Příspěvek na bydlení 2018. Kalkulačka a přehled pravidel

Když nezvládáte hradit náklady na bydlení, stát pomůže prostřednictvím příspěvku na bydlení. Kdo přesně na dávku dosáhne, kolik dělá a kde žádat? Poradíme.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 3. 2018 14:43, Kovář

Dobrý den mám právo na příspěvek, pokud žijí v pronájmu a nemám tam trvalé bydliště?

+27
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 35 komentářů)

21. 6. 2018 20:03 | MONIKA

Ať se drží naše vláda my na né budeme délat a oni nás nechají chcípnout když nebudeme moct a dovolíme si maródit jim je dobře ťežké prachy za nic a ty v padesáti maker a nestěžuji si ?????? hnus hnusný??????????
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2018 7:24 | Marie Černošková

Bydlím s tříletým dítětěm v pronájmu, a nemám tam bohužel trvalé bydliště, to mám ve stejném městě, ale ne v pronajatém bytě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 5. 2018 11:49 | Anet

Dobry den, Chtěla bych se zeptat. Mam narok na prispevek na bydlení, když partner je ve smlouvě, ale nechce menit trvale bydliště? Jsme v pronajmu, ja a me dvě deti z predchoziho manželství a nyni partner. Ve smlouve vsichni čtyři. Ja a deti mame zde trvale bydliště Dekuji za odpověď a radu
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2018 11:35 | Tereza

Dobry den Mam dotaz obdržela jsem pokutu za nedodržení pravidla částkou 110,- ale doporučený dopis o zpalceni jsem nestihla vyzvednou byla jsem 3 tekdny mimo město... takže o dopise jsem nevěděla. dopis byl odeslán zpět na up ...po roce mi přišl dopis znovu o výzvě zaplatit částku i hned jsem šla částku zaplatit .moje otázka z ní zda se dávají nějaké penále za nezaplacení ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2018 19:58 | Ondřej

Dobrý den,mohu se zeptat,jaky je důvod ke zvýhodňování bydlení v nájmu v bytě v osobním vlastnictví a ve vlastním bytě oproti podnájmu v bytě družstevním? Když příspěvek je de-facto určen potřebným rodinám nikoli vlastníkům bytu?
Jsme 4 clenna rodina a k mému překvapení nám byl priznan příspěvek na bydlení. Žena je na mateřské,mame dvě malé děti. Celkem jsme měli příspěvek cca 5000 měsíčně a docela nám to v současné situaci pomohlo.
Bohužel, byli jsme nuceni se narychlo přestěhovat. Jsme stále stejná rodina,žena je stále na mateřské. Nicméně jsme se přestěhovali do družstevního bytu. Nájem i poplatky máme v podstatě stejné, ale nárok na příspěvek už nemáme?
Pokud bych nikdy nedostal od státu nic,ani by mě to nepřekvapilo ,ale proč jedna rodina příspěvek dostane a jiná ne kdyz rozdíl je pouze v tom,komu platí najem?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 5. 2018 12:57 | Markéta

Dobrý den, jsem matka samoživitelka a pobírám příspěvek na bydlení od srpna 2017. Každý čtvrtletí mi ho snižují tak sem se chtěla zeptat proč nebo je to normální? Pokaždé dávám stejný náklady a teď sem dala dokonce i říční vyúčtování (doplatek) záloh a popelnice.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2018 14:41 | Jitka

Dobrý den, má nárok na příspěvek na bydlení osoba s podnájemní smlouvou? Nebo musí žádat o příspěvek jen s nájemní smlouvou? Ovlivňují tyto smlouvy příspěvek na bydlení?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 4. 2018 16:39 | Klara

Dobry den,
chtela bych se zeptat, zda mam narok na prisoevek na bydleni, kdyz pracuji jen na castecny uvazek? Trvale bydliste nam v byte sama... Dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 3. 2018 19:49 | Markéta

Posuzuje se příjem partnera,který se mnou žije,ale nemá zde hlášeny trvaly pobyt?..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2018 20:58 | Míra Jagošová

Vaše kalkulačka příspěvku na bydlení je špatná. Pro lidi, kteří bydlí ve vlastním není jasné jaké náklady uvést - zda oněch 1988 Kč vynechat, neboť s nimi už kalkulačka počítá, nebo je napsat do nájemného, nebo je přičíst k ostatním nákladům. Výsledky nevycházejí v žádné variantě.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2018 17:41 | Jana T.

Dobrý den,
nemáte. Jednou z podmínek pro přiznání dávky je, že tam, kde žádáte o příspěvek musíte mít i trvalé bydliště. Vlastní zkušenost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 3. 2018 14:43 | Kovář

Dobrý den mám právo na příspěvek, pokud žijí v pronájmu a nemám tam trvalé bydliště?
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 2. 2018 14:43 | Dubisko

Citace - kodiak medvěd / 31.01.2018 21:29

Z vlastní zkušenosti vím, že se příspěvek ani doplatek na bydlení v žádném případě nepřiznává osobám bydlící v rekreačním objektu.

rekreační objekt: Mluvíte o stavbě s číslem evidenčním, č. ev. ( nikoliv popisným, č. p., jak je běžné ). I na tuto stavbu se dávka přiznává, ale musí být schválená k celoročnímu užívání ( výška stropů apod. ), což je téměř u všech vyloučeno, takže naděje je malá, ale je.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 1. 2018 21:29 | kodiak medvěd

Z vlastní zkušenosti vím, že se příspěvek ani doplatek na bydlení v žádném případě nepřiznává osobám bydlící v rekreačním objektu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 1. 2018 13:18 | Dubánek

Dobrý den. Prosím o radu. Náš případ je výjimečný, jelikož jsme konečně sehnali bydlení, nicméně je to v rekreační oblasti a je to objekt zkolaudovaný jako rekreační chata. Na ÚP nám odmítli příspěvek na bydlení z tohoto důvodu. Já jsem slyšel o případech, kdy tento případ prošel a příspěvek byl přiznán. Je dobré se odvolat? Přebírá to potom soud? Jaký je postup při odvolávání? Znáte také nějaký takový případ.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 2/2

2

Následující

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Čermák

žurnalista

Jiří Šmejc

podnikatel, Home Credit

Miloš Čermák
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jiří Šmejc
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services