Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Okamžitá výpověď. Z bytu tak rychle jako z práce nevyletíte

Že můžete dostat okamžitou výpověď z práce, to asi víte, lemplové si možná vybaví i číslo paragrafu. Okamžitá výpověď z bytu, kterou přinesl nový občanský zákoník v roce 2014, v obecném povědomí ještě tak nezakotvila. Nehledě na to, že to s tou okamžitostí není tak žhavé.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 7. 2018 15:43, Vladimír

Z družstevního bytu to není žádný problém. Dvouměsíční výpověď a hotovo. Důvod? Potrebuji byt pro člena své širší rodiny..

Reagovat

+1
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (6 komentářů)

18. 7. 2018 12:46 | darina.lukesova@post.cz

Já to schvalují vedia nájemníky nechtějí platit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

18. 7. 2018 15:43 | Vladimír

Z družstevního bytu to není žádný problém. Dvouměsíční výpověď a hotovo. Důvod? Potrebuji byt pro člena své širší rodiny..
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

19. 7. 2018 2:06 | Iveta

Platím nájem vždy do 25.dne v měsíci.. Majitelka mi nechce dát příplatek za vodu a teplo a tak jsem ji řekla ať si vezme z toho preplatku nájem.. Odpověděla mi ,že je to její příplatek a já prý mám dluh na nájmu.. Neukázala mi ani roční vyúčtování za energie, bohužel k její smůle ,vyúčtování za vodu a teplo se podepisují... Jak nám dal postupovat..
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

19. 7. 2018 2:30

Odpovědi na bonischova.i@seznam.cz
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Iveta 19. 07. 2018 02:06)

23. 7. 2018 22:35 | Tomáš - realitní makléř

Až tak jednoduché to není - můžete pro svého příbuzného nebo pro příbuzného svého manžela/manželky v přímé linii nebo ve vedlejší linii v druhém stupni. A nelze to jen říci, ale skutečně se tam "příbuzný" musí nastěhovat
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Vladimír 18. 07. 2018 15:43)

26. 7. 2018 6:00 | Frank

Žel záleží na tom co máte přesně a doslovně napsáno v nájemní smlouvě. Zpravidla tam musí být napsáno jak a v jaké výši se hradí nájemné a dále jak a v jaké výši se hradí zálohy na spotřebované energie a za služby spojené s bydlením a jejich vyúčtování. V Mnoha nájemních smlouvách je přímo napsáno, že společně s nájemným hradíte zálohy na energie a služby které podléhají ročnímu vyúčtování s tím, že případný přeplatek je příjmem pronajímatele a případný nedoplatek jste povinna uhradit do....Je to svinstvo, ale nic s tím nenaděláte. Pokud to ale nemáte takto uvedeno v nájemní smlouvě pak máte možnost vyzvat písemně pronajímatele k vydání neoprávněného majetkového prospěchu a pokud vám přeplatky nevydá ve vámi stanovené lhůtě, požádat o vydání rozhodnutí o povinnosti vrátit neoprávněný majetkový prospěch příslušný okresní soud.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Iveta 19. 07. 2018 02:06)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 013 905 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Splátky hypotéky

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Články na Heroine.cz

„Komu budeš věřit? Mně, anebo svým prolhaným očím?“

„Komu budeš věřit? Mně, anebo svým prolhaným očím?“

Domácí násilí není jen fyzické, ale i psychické. Specifický způsob manipulace, tzv. gaslighting,...více

Magnesia Litera. Literatura ospravedlněná trhem?

Magnesia Litera. Literatura ospravedlněná trhem?

Magnesia Litera ve stávající podobě svědčí o našich setrvalých rozpacích nad soudobou...více

Archeologie brutality. Jsme předurčeni k násilí?

Archeologie brutality. Jsme předurčeni k násilí?

Žijeme ve 21. století ve střední Evropě. Daleko od pravěkých pudů nebo středověkých praktik;...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michael Rostock

podnikatel a investor, Venture Investors

Tomáš Sokol

advokát

Michael Rostock
ÚSPĚŠNOST
51,92 %

z 52 duelů
Tomáš Sokol
ÚSPĚŠNOST
28,57 %

z 56 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK