Jak dobře pronajmout byt. Přepis energií na nájemníka: pro a proti

Tomáš Brychta | rubrika: Seriál | 8. 11. 2017 | 9 komentářů
Vyplatí se přepisovat dodávky energií na nájemníka, nebo je jednodušší, aby je měl pod kontrolou pronajímatel? Obě varianty mají svá pro i proti a my vám je představíme.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 11. 2017 2:22, Josef Málek

To je nesmysl. Potřebuje někdo pronájem jen na rok a má si na sebe psát energie?

+30
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

18. 12. 2018 22:25 | Irena

Řeším spíš problém z opačného pohledu. Ukončila jsem pronájem, zrušila smlouvu u Inoggy na elektřinu a plyn, ale pak jsem se divila že mi z přeplatků které tam z řádně hrazených záloh byly, bylo odečteno za další měsíc zálohy na elektřinu i plyn. A to z toho důvodu že následující měsíc po nás v bytě nikdo nebyldlel a tudíž se to na nikoho nepřepsalo. Paní majitelka přepis na sebe odmítla již při ukončení nájmu a tak mě byly stržený zálohy i když jsem tam už nebydlela. Nyní jsem uvědomovala majitelku o vyrovnání a i to odmítá. Měla jsem možnost nechat měřidla demontovat ale to mi tehdy bylo hloupé a drsné. Nyní paní majitelce jsem hezký zaplatila za období než si nikoho našla. Jak postupovat dál? Poradíme mi někdo? Předem děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2017 9:07 | Jindřich Lorenc

Taky vlastním jeden byt co nechávám pronajímat a podstupuji to riziko, že si nechávám energie napsané na sebe a nájemník mi platí zálohy. Když přijde vyúčtování tak si s ním dám vždycky schůzku, na kterou mu ho přinesu ukázat a nesrovnalosti srovnáme. Zatím musím říct, že nájemníci byli vždy slušní a platili, ale samozřejmě kdyby došlo na nejhorší, tak to mám smlouvou podchycené. Důvod proč jsem to tak nechal je, že nechci aby se mi v bytě neustále točili různí dodavatelé a když se nájemník odstěhuje, tak abych s tím měl furt nějaké starosti, takto to mám jednotně vedené u Bohemia en., kterou mám i u sebe doma a vše mám v pořádku.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 11. 2017 23:23 | Viktor

U eletřiny se musí dělat revize vždy i při odpojení třeba jen na 1 den Řešil jsem to ČEZem, že bych se takhle zbavil nájemníka co by neplatil a řekli mi, že revizi požadují vždy při novém připojení. Ale nebylo tak vždy - cca před 5 lety jsem to tak udělal, ukončil smlouvu a po odstěhování nájemníka zase uzavřel novou, tenkrát ještě bez revize.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 11. 2017 11:42 | Zdeněk

Elektřina 5 let, potom je revize nutná. Jinak to lze řešit bez přepisování tak, že se nastaví určité zálohy energií v nájmu a případný doplatek platí nájemník. Nespotřebování záloh zůstane pronajímateli a vše je ve smlouvě. Zde je jen problém s ročním vyúčtováním, pokud se často mění nájemník. Problémy s neplatiči jsou stejně tak jako tak průšvih.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2017 22:27 | Pavel

Úvaha v článku je vadná. Energie zásadně nepřepisovat. Pokud totiž nájemník přestane platit a nehodlá se vystěhovat máte jen tři možnosti. Zdlouhavě se soudit a tratit, použít hrubou sílu nebo elegantně zrušit smlouvu v elektrárně a plynárně a požádat o demontáž měřidel. Bez energií se většinou vzdá a odstěhuje. A pozor demont i novou montáž Vám provedou bezplatně. U plynu do 6 měsíců (jinak investujete do revize) a elektriky neomezeně. A nikam chodti nemusíte. Ukončení smlouvy lze provést on-line nebo vyplněním formuláře a zaslání naskenovaného mailem. Ty rady v článku jsou z minulého století.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2017 20:11 | Náhradník

Všichni zúčastnění. Stačí k posouzení jen hokynářské počty. Co je vyšší ztráta? Zaplatit za revizi a poplatek za připojení měřidla nebo mnohonásobně vyšší doplatek za uživatele plus zálohy?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2017 13:04 | Peto

Měl jsem nájemníky, neplatily dodavateli energií (PRE). Dodavatel jim odstřihl dodávku proudu a ŽÁDNÁ MĚŘIDLA NEBRAL! Přepis lze dnes provést i dálkově, pomocí internetu, pronajímatel většinou nájemníkovi přepis i zařídí. Když lze tak přepsat elektřinu na nájemníky.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2017 2:22 | Josef Málek

To je nesmysl. Potřebuje někdo pronájem jen na rok a má si na sebe psát energie?
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 11. 2017 9:32 | David Kudrnovský

Tohle ví snad každý, ale proč pan studovanej nevysvětlí jak řešit situaci, když vlastní pronajímatel dům ve kterém mají už všichni nájemníci na sebe napsané energie? Přepsat na majitele nelze a pokud neplatí nájemník energie tak odeberou měřidla a potom musí majitel chodit a zařizovat a platit atd.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ludmila Müllerová

politička

Tomáš Sokol

advokát

Ludmila Müllerová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Tomáš Sokol
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services