Už nechci platit spropitné

Spropitné komplikuje život hostům a dává mizernou zpětnou vazbu personálu i jeho vedení. Připojme se k zemím, kde obsluha dostává motivující mzdy automaticky.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 5. 2018 6:06, Vodovod

Spropitné ? Pokud jsem dobře , včas obsloužena ,jídlo je kvalitní jsem ochotna nechat spropitné - i když jsem důchodce. Proč bych měla někomu nechat spropitné, když čekám na obsluhu 15 minut, řízek nejde pokousat , polévka je studená ... tak to určitě . Spropitné ? Dostávají snad někde jinde - než v hospodách a restauracích - spropitné ? Tam , kde jsem pracovala , by se to bylo možné považovat za úplatek. Zaměstnanci restaurací , kaváren atp. pracují tak , jako jiní lidé . Mají dostat od zaměstnavatele dostačující mzdu . Spropitné mně připadá jako přežitek.

+42
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

28. 5. 2018 19:40, Platypus Norwegicus

Na namesti v Jihlave. Pulka hospod v Praglu, pokud jste okolo centra, sem tam i v nejake dire, kterou nemate na mape CR na formatu A3, ale je u silnice prvni tridy. Klidne to muze zvenku vypadat, jako pajzl, ale pak se kouknete na jidelni listek a je z toho pajzl z kofolou za pade. O dedinu dal muze byt klidne za 20.

Na cestach preferuji koupit si neco v samosce a sezrat to na parkovisti v aute. 3x rychlejsi, 5x levneji a jako bonus minimum prekvapeni.

Zobrazit celé vlákno

-3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 27 komentářů)

13. 3. 2019 12:50

Moc by me zajímalo,kde ma personál od zaměstnavatele dostačující mzdu v gastronomii v ČR????????
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 3. 2019 12:46 | Alda

Spropitné, je nedílnou součástí mzdy číšníka v ČR. Žádný rstauratér az na několik výjimek nebude platit mzdu personálu tak aby nebyli zaměstnanci závislý na tupech. Češi dávají tragické spropitné a jsou v tomto ohledu neoblibení mezi personálem. Misto zrušení (pro me osobně je pisatel hlupák, že toto navrhuje) by bylo lepší najet na automatických 15% spropitného z účtu a pak si to číšník i velmi rád zdaní. Jsem přes 24 let v evropské gastronomii, Praha, Berlin, Munich, Vídeň, Miláno..
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 11. 2018 14:32 | Dee

Oprava // do práce chodím o více, nez hodinu DŘÍVE
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2018 14:30 | Dee

Zdravím,
Přidám názor z oboru. Moc bych si přála, aby v gastronomii bylo reálné dostávat normální mzdu. Úplně klidně i bez tipů pro obsluhu - jako mívají třeba v zahraničí uvedeny cuver. Nicméně pokud se nezmění v první řadě chování zaměstnavatelů, tak se toho nedoberem. Pro mne osobně jsou tipy hodně motivující, a mám z nich nepokrytou radost (speciálně pak, pokud se starám o větší společnost a všichni jsou spokojeni). Svým způsobem je to totiž otrocká práce a to málo radosti z dobré obsluhy je asi jediný bonus v ní. Upřímně, minimální mzda v oboru je cca 80kc/h (a počítané zdaleka nejsou všechny hodiny...do práce naprosto běžně chodím o víc než hodinu později a odcházím skoro pokaždé i o více než dvě hodiny po zavírací době, záleží na hostech). Takže je možné za třeba 16h práce dostat 960kc - no neberte to, že. Tohle prosím vždy s úsměvem a rozdávající dobrou náladu, vždy upravena, ... Myslím, že kdyby tipů nebylo, spousta lidí by tuhle práci prostě nedělala. A nebo jo, ale ... Úplně jiný typ lidí, kteří by neměli nutně zájem na tom, aby vám bylo fajn. Přece jen, svý drobný dostanu, dlouhodobě se z toho žít fakt nedá a tak ani nemám vlastně zájem v oboru (v konkrétní provozovně) zůstat, tak proč se přetrhnout?
Spropitné by ale neměla být "povinnost", beru to jako výsadu, právo ocenit kvalitu služeb. V tom mohou být vážně propastné rozdíly a pokud se vážně někdo snaží, aby vám bylo dobře i nad rámec jeho povinností, mělo by být taktéž "samozřejmé" že jej stejně tak i odměníte. Jen můj názor...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 5. 2018 23:28

