Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Předplacené platební karty. V bezpečí před exekutorem?

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 19. 12. 2017 | 19 komentářů
„Anonymní platební karta pro všechny platby mimo dosah exekutora,“ inzeruje v internetové reklamě vydavatel karty FreePay. Opravdu? Uchrání předplacená platební karta vaše peníze před exekucí?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 4. 2018 18:49, Marek

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že mám účet v zahraničí cca 15 let a nikdy se mi nestalo, že by mne ten účet obstavila nějaká exekutorská špína ! Doporučuji založit

Reagovat

+19
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (19 komentářů)

19. 12. 2017 3:50 | Simir7

Dobrý den.Exekutoři nemluví úplnou pravdu.Jak mi někdo může zakázat dát svoji mzdu ktérá je už po exekuci na tuhle kartu?Já pošlu na cizí účet peníze a exekutor nemá šanci se na to dostat!!!To by mě taky museli stíhat za znevýhodnování věřitele???
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

19. 12. 2017 4:09 | Simir7

A navíc.Tak se to nedělá.Dělá se to tak že se pořídí na cizí jméno,a i kdyby exekutor ji našel při mobiliární exekuci,neudělá s ní nic.Musí být vedena na povinného.A banka o cizích účtech údaje nezděluje ani exekutorovy.Muselo by být trestní stíhání.Jediné řešení je zavést chráněné účty,a odpadli by některé problémy s exekucema.
Reagovat | Citovat

+7
Líbí
Nelíbí

19. 12. 2017 5:48 | Tarzan

A může na zahraniční účet ?
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

19. 12. 2017 9:12 | janaltman

V bezpečí před exekutorem (i před "zaklekávači") je bitcoin a hlavně monero.
Reagovat | Citovat

+12
Líbí
Nelíbí

20. 12. 2017 8:22 | chk

To bezpečí je relativní. Je třeba specifikovat druh toho rizika. Jedno riziko eliminujete, dalším několika se vystavujete.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (janaltman 19. 12. 2017 09:12)

20. 12. 2017 15:03 | Simir7

Na zahraniční účet exekutor může/snad se to jmenuje evropský exekuční příkaz/.Musí se dozvědět o účtu,podle mě v zahraničí nehledají/EU/.Všechno se platí.A poslední,exekutor se musí řídit zákonama té zamě kde máte účet,určitě třeba v Německu by vám zůstala mnohem větší částka než u nás.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tarzan 19. 12. 2017 05:48)

11. 1. 2018 21:31 | Dracek9999@seznam.cz

jak je mozno ziskat vasi kartu??
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

1. 2. 2018 14:46

Ano, je to tak. Muj kamarad ma zrizeny ucet v Italske bance. Bylo mu to vyslovne doporuceno jeho kamaradem ktery praceuje u jedne z Ceskych bank a to ze dvou duvodu: za prve v Italii neexistruji soukromi exekutori, ale pouze statni a tudiz je spoluprace mezi Ceskym a Itralskym exekutorem v podstate nulova. Respektive Cesky exekutor by musel vynalozit tak velke usili, ze by v nekterych pripadech (zejmena u malych dluhu) byl Cesky exekutor znevyhodnen (financne) a jeste by se musel podelit s Italskym exekutorem o zisk. Za dalsi Italie (stejne tak i treba Nemecko) jsou natolik velke zeme, ze ve sve podstate nespolupracuji s Ceskymi exekutory anebo minimalne. Jednoduse proto, protoze musi dat prednst sve zemi pri vymahani domacich dluhu. Takze nez by se dostal na radu Cesky exekutor, tak by ubeho nekolik let.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Simir7 20. 12. 2017 15:03)

20. 2. 2018 14:59 | Jan

Moc věcí by vyřešilo rapidní zvýšení nezabavitelné částky,ale do toho se státu vedeném lichváři samozřejmě moc nechce.
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

