Ztráta nebo odcizení dokladů. Co kde hlásit a kolik dáte za nové

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 27. 3. 2018 | 14 komentářů
Občanka, řidičák, kartička pojištěnce nebo rodný list. Jak a kde řešit ztrátu dokladů? Přečtěte si náš manuál se základními radami.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 3. 2018 14:05, Policii nic nehlasit

Je vtipné číst, že ztrátu ridicaku by se mělo hlásit policii. Byla jsem u dvou ztrat, kdy dotycny hned hlasil a tam se mu jen vysmali, či jako s tím mají dělat. Dva různé regiony, dva odlišné lidi, reakce stejná....

+33
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 14 komentářů)

8. 10. 2020 16:52 | Marcela

Prosím jak dlouho se čeká na vyřízení op chtěla jsem zažádat o rychlo OP ale bylo mi řečeno že si ji musím vyzvednout pak druhý den v Praze na ministerstvu máte nikdo stín slušnosti?a prej 30dninjak píší že se čeká na OP není pravda prej je to méně je to tak?děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 8. 2020 17:06 | Ruslana

Dobry den mam takový problém vyhodila me matka z bytu a sebrala mi všechny doklady nevim co mam dělat , chce abych ji za doklady zaplatila 30 tisíc , budu rada za jakou koliv pomoc nebo radu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 7. 2020 14:54 | Petr

Před cca. 10ti lety mi ukradli doklady + peněženku. Nahlásil jsem krádež jak řidičáku tak občanky na úřadě a dostal doklady nové. Snad o 4 roky později mi volala policie, jestli mi nevadí že někdo jezdil na můj ŘP v Praze a jak to že jsem to nenahlásil. Odpověděl jsem že nevadí a že jsem to nahlásil. :) Celkem úsměvné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 5. 2020 11:53 | Milan

Ja jsem stratil občanku a na policii mi řekl ,že stym nic nemaji mam jit na uřad.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 1. 2020 13:55 | Beruška

Tak to je můj případ taky. V pátek jsem volala na Policii České republiky a striktně mne odkázali na Obecní úřad s rozšířenou působností. a je to, chránit a pomáhat !
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 1. 2020 23:05 | Beruška

"Podařilo" se mi ztratit OP, ŘP, průkaz pojištěnce,... Volala jsem na Policii ČR - tam mi řekli, že to mám nahlásit na Obecním úřadě s rozšířenou působností. Tak nevím, jak to dopadne. Pokud mi odmítnou vydat potvrzení o ztrátě, nevím, jak je přesvědčím, když se mnou odmítnou komunikovat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2019 11:45 | Ok

Dobre napsane a minene rady pro kazdeho co resi tuhle neprijemnost..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 8. 2019 15:28 | Milan

No jak jinak než aby to řekl i zaměstnavateli, totiž to nijak jinak nevyřešíte... Hlavně né v 7h ráno.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 8. 2019 6:58 | Helaz

Syn ztratil obcanku a nemůžu najít ani jeho rodný list a dnes má podepsat smlouvu s nástupem do zaměstnání 9.9.Jak mám postupovat prosim
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2019 14:10 | Linda krejcova

Ztratila jsem vše doklady
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 10. 2018 10:41 | Idiot

Nikdo neříká, že při ztrátě se má volat policie. Při odcizení.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 4. 2018 7:52 | Raději nic neztracet.

Určitě nedoporučuji hlásit už ani ztrátu občanky na policii :D před 3mi roky jsem hlásila na policii Čr odcizení op a tam mě poslali na úřad že oni s tím nemaji co společného a na úřadu mi řekli že tohle policie ale dělá takže z toho byl taky salát ale udělali vše potřebné teda na tom úřadě. :D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2018 15:38 | josef

No on se ridicak, na rozdil od obcanky zas tak zneuzit neda. A kdyz ho vydava mesto, je logicke hlasit na meste. Blbe je, ze i s obcankou lidi vyhazuji, ale pritom tam je hodne dulezite mit doklad, kdy to clovek nahlasil prave kvuli pripadnemu zneuziti.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2018 14:05 | Policii nic nehlasit

Je vtipné číst, že ztrátu ridicaku by se mělo hlásit policii. Byla jsem u dvou ztrat, kdy dotycny hned hlasil a tam se mu jen vysmali, či jako s tím mají dělat. Dva různé regiony, dva odlišné lidi, reakce stejná....
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Dufek

ekonom

Vratislav Randa

podnikatel, Tipsport

Petr Dufek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vratislav Randa
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services