Dobré rady: Jak si proklepnout nájemníka

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 30. 11. 2017 | 9 komentářů
Chcete pronajímat byt a nemáte moc zkušeností? Nevyplatí se kývnout prvnímu zájemci. Než si nájemníka nastěhujete, pořádně ho prověřte.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 11. 2017 12:16, Pronajímatel multimilionář

No jo to je bohužel tak, když chce každý amatér a neználek rejžovat na pronájmech aniž by tomu rozuměl. Hold příště si to budete už pamatovat :-)

Zobrazit celé vlákno

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

4. 1. 2020 16:35 | Radyn

njn, tohle ale dnes říct nahlas nejde, jinak máte na krku soud.... . A propó, pronajal jsem takovýmto 3x, za nízký nájem, a přesto, 3x neplatiči, 2x zničená část domu, 1x (za pouhých 14dní) poničeno zařízení. A proč jim? Ty první dosadil realitní makléř, pořádně je neproklepl, šlo mu jen o provize a poté už dům normálním lidem nepronajmutelný. Nyní příprava k rekonstrukci. Poté je jasné, budoucí nájemníky proklepnout, proklepnout ještě více,chtít 3měsíční jistotu, dodatečnou kauci na zařízení, a velice kvalitní smlouvu nestaženou zadáčo někde z netu. A nejlépe dávat podnájemní a ne nájemní smlouvu. Tento stát chrání nemakačenka, příživníky, nenapravitelné dlužníky a parazity. Zdá se to někomu kruté? Tak ať zkusí pronajímat....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 3. 2019 14:35 | Jakub

jak ty najemníky pak mají bydlet ? na druhou stranu mužou zato samy, ale přece nebudou kuli tomu bezdomovci... lidi spamatujte se bože !!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2017 18:33 | RK

joj, "smrdí korunou", LOL příliš moc výběrčích, máme asi 60% danovou zatez a ne moc vysoke realne vydelky. Z toho to dnes lidicky na svoje nedavaj. Jinak souhlas proveřit, provařit, prosmažit - maličký problem, ale možna bude komu pozdeji pronajimat, kdo nam zbude..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2017 16:25 | Bývalý pronajímatel A. V.

Nemyslím si, že byste udělala chybu. Kauci není vždy ochotný nájemce zaplatit, protože na ni prostě nemá, smrdí korunou, dají se sehnat i nájmy bez kauce nebo s minimální kaucí, takže se nelze účinně dožadovat vysoké kauce. Problém je v přepjaté ochraně nájemců! A vůbec všech, kdo porušují zákony a jiná pravidla hry a také především v nevymahatelnosti práva a spravedlnosti díky nefunkčním státním institucím.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2017 14:43 | Pronajímatel multimilionář

Do žádného podnikání nepatří nějaký soucit. Pokud budete chtít soucítit budete mít kulový :-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2017 13:28 | havlae

Pro ›Pronajímatel multimilionář › 1) hold = vzdání pocty(rytíř vzdal hold dámě svého srdce) › holt, = ZKRÁTKA, PROSTĚ. Tak holt si musíte dát pozor, co čtete a píšete! Myslíte, že nájem 800 Kč byl na rejžování ( v té době se podobné pronajímalo za 4 000 Kč/měs)??? Smlouva byla napsána napsána DOBŘE (řekl právník)!! To jenom můj soucit s rodinou, která nás sama vyhledala, byl potrestán!! Díky nim vím, že pokud někdo bude potřebovat pomoc, mám se k němu obrátit zády...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2017 12:16 | Pronajímatel multimilionář

No jo to je bohužel tak, když chce každý amatér a neználek rejžovat na pronájmech aniž by tomu rozuměl. Hold příště si to budete už pamatovat :-)
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2017 11:37 | havlae

Pronajala jsem NEopáleným po babičce domek se zahradou! Důsledek: odpojeno: voda (dluh 5 000 Kč jsem musela zaplatit a prý vymáhat soudně), plyn + elektřina (dluh vymáhaly firmy), zdevastovaný domek i vybavení, dluh nájmu ( 800 Kč /měsíc x 6 měs.), odcizené některé věci, + další peripetie. Smlouva napsaná dobře!! (řekl právník), ale nedala jsem KAUCI!!! Soud bych prý vyhrála, ale peněz se nedočkala... Ponaučení: PRO DOBROTU NA ŽEBROTU aneb ČIŇ ČERTU DOBŘE, PEKLEM SE ODMĚNÍ...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2017 10:59 | kodiak medvěd

Hlavně nepronajímat těm opáleným :-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vlastimil Tlustý

politik

Karel Svoboda

ekonom, prezident APS ČR

Vlastimil Tlustý
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services