22. 2. 2018 9:11 | Daniel

Kdyz mi prijde vyplata na ucet cca 10000kc muzu je vybrat? Nebo jen tech 6500kc na free pay
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

7. 4. 2018 18:49 | Marek

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že mám účet v zahraničí cca 15 let a nikdy se mi nestalo, že by mne ten účet obstavila nějaká exekutorská špína ! Doporučuji založit
Reagovat | Citovat

+19
Líbí
Nelíbí

28. 5. 2018 13:35 | Roman

A co ochrana osobnich udaju ktera vyšla letos v eu
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

4. 7. 2018 7:36

Důležitý článek jsem rád že jsem si jo přečetl.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

15. 7. 2018 12:06 | Leos

Nikdy nepřišla
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

13. 8. 2018 13:21 | Radomil

A samozřejmě zřízení p-konta tak jak to mají v Německu.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan 20. 02. 2018 14:59)

7. 9. 2018 15:55 | Radomil

Ochrana dat to pro exekutorskou špínu neplatí je to novodobé gestapo,ti také ze zákona, který si sami schválili mohli vše - bohužel.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

13. 10. 2018 23:25 | Josef

Mám exekuce a mám účet v jiný zemi a na exekutory pěkně z vysoka seru, ne, že bych nechtěl být bez dluhů, ale když se mám dobře dluh 2000, tak jim nebudu dávat 90 litrů jak chtějí, nasrat a rozmazat!
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

3. 12. 2018 6:40 | Jana

Mohu se zeptat jak učet v zahraničí založit?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Marek 07. 04. 2018 18:49)

8. 12. 2018 2:10 | Claus

Zdravicko, konkretne co týká společnosti Preperid Solutions a karet freepay ... MUZU POTVRDIT ZE DOSLO K ZABLOKOVANI DVOU KARET CO SEM U TETO SPOLECNOSTI MEL A TO NA HROMADNOU ZADOST EXEKUTORA VYMAHAJICIHO SOUDNI POHLEDAVKY A DLUHY VUCI STATU A SOUDUM. PREDALI MU VESKERE INFORMACE A KARTY ZABLOKOVALY. DODAVAM ZE SLO O KARTY S NEJVYSIM OBRATEM ROCNE, TEDY ZTOTOZNENE. JEDINE CO VAM MOHU DOPORUCIT POKUD MATE DITE, ZRIDTE SI NA NEJ "DETSKY UCET" TEN JE SICE TROCHU OMEZEN, ALE EXEKUCE NA NEJ NEMOHOU, NEBOT Z PRAVNIHO HLEDISKA PATRI JINE OSOBE! OSTATNIM NEZBYVA NEZ SI ZALOZIT UCET NA NEKOHO CISTEHO A PRACOVAT NA ZL (OSVC).. JEDINE TAKTO SE MUZETE ZCELA VYHNOUT PLACENI JAKYCH KOLIV DLUHU.. A VESKERY MAJETEK MUSI T6 PSANY TAKE NA NEKOHO CISTEHO KOMU DUVERUJETE!
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 475 360 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Další čtení na flowee.cz

Jak ze světa pomalu, ale jistě mizí fyzické peníze

Jak ze světa pomalu, ale jistě mizí fyzické peníze

Předloni jsme s kolegy připravili pro Českou spořitelnu knihu k výročí 190 let její existence....více

Rozhovor: Kadeřník by měl být tak trochu terapeut i duchovní

Rozhovor: Kadeřník by měl být tak trochu terapeut i duchovní

Charismatický Michal Zapoměl je mezi kadeřníky něco jako Karel Gott mezi zpěváky. Na kontě...více

Proč vlastně tolik lidí nenávidí zimu

Proč vlastně tolik lidí nenávidí zimu

Zima ještě pořádně nezačala, ale i tak si na zimu stěžuje spousta lidí. Máme ji vlastně...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Libich

ekonom

Aleš Hušák

podnikatel

Jan Libich
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 4 duelů
Aleš Hušák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK