Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Velký přehled: Kdo musí platit koncesionářské poplatky, kdo ne

Kdo musí platit televizní a rozhlasový poplatek a kdo ne? Jak se přihlásit, jak odhlásit? Co když se stěhujete nebo bydlíte v nájmu? A co hrozí, když povinnost nesplníte? Máme pro vás přehled všeho důležitého.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 9. 2017 19:49, Miki

Nevadí mně poplatek za rádio. Tam vždy najdu program, který lze poslouchat. Co mi vadí, poplatek za ČT , která nemluví pravdu, propaguje některé politiky a jiným nedává žádný prostor. ČT je státní televize , která má být nestranná , ovšem zdaleka není. Za to co vysílá si nezaslouží ani haléř .

Reagovat

+14
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (12 komentářů)

12. 9. 2017 9:15 | Vladimír Loutocký

Děkuji za článek,protože jsem díky němu zjistil, že konces.poplatky platím už několik roků (6?) zbytečně. Během těchto roků jsem měl příjem 2000.- v hmotné nouzi, 6 000.- ČID, a nyní starobní 8 000.-kč. Takže ještě jednou : velké DÍKY
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

12. 9. 2017 11:15 | Michal Proutník

Neposlouchám žádný rozhlas, nevlastním žádný radiopřijímač ani kartu FM a přesto musím platit výpalné českému rozhlasu. A to díky výrobcům televizí, kteří tuner FM do televizorů cpou.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

12. 9. 2017 11:18

Nechci Vám pane Vladimíre kazit radost , ale pokud žijete v domácnosti sám a máte ten starobní důchod ve výši 8000 Kč , tak je to podle toho výpočtu v tabulce na konci článku 2,35 násobek životního minima . A osvobození od placení je /podle článku /při příjmu do 2,15 ŽM ...
Hezký den !
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Vladimír Loutocký 12. 09. 2017 09:15)

12. 9. 2017 15:53 | Platypus Norwegicus

Co by se stalo, kdybyste ten FM tuner v te televizi odpalil? Pokud to je extra chip (coz samozrejme netusim), tak by ho slo treba provrtat.
Vim, ze jsem pred par lety nekde cetl, ze se nejaka firma zivi odpalovanim tuneru v autoradiich, aby firmy nemuseli platit koncesionarske poplatky za sluzebni auta, kdyz uz dneska stejne vsichni poslouchaji vlastni hudbu z flashky.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

12. 9. 2017 19:49 | Miki

Nevadí mně poplatek za rádio. Tam vždy najdu program, který lze poslouchat. Co mi vadí, poplatek za ČT , která nemluví pravdu, propaguje některé politiky a jiným nedává žádný prostor. ČT je státní televize , která má být nestranná , ovšem zdaleka není. Za to co vysílá si nezaslouží ani haléř .
Reagovat | Citovat

+14
Líbí
Nelíbí

12. 9. 2017 23:48 | Jirka

Pokud jde o mluvení pravdy, o tom se dá diskutovat u každé tv stanice a u každého média. Veřejnoprávnost ČT si politici vykládají (a prosazují) tak, že strany mají dostávat prostor v poměru mandátů v parlamentu. Takže ať politik říká sebevětší pitomost, má tomu ČT věnovat 30% zpravodajského času, jelikož v posledních volbách jeho strana získala 30% hlasů a je to tudíž nejvýznamnější zpráva dne (svým způsobem vlastně ano). Teprve po nových volbách lze tento význam změnit.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Miki 12. 09. 2017 19:49)

13. 9. 2017 23:16 | JirkaZ

Poplatku podléhá "zařízení technicky způsobilé". Zákon neřeší, jestli je zařízení funkční či ne.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Platypus Norwegicus 12. 09. 2017 15:53)

14. 9. 2017 12:29 | Zuz

Zaujmalo by ma ako to je v pripade, že: - mám druzstevní byt, ktorý podmajímam čechom (obaja majú trvalý i prechodný pobyt inde, nie v tomto byte). Teda poplatky neplatia, pretože ich platia ich rodičia v domacnostiach ich trvaleho pobytu. - ja ako slovenka bez trvalého/prechodného pobytu žijem v inom byte, ktorý mám v nájme. Vlastník tohoto bytu má další dom, v ktorom žije a v nom platí poplatky za TV/rozhlas. Takže kedže nemám trvalý/prechodný pobyt v jeho byte, poplatky by som podľa článku platit nemala.
Tak otázkou je či mám za niaky byt ešte niake poplatky niekomu platit - za 12 rokov čo takto žijeme sa nikto nepripomenul, že by by niake chcel. Tak neviem..
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

14. 9. 2017 13:56 | MasoxCZ

Pokud jediným přijímačem v domácnosti je DVB-T televize, platí se za jediný přijímač oba poplatky, nebo ne? Protože pokud to chápu správně, poplatek je za službu šíření signálu, kterou ovšem poskytují České Radiokomunikace, a rozhlasový signál v takovém případě přijímám prostřednictvím televizního přenosu. Nebo je to zlodějna stejně, jako autorské poplatky za média, telefony, optické mechaniky, kopírky, a papír do tiskáren?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

14. 9. 2017 14:13 | Gabriel Pleska

Neplatí se za šíření signálu, platí se přímo ČT a ČRo. Na jejich provoz.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (MasoxCZ 14. 09. 2017 13:56)

14. 9. 2017 18:40

Jo, už mi odepsali přímo z ČRo. A je to tak, že byť je to jeden přístroj, vzniká povinnost platit oboje, a je to poplatek za tzv. veřejnoprávní službu která má ze zákona zákaz financování z vysílané reklamy.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Gabriel Pleska 14. 09. 2017 14:13)

3. 11. 2017 11:16 | Tera

Takže teoreticky ve chvíli, kdy budu mít doma někde zahrabané - ve sklepě, na půdě, kdekoli - staré rádio, které už roky nikdo nepoužil, a které jen nechci vyhodit, tak musím platit poplatek? Ehm... doteď jsem rozhlas považovala za celkem morální instituci, ale tohle mě dost nutí tento názor přehodnotit. Je to smutný. Buď ať se platí plošně a všichni, a počítá se s tím, že každý má přijímač nebo mobil/počítač, na němž lze rozhlas poslouchat, nebo ať se to naváže na využívání na základě čestného prohlášení. Tohle je paskvil, který člověku neumožňuje z toho vyjít čestně. Buď se zachovám nemorálně já (úplně zapřu, že přijímač mám), nebo se chová nemorálně rozhlas, že mě kasíruje za něco, co nevyužívám. Pěkně děkuju.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 500 695 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

František Janeček

producent a podnikatel

Eva Jiřičná

architektka

František Janeček
ÚSPĚŠNOST
48,84 %

z 43 duelů
Eva Jiřičná
ÚSPĚŠNOST
58,97 %

z 39 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK