Příspěvek na bydlení 2018. Kalkulačka a přehled pravidel

Když nezvládáte hradit náklady na bydlení, stát pomůže prostřednictvím příspěvku na bydlení. Kdo přesně na dávku dosáhne, kolik dělá a kde žádat? Poradíme.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 3. 2018 14:43, Kovář

Dobrý den mám právo na příspěvek, pokud žijí v pronájmu a nemám tam trvalé bydliště?

+27
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 35 komentářů)

26. 11. 2019 19:38 | Křenek

Mám nárok na příspěvek na bydlení když bydlím se synem ve státním bytě a součastně vlastním družstevní byt, který je neobývaný. Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 9. 2019 17:08 | Adéla

Dobry den, Jsem najemce bytu v Praze. Mam zde trvalé bydlení ještě s mým synem, přítel je stale hlášen u rodičů, ale bydlí s námi. Chtěli by jsme si žádat o příspěvek na bydlení, ale nevíme zda vadí, ze tu není přítel hlášeny? Bude to mít nějaký vliv? Budou se počítat jen mé příjmy nebo i jeho?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 4. 2019 6:20 | JanaH

Dobrý den, mám nárok na příspěvek na bydlení pokud vlastním auto?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 3. 2019 19:34

Dobrý den, nejsem vedena na úřadu práce, mam zatím jen alimenty než si najdu práci, zatím hledám, mam nárok na příspěvek na bydlení, ikdyz nejsem hlašena na ÚP? Nájemcem bytu jsem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 1. 2019 19:51 | Den H.

Dobrý den. Chci se optat. Mám právo na příspěvek na bydlení, když žiji v podnájmu se svým synem. (8mesicu) ale nemám soudně určené alimenty na syna? Pouze jsme se dohodli.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 1. 2019 17:34 | Alena

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na příspěvek na bydlení, když mám trvale bydliště ve Vsetíně a bydlím v Olomouci jsem samozivitelka
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 1. 2019 23:33 | Jaroslav P.

Dobrý den, zajímalo by mě, jak se rozhodný příjem pro příspěvek na bydlení skládá v případě předdůchodu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 12. 2018 21:43 | Viola

Pokud teda máte nájem v Praze, tak ano.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 12. 2018 21:39 | Viola

ano
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2018 17:38 | Zuzana

Dobrý den,
jestli to teda dobře chápu, tak v momentální situaci s cenami nájmů, atd. by mi stát při nájmu dejme tomu 18 000 i se službami, malý byt s jedním člověkem, z "mého" čistého příjmu 20 000, přispěl podle kalkulačky necelých 900 měsíčně??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 12. 2018 9:53 | anna

Dobrý den, lze žádat o příspěvek na bydlení i zpětně, třeba od ledna 2018? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 12. 2018 19:49 | Veronika

Ne. V byte musi byt trvaly pobyt
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2018 19:55 | věra

dobry den,pobiram přispevek na bydleni mam 20tiletyho syna na škole musim nahlasit na uřad že byl na brigadě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 10. 2018 13:55 | Michaela

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na příspěvek na bydlení, když mám 10 000 s rodičovského příspěvku
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 10. 2018 11:20 | Ivi

Pokaždé musíte dokládat nájemní smlouvu. Úřednice kontroluje zda tam skutečně bydlíte. Co Vám na to vadí? Chodí tam tisíce lidí
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 10. 2018 13:32 | Merkova

Dobrý den. Prosím poraďte jak zažádat ó příspěvek zpětné. Jsem důchodkyně 1.10. jsem si byla zažádat poprvé a můžu konstatovat že se soc.pracovnice chovají k nám hůř jak k odpadu. Neměla jsem ani odvahu se zeptat. Děkuji.za případnou odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2018 14:24 | Olina v.

dobrý den,
mám dotaz ohledně podnájemní smlouvy od bytového družstva, které spravuje, resp. má pronajato byty od městské části. Je možné čerpat doplatek na bydlení?? Příaspěvek na bydlení bohužel nelze čerpat, protože mám podnájem Olinka.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 9. 2018 7:20 | Josef Tomáš

Dobrý den. Mám nárok na příspěvek na bydlení, když pobiram podporu 7440kc bydlím sám v družstevním bytě a mám tam trvalé bydliště. Děkuji za odpověď Josef Tomáš
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 9. 2018 10:27 | Lucie

Dobrý den, skončila mov květnu RD, malej nastoupila teď v září do školky, celou tu dobu jsem probírala podporu v nezaměstnanosti. Beru příspěvek na bydlení, mám byt v pronájmu, mám tam trvalý pobyt já + můj syn, jsem samozivitelka, platím 10000 kč s poplatkama + 1500 elektřina, příspěvek na bydlení dostávám cca 5500, chci se zeptat, když teď nastoupím na zkrácený úvazek 20 hodin / týdně. Za cca 5-6000 kč/ měsíce, dostanu od státu na mě a malého nějaký příspěvek na bydlení? Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2018 23:22 | Bohumilka

Proc po me pozaduje urednice najemni smlouvu na rok 2015, kdyz jde o přiznání prispevku od července 2018 ???? Navic už jsem tu toho smlouvu dokladala - v roce 2015 jsem také příspěvek na bydlení pobírala, kdybychci jim to tehdy nedolozila, příspěvek bych přece nedostala!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaromír Šmejkal

podnikatel, Unimex Group

Miroslav Kalousek

politik

Jaromír Šmejkal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miroslav Kalousek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services