Nechápu proč se tedy vyjadřujete! Vaše ceny jsou přinejmenším zmatené.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 5. 2018 19:40 | Platypus Norwegicus

Na namesti v Jihlave. Pulka hospod v Praglu, pokud jste okolo centra, sem tam i v nejake dire, kterou nemate na mape CR na formatu A3, ale je u silnice prvni tridy. Klidne to muze zvenku vypadat, jako pajzl, ale pak se kouknete na jidelni listek a je z toho pajzl z kofolou za pade. O dedinu dal muze byt klidne za 20.
Na cestach preferuji koupit si neco v samosce a sezrat to na parkovisti v aute. 3x rychlejsi, 5x levneji a jako bonus minimum prekvapeni.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 5. 2018 10:17 | josef

http://restauraceceskyraj.cz/cs/napojovy-listek/ 1/4 l Bonaqua 40 0.2 l Cola 44
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 5. 2018 10:00 | František

Nikdy jsem návštěvám v putykách neholdoval při těch jejich cenách už je nenavštěvuji vůbec, naprosto šílené pivo za 30.- řízek za 150.- polévka za 60.- káva za 60.- atd. a ještě se třesou na tringeld ???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2018 11:43 | jezevec

jak již bylo řečeno, dýško je především věc kultury, spekulovat nad ekonomickými aspekty je bizár. například v usa obsluha většinou vůbec nemá mzdu a žije jen z dýšek - tam se považuje za slušnost dát i mizerné obsluze aspoň 10%, a té dobré 20-25%, a ano mohlo by se to zakalkulovat rovnou do ceny a někde i tam se to už tak dělá (máte na jídelním lístku i na účtence položku "service fee" + %) - ale je to věc kultury. i v česku je velmi často zvykem že obsluha pracuje jen za základní plat, a dýška jsou motivace ke kvalitní obsluze. ne, obsluha to nedaní, ale jak pravím, je to otázka kultury, ne zdanění příjmu. (jistě že teoreticky by to obsluha měla evidovat v eet, vystavovat na to doklady, a danit jako příjem). dýško je třeba kulturní urážkou u vietnamských restaurací, a to i tech v česku - takže kdo je lakomý na dýško, běžte utrácet u žlutých tváří, ti vás obslouží vždy stejně, a na dýško nečekají.
všichni kdo tady s odkazem na ceny na jídelním lístku brojíte proti tuzéru - měli byste majitelům poradit, jak bez dýška vychovat obsluhu, pokud jim majitel nebude stát 24 hodin denně za zadkem. daleko nejvíc mám pocit, že lakotní češi dýško nedávají ze závisti a z principu, zatímco ti slušní ochotně ocení kvalitu obsluhy i drobnou mincí. specificky lakotní jsou brňáci, možní i proto brněnský kašpárek tluče do diškrece, protože je lakomec, a pivo za 33 mu připadá už až moc drahé, že by chtěl aby mu ho obsluha přinesla bez nároku na mzdu. nejednou jsem v brněnské hospodě, jsa hostem místních, nasypal při odchodu na stůl ještě hrst svých mincí, protože dýško domácích mi připadalo hanebně nedostatečné. pamatuji jak jednou nás brněnští kolegové pozvali do brna na pivo, pražáci hodili na společný lístek každý po litru (na útratu cca 900/kus) a ocházeli - brnáci si dlouho mezi sebou přepočítávali mince, aby náhodou někdo nezaplatil o desetikorunu více než ten druhý, a nakonec si vzali zpátky i z toho našeho tuzéra aby náhodou obsluha neměla "moc" :-).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 5. 2018 23:17 | Václav

Můžete prosím uvést nějaké restaurace kde v lepším případě stojí 0,3 l kofoly 40-50 Kč a 0,2 l džusu 70 Kč. Řekl bych, že restaurace a jejich ceny znám více než dobře a myslím si, že tři deci kofoly ani zdaleka v lepším případě nezačínájí na 40 korunách a běžná cena dvou deci juice taky není 70 Kč. Ceny kofoly začínají na 15 Kč a juice na 18 Kč... Tím jsem neřekl, že to tak je ve většině, ale že za tyhle ceny je možné ji koupit, stejně jako juice za 70 Kč. Kofolu za 40-50 za tři deci neznám a osobně si myslím, že by to bylo neprodejné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 5. 2018 9:38 | Lepkac

Vrcholným nesmyslem bylo,když majitel restaurace přikázal svým zaměstnancům dávat všechna spropitné do jeho hlavní pokladny a potom na konci týdne si měli všechny peněžní přebytky všichni včetně majitele rozdělit stejným dílem. Většinou peníze "nevyšly" a zaměstnanci museli ještě doplatit za manko. Manko platili pouze zaměstnanci. Takového šéfa majitele restaurace měla má dcera, když u něj pracovala.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 5. 2018 7:05 | Často se stravující v restauraci

Když se čeká dlouho na placení, nejlepší je se zvednout jako, že odcházíte bez placení, to si vás všimnou. Má to jen riziko, takhle mne v Lovosicích málem zmlátili..., ač jsem jako odcházel velmi, velmi pomalu, ležérně. Pokud jde o kohoutkovku, byli jsme tuhle 3 chlapi v hospodě, každý jsme udělali kolem 5 či 6 piv, kolegové si dali i kávu, kterou nepiji, chtělo to trošku naředit vodou, abychom nebyli opilí a manželky nás nehubovaly - mattonka - já nevím 3 dcl nebo 2 dcl asi za 45, tak to fakt ne... Požádali jsme o kohoutkovku, při naší útratě by je to nezabilo. Nedali, takže bez spropitného. A každý jsme si v sámošce koupili 1,5 litru minerálky za 15 Kč.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 5. 2018 21:54 | Platypus Norwegicus

Kdyz ridim a nemuzu si dat pivo, jsem v restauraci nasucho. Protoze dat 40-50Kc za tretinku kofoly (v lepsim pripade 70Kc za 0.2l dzusu v horsim) je ponekud silene. Takze si dam maximalne 1, nebo 2, ale na to, abych nemel zizen bych potreboval minimalne ctyri. To samo o sobe vyrazne snizuje mou touhu davat nekomu spropitne, takze bezne davam 5-10%.
Pokud maji levnou a dobrou tocenou limonadu, tak necham 10-15%.
Pokud jsou mili, ochotni, neprudi, prinesou na stul litr vody z kohoutku zadarmo (nebo za bura) a pripadne udelaji nejakou drobnou upravu v jidle, tak necham vyrazne vic.
Pokud je jidlo sama flaksa, ackoliv pred objednanim tvrdili, ze to je libove. "Palivy" gulas by mohl jist i clovek s alergii na pepr a chilli. Dvoudecka dzusu stoji 70Kc a litr kohoutkove vody taky. Nebo pokud tam pul hodiny sedim, chci platit a vsichni me ignoruji, nechavam si vratit presne na korunu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 5. 2018 21:50 | o

Na spropitném v hotovosti je nejlepší, že z něj neukradne polovinu vrchnost na ty jejich "veřejné zájmy". Aspoň pak o trochu víc peněz zůstane normálním lidem, kteří se živí poctivou a užitečnou prací.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 5. 2018 16:44 | Václav

