HonzaV

Rady na zbohatnutí fakt neexistují. Ale aniž bych chtěl výše uvedeným rádcům fušovat do byznysu, dovolím si přidat taky pár rad, co mi samozřejmě zase řekli jiní (to bych nevymyslel):
"Vy*rat se na inovace. Dělejte věci poctivě a včas a každej si to od vás s úlevou koupí." (To prohlásil někdy před 12 lety kamarád byznysmen, byla to doba, kdy se strašně řešily internety, mobilní aplikace a tak, jakou to bude mít budoucnost, ale zároveň nikdo nedokázal spolehlivě a v termínu udělat elektriku při rekonstrukci bytu.)
"Nesnaž se dělat co tě baví, ale snaž se aby tě bavilo co děláš." Tohle si myslím že je docela dobrý pravidlo, protože i v tom nejúžasnějším byznyse máte nějakých 20 % (cca. 1 den v týdnu) času, kdy se prostě musí dělat režie, řešit úmorné problémy, lítat po ouřadech, hádat se s dementy atd. Bez toho to prostě nejde. (A když si na to zjednáte člověka, tak zas musíte řídit víc lidí... :) )
"Nepo*rat se z toho." Na to přišel kolega a v podstatě je tu ve zkratce shrnuto pravidlo, podle kterého se má vždycky najít nějaký čas na odpočinek, regeneraci, pokec s podobně postiženými, tříbení myšlenek, nebo jenom procházku lesem. Vzpomínám si, jak jsem jednou přijel na franc. Riviéru na stavbu víkendového sídla významného realitního developera. Jeho řidič, co nás vezl, vyprávěl, jak když ho nedávno nabíral na letišti, tak byznysmen líčil jak celý den nejedl, a ještě v letištní hale se sháněl aspoň po nějaké bagetě... Ano, občas to tak je, ale zdraví máme jen jedno anenašli jsme ho na hnoji. A milióny jsou pěkná věc, dodají klidu, ale někdy si říkám, jestli není něco na posledním moudru - teď už tedy odlehčeně: "Radši bosý na pláž než v S-Klasse do kanceláře" :)
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Janis Sidovský

manažer a podnikatel

Jiří Pospíšil

politik

Janis Sidovský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Jiří Pospíšil
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services