Okamžitá výpověď. Z bytu tak rychle jako z práce nevyletíte

Že můžete dostat okamžitou výpověď z práce, to asi víte, lemplové si možná vybaví i číslo paragrafu. Okamžitá výpověď z bytu, kterou přinesl nový občanský zákoník v roce 2014, v obecném povědomí ještě tak nezakotvila. Nehledě na to, že to s tou okamžitostí není tak žhavé.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

26. 7. 2018 6:00 | Frank

Žel záleží na tom co máte přesně a doslovně napsáno v nájemní smlouvě. Zpravidla tam musí být napsáno jak a v jaké výši se hradí nájemné a dále jak a v jaké výši se hradí zálohy na spotřebované energie a za služby spojené s bydlením a jejich vyúčtování. V Mnoha nájemních smlouvách je přímo napsáno, že společně s nájemným hradíte zálohy na energie a služby které podléhají ročnímu vyúčtování s tím, že případný přeplatek je příjmem pronajímatele a případný nedoplatek jste povinna uhradit do....Je to svinstvo, ale nic s tím nenaděláte. Pokud to ale nemáte takto uvedeno v nájemní smlouvě pak máte možnost vyzvat písemně pronajímatele k vydání neoprávněného majetkového prospěchu a pokud vám přeplatky nevydá ve vámi stanovené lhůtě, požádat o vydání rozhodnutí o povinnosti vrátit neoprávněný majetkový prospěch příslušný okresní soud.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2018 22:35 | Tomáš - realitní makléř

Až tak jednoduché to není - můžete pro svého příbuzného nebo pro příbuzného svého manžela/manželky v přímé linii nebo ve vedlejší linii v druhém stupni. A nelze to jen říci, ale skutečně se tam "příbuzný" musí nastěhovat
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2018 2:30

Odpovědi na bonischova.i@seznam.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2018 2:06 | Iveta

Platím nájem vždy do 25.dne v měsíci.. Majitelka mi nechce dát příplatek za vodu a teplo a tak jsem ji řekla ať si vezme z toho preplatku nájem.. Odpověděla mi ,že je to její příplatek a já prý mám dluh na nájmu.. Neukázala mi ani roční vyúčtování za energie, bohužel k její smůle ,vyúčtování za vodu a teplo se podepisují... Jak nám dal postupovat..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 7. 2018 15:43 | Vladimír

Z družstevního bytu to není žádný problém. Dvouměsíční výpověď a hotovo. Důvod? Potrebuji byt pro člena své širší rodiny..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 7. 2018 12:46 | darina.lukesova@post.cz

Já to schvalují vedia nájemníky nechtějí platit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Helena Fibingerová

koulařka a podnikatelka

Tomáš Paclík

podnikatel, Viktoria Plzeň a Dočista

Helena Fibingerová
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů
×
Tomáš Paclík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services