...a ani to dělat nebudu,to raději skončím! Za měsíc si nevydělám málo, ale když to spočítám na hodiny, tak si to vydělá 60-70% lidí v mém věku a to ještě díky cizincům, kteří to spropitné většinou dávají. Kolik, ale z nich by bylo ochotno a hlavně schopno ty hodiny dělat? Ano, v hospodě u piva 90% z nich, ve skutečnosti možná 10% a do roka... ?? Všichni chcete být skvěle obslouženi, to já také když jdu do restaurace, dost lidí chce nějaký nadstandard, dost ho chce zadarmo, při placení to, ale většinou není vidět(viz anketa - nechápu proč autor nedal částku s 10%) a bohužel se pak my Češi divíme, že pro nás není místo, že číšník dělá to či ono, ale proč to tak je, tak to mají všichni jasno... Jsou to přeci ti co kradou, co se neusmějí a atd.... Ne, že bych takové neznal, ale ono to není černobílé. Za mě byly v Praze školy dvě, takže cca 300 číšníků ročně a dostat se na ni byl velký problém, dnes jich je podstatně víc, takže odhadem si myslím, že to bude tak 2-3x tolik číšníků ročně - mluvím pořád o Praze, přesto narazit na vyučené číšníky je pomalu "zázrak". Nadsadil jsem to, ale ne moc. A tady vidím zakopaného psa. Omlouvám se všem skvělým číšníkům, kteří to dělají skvěle, přestože na to nemají "papír"! Bohužel si myslím a to z vlastní zkušenosti, že větší ostudu, právě dělají ti, kteří tu školu nemají. Proč? Protože většinou když se trochu otrkají, tak se chovají jako: "Po mně potopa". A proč?!? Protože je, když už nikde nevezmou, tak mají jednodušší se chytit jinde, ale my? Praha je malý "plácek". Takže jen hlupákovi to nedojde. Nezastávám se zde lidí, kteří dělají mému oboru ostudu, ale dávám trochu pohled z druhé strany a hlavně číšníci nejsou ti, kteří to takhle nastavili, že bez spropitného by neměli většinou ani na nájem a to je bohužel fakt, ne brek. PS: Spropitné je odměna pro číšníka za jeho dobré služby a známé je minimálně od středověku. Takže uvedené, že mlčí a atd. do toho také spadá, ale není to tou hlavní náplní! Na závěr důležitá věc, kterou má většina této společnosti zafixovanou, včetně komentujicich! Číšník neodpovídá za kvalitu kuchyně! Tudíž "potrestání" číšníka sníženým spropitným je pochopitelné, ale nesprávné! Je to stejné jako by vám sebrali prémie za to, že máte neuklizeno ve vaší kanceláři, přitom by za úklid byla placena uklízečka.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 5. 2018 16:14

Ten nejcastejsi? pripad, tedy 210 v ankete chybi...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 5. 2018 14:42

...práci přes 30 let, takže jsem zažil dva roky za komunistů.Hosty nešidím ani neokrádám
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 5. 2018 14:38 | Václav

Dělám tuto
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 5. 2018 12:39 | kp

Jako živořící důchodce spropitné nedávám. Podmínkou je spokojenost. Pokud jsem doma, tak k pivnímu účtu připočtu dohromady ještě korunu, k jídelnímu dvě nebo tři. Jinde k pivu nic, k jídlu někdy opět ty dvě, tři. K pivu za více než 30 včetně nikdy nic. Při naprosté spokojenosti a vyjimečné příležitosti někdy zaokrouhlím na pětikorunu, jednou, někdy dvakrát ročně na desetikorunu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 5. 2018 11:43 | Czhunter

Dávání spropitného je jednoznačně záležitost kulturní a tak je těžké ji měřit ekonomickými ukazateli.
Stejně tak se dá říct, že dávání dárků dětem k Vánocům je ekonomicky nevýhodné a nesmyslné - ale zkuste to neudělat - asi nebude spokojený nikdo.
Jinak to není je záležitost restaurací - já třeba dávám běžné dýško i v kadeřnictví, při vazbě kytice atd. Obecně tam, kde si myslím, že si za práci říkají zbytečně nízkou odměnu. "Konec levné práce" přece znamená, že střední třída začne "pouštět chlup".
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  11 234 607 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2019

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Články na Heroine.cz

Proč se kvůli dětem (ne)rozvádět

Proč se kvůli dětem (ne)rozvádět

Druhá ukázka z prvního tištěného čísla časopisu se týká bolestného a přitom tak častého...více

Návody pro krkavčí matku: strčit dítě do jeslí?

Návody pro krkavčí matku: strčit dítě do jeslí?

Tak se znovu dočkáme jeslí, krkavčí matky budou mít pré! Ve skutečnosti to s návratem...více

30 let od revoluce. Společnost se odráží i v očích menšin

30 let od revoluce. Společnost se odráží i v očích menšin

Třicet let, které uběhly od revoluce, nezvou jen k ohlédnutí za událostmi Listopadu, ale...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Dienstl

podnikatel, Czech Coal

Jan Světlík

podnikatel, Vítkovice Holding

Jan Dienstl
ÚSPĚŠNOST
56,76 %

z 37 duelů
×
Jan Světlík
ÚSPĚŠNOST
13,46 %

z 52 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.