Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Doplňkové penzijní spoření. Jak si letos vede nové penzijko

Ondřej Tůma | rubrika: Analýza | 27. 11. 2017 | 10 komentářů
Víme, jak se letos zhodnocují peníze, které jste poslali do fondů doplňkového penzijního spoření.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 11. 2017 12:07, josef

To je pak ale zvlastni. Ten dotaznik neni prece zas tak hloupe postaveny. A pokud Vam vyjde konzervativnejsi strategie, tak delate vpodstate neco, k cemu mate vnitrne odpor. A az prijde krize, tak na to doplatite.

Reagovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Memo 27. 11. 2017 10:32)

Další příspěvky v diskuzi (10 komentářů)

27. 11. 2017 8:46

"Zatímco u doplňkového penzijního spoření si ale člověk může vybrat investiční strategii, která mu může přinést vyšší zisk (ale zároveň i větší ztrátu),"
Tohle přece není tak úplně pravda. Musí vyplnit investiční dotazník, ze kterého naprostá většina účastníků vyjde jako konzervativní investor. A má vybráno:-))))
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

27. 11. 2017 10:32 | Memo

Výsledek dotazníku ale nemusíte akceptovat. Je to jen doporučení, aby byl z obliga. Když jsem si to sjednával v bance, tak mi vyšla mnohem konzervativnější strategie, kterou jsem si pak mohl upravit a hodit většinu peněz do dynamického fondu.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 27. 11. 2017 08:46)

27. 11. 2017 12:07 | josef

To je pak ale zvlastni. Ten dotaznik neni prece zas tak hloupe postaveny. A pokud Vam vyjde konzervativnejsi strategie, tak delate vpodstate neco, k cemu mate vnitrne odpor. A az prijde krize, tak na to doplatite.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Memo 27. 11. 2017 10:32)

27. 11. 2017 13:59 | Memo

Vyšlo mi víc do vyváženého fondu, než by se mi líbilo. A do těch konzervativních nechci nic, stačí se podívat na výsledky. Myslím, že v tomhle není dotazník úplně šťastně sestavený.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (josef 27. 11. 2017 12:07)

27. 11. 2017 14:01 | Memo

A než půjdu do důchodu přijde určitě víc krizi a ne jenom jedna. Akcie a podílové fondy, které jsem měl před krizí, už jsou taky výš než byly před rokem 2008. Stačí nepanikařit.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Memo 27. 11. 2017 13:59)

27. 11. 2017 17:50 | josef

pak jste zrejme odpovidal opatrneji, nez by odpovidalo Vasi nature
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Memo 27. 11. 2017 14:01)

27. 11. 2017 20:37 | Pavel Štrobl

Když jste konzervy opatrný a věříte na garance, tak v investičním dotazníku vyjdete samozřejmě konzervativně a v Česku je konzervativních klientů 80% to však plyne z výchovy a je to pohodlné. Tvrzení pana analytika, že dětem zakládat smlouvu na DPS je nesmysl, když si to v osmnácti vyberou a je tedy lepší investovat do podílových fondů je nesmysl, jelikož ty jsou poplatkově mnohem dražší, než účastnické fondy. Úplně na závěr ještě jedna důležitá poznámka, pokud dětem nepoběží smlouva alespoň deset let, tak si v osmnácti děti nesáhnou ani na třetinu. Z toho plyne, že pokud je dítěti osm a více, tak si na peníze včetně státního příspěvku sáhne až v šedesáti. I tak mi DPD pro děti dává smysl, když jim sporům 300,- měsíčně.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

29. 11. 2017 15:04 | dušan

Mám otázku na vás všechny. A co až bude po příští krizi, tak pak bude co?
Já si myslel, že žijeme v cyklech?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (josef 27. 11. 2017 12:07)

1. 12. 2017 8:46 | Rene

Jak píše pan Tůma z partners, lidé začnou víc riskovat až bude svět investování víc známý a propagovaný. Podle mě se lidé zatím bojí, nevidí za nějakým poklesem i výnos, logicky. Ale myslím si, že časem tomu tak nebude. Pokud někdo má nějakého člověka na spravování jeho financí tak je mu o ty peníze postaráno, ale toho se také většina lidí bojí. Je to podle mě ještě běh na dlouhou trať.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

1. 12. 2017 13:20 | josef

svet investovani vice znamy? Po 25 letech mate dojem, ze je malo znamy? Nekomu je, nekomu neni. Ale obecne vzato je zanmy dost.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Rene 01. 12. 2017 08:46)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  8 721 397 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2018

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Další čtení na flowee.cz

Léto a hmyz: Štípancům se lze ubránit i přírodní cestou

Léto a hmyz: Štípancům se lze ubránit i přírodní cestou

Hmyzí otravové patří k létu a my se s nimi snažíme vypořádat různými prostředky. Jde to...více

Jak si užít a přejít ve zdraví Krkonoše za dva dny

Jak si užít a přejít ve zdraví Krkonoše za dva dny

Na dvoudenní přechod Krkonoš z Harrachova do Pece pod Sněžkou nás onoho krásného letního...více

Deset důvodů, proč vymazat své účty na sociálních sítích – díl II.

Deset důvodů, proč vymazat své účty na sociálních sítích – díl II.

V prvním díle našeho seriálu , který popisuje kapitoly z knihy Jarona Laniera „Deset důvodů,...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Daniel Volopich

podnikatel

Jiří Pospíšil

politik

Daniel Volopich
ÚSPĚŠNOST
51,67 %

z 60 duelů
Jiří Pospíšil
ÚSPĚŠNOST
21,13 %

z 71 duelů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK