Úrazová renta: dorovná propad výdělku, navýší invalidní důchod

Když kvůli pracovnímu úrazu nebo nemoci z povolání nemůžete pracovat jako dřív (a jako dřív vydělávat), snížení příjmů vyrovná úrazová renta vyplácená zaměstnavatelem.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 4. 2018 9:43, Lukáš

Ano, slova
"Existují ale dva rozdílné výklady zákona a z nich vyplývají i rozdílné výpočty..."
jsou pravdivá a svědčí o tom, že ČP umí krásně vydělávat na postižených, nech ona je tou, kdo toto využívá. Ještě by tudíž měli zákonodárci pojišťovnu donutit "ukradené" peníze lidem vrátit!

+20
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

16. 6. 2020 6:42 | Martin

Dobrý den. Dalším diskutabilním je tento příklad. Mám uznanou nemoc z povolání.cca 10 let. V době kdy k tomuto došlo jsem vydělával 30.000 hrubého. Nyní jsem zaměstnán u stejného zaměstnavatele na vyšší pozici s výdělkem 54000 hrubého. Jak by se v tomto případě vypočítala renta, náhrady za nemocenskou a podobně. V případě, že bych musel skončit ze zdravotních důvodů odstupné a td.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 9. 2019 7:04 | Jana P

Přesně, moje řeč. Protože vám pojišťovny říkají až onemocníte budou ztráty na výdělku, pojištěné se. Vy se pojistite a po dobu nemoci nic nemáte jen nosíte furt pojišťovně papíry od doktorů a když se jich zeptáte kdy ztráty na výdělku pošlou , oznámí člověku, že až třetí měsíc něco..a pak až při skončení nemocenské.. Takže prakticky po dobu neschopenky má člověk nic.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 9. 2019 6:50 | Jana P

Njn , ale praktický tj tak , že při nemoci z povolání a prac.úrazu má člověk jednom tu neschopenku. Pojišťovna nic nedává až do opětovného nástupu do práce. Pak 3 měsíce vyhodnocuje doklady od lékařů a pak teprv něco málo zaměstnanci pošle Ale kdy je nejvíce na dně (po úrazu doma)..nic skoro nemá!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2019 15:31 | Štefec Petr

Dobrý den. Mám takový dotaz ohledně vyplácení renty. Pobírám jen částečný důchod 1. Byl jsem evidován na úřadu práce který mi byl nedopatřením odebrán.Nemužu teď dokládat pojištovně žádné doklady o evidenci uchazečů Tak jsem se informoval a tudíž jsem teď bez renty. Mám velké bolesti l ramenního. kloubu 5 operací a teď mi ještě odchází pravý loket protože 12 let výce namáhám pravou ruku. Můžete mi prosím poradit děkuji za odpověď.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2019 15:31 | Štefec Petr

Dobrý den. Mám takový dotaz ohledně vyplácení renty. Pobírám jen částečný důchod 1. Byl jsem evidován na úřadu práce který mi byl nedopatřením odebrán.Nemužu teď dokládat pojištovně žádné doklady o evidenci uchazečů Tak jsem se informoval a tudíž jsem teď bez renty. Mám velké bolesti l ramenního. kloubu 5 operací a teď mi ještě odchází pravý loket protože 12 let výce namáhám pravou ruku. Můžete mi prosím poradit děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 1. 2019 20:28 | Jozef

Dobrý den.Zůstane mi vyplácení renty když mi zvýšily důchod z 1 stupně na 2 stupeň když se zhoršil zdravotní stav
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2018 7:43 | Kadičová

Dobrý den,chtěla jsem se prosím zeptat .. Po amputaci ruky,kterou mi přišili,jsem skončila na ÚP a měla mi být vyplácena renta. Dostala jsem 1.stupeň invalidity . Před úrazem jsem pobírala výši mzdy 21.000 kč. Teď dostávám měsíčně 11.000 kč. .... Co mám prosím udělat,abych dostávala rentu,kterou si zasloužím ? Na PÚ pro mě práci žádnou nemají ...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2018 13:08 | čučka

Dobrý den, bude se mi krátit renta když odejdu ze zaměstnání na Úřad práce? děkuji
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 5. 2018 5:42 | Barta

Byla mi přiznaná nemoc z povolání zaměstnavatel mi dorovnavá mzdu-rentou a zajímalo by mě z jake mzdy se mi tedy počítá nemocenská, která nesouvisí s diagnózou nemoci z povolání. Zda ze mzdy nebo ze mzdy a renty? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2018 23:58 | Karel Gluž

Dobrý den p.Terezie Nývltová Vojačková Chtěl by Vás v odst.Valorizace nevalorizace poopravit:náhrada za ztratu na vydělku po skončeni pracovní neschopnosti paragraf271b odst.6 jen doplněni jenž Vám tam chybi: nebo do data přiznani starobniho důchodu z důchodoveho pojištěni.A rád by vědel co když ten rentier mu z důchodoveho např. vychazi odchod v 64 letech a do toho důchodu neodejde a bude chtit tu rentu vyplacet do těch 65 let podstatne je že o duchod se žáda ten neni automaticky přidělen.Pro někoho může býti finančně vyhodnějši pobirat onu nahradu na ztrátě na výdělku co nejdele (finančni rozdil duchod či renta + vracenka z finanč.úřadu ze zalohove dani z přijmu).Rád by chtěl vidět jak se by tvařila pojišt.že si to někdo chce protahnout.Možna by byl i soud a pak kdo by byl vítěz ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2018 9:43 | Lukáš

Ano, slova "Existují ale dva rozdílné výklady zákona a z nich vyplývají i rozdílné výpočty..." jsou pravdivá a svědčí o tom, že ČP umí krásně vydělávat na postižených, nech ona je tou, kdo toto využívá. Ještě by tudíž měli zákonodárci pojišťovnu donutit "ukradené" peníze lidem vrátit!
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Daniel Volopich

podnikatel

Stanislav Bernard

podnikatel, pivovar Bernard

Daniel Volopich
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Stanislav Bernard
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services