Zvýšili vám cenu elektřiny? Zbavte se nevýhodné smlouvy a ušetřete

Monika Šaríková | rubrika: Jak na to | 2. 5. 2018 | 2 komentáře
Tři největší dodavatelé energií zvedli ceny elektřiny a někteří se chystají měnit obchodní podmínky. Ostatní dodavatelé pravděpodobně nezůstanou dlouho pozadu. Když se to stane, máte právo bez hrozby sankcí změnit dodavatele energií. I když máte smlouvu na dobu určitou. Poradíme vám, jak na to.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2 komentářů)

5. 4. 2019 13:37 | Pavla Kuželová

Zdravím, měla jsem snahu po zvýšení cen změnit dodavatele elektřiny, ale stávající dodavatel tvrdí, že výpověď smlouvy dostal pozdě, nový dodavatel tvrdí, že výpověď poslal v řádném termínu. Mohu sice odejít, ale s poplatkem. Mám tak nějak pocit marnosti a bezmoci. Má někdo podobnou zkušenost?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2018 16:10 | Petr Němeček

Zcela upřímně změna dodavatele v krátkém časovém intervalu není nic pro mě, dodavatele jsem měnil již dvakrát prvně to bylo s klasicky s tří měsíční vypovědkou, to bylo ještě v pohodě, protože jsem odcházel od tradiční firmy s elektřinou no a pak to bylo ve spěchu, kdy se moje původní firma zkrachovala a já se dostal k firmě poslední instance, takže rychlá sháňka po novém dodavateli elektřiny. Plyn nemám, neřeším, takže i o starost míň. Vzal jsem to nakonec přes doporučení kolegy a ten mi dal echo na Comfort en., dal jsem na něj, říkal mi, že mu hnedka snížili platby a dokonce pak ještě něco malá vraceli. Tím že bydlíme dost podobně, jsem si to sesumíroval, že by jsme na tom mohli být dost podobně a dal jsem to k nim. zatím to nevypadá špatně, ale čas ukáže víc, hlavně, že máme dodavatele.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Svoboda

ekonom, prezident APS ČR

Josef Jeleček

podnikatel, Tedom

Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Josef Jeleček
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services