Jana Hrušková: Stavební spořitelny konečně taky pořádně půjčují

Ondřej Tůma | rubrika: Rozhovor | 5. 9. 2017 | 6 komentářů
Stavební spoření není jenom státem podporované spoření. Má i druhou stranu – slouží jako zdroj půjček na bydlení. A zájem o úvěry, zejména na rekonstrukce, roste raketově. Jak se ale stavební spořitelny vyrovnaly s propadem počtu spořicích klientů? A s jakými pocity očekávají volby? Vzpomínáte ještě, jak to se stavebkem bylo nakloněné za ministrování Miroslava Kalouska…?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 9. 2017 10:49, DD

Já si ale myslím, že právě to, že má člověk jasně černý na bílým napsáno, kolik bude po šesti letech mít, vypovídá o jednoduchosti produktu. Kdo si chce na šest let investovat do podílových fondů, tak tohle nemá. A poplatky si bere každý - investička, banka i spořitelna.

Zobrazit celé vlákno

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

8. 9. 2017 21:34 | J.Bubla

Mám černé na bílém 3%. Spořitelna .mi oznámila, že snižuje na 0,5%. To je ta jistota?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 9. 2017 20:24

Já nevím, myslím, že zrovna Buřinka má úrok 1 procento bez podmínek. I když člověk odečte všechny poplatky, tak je to zhodnocení kolem 3 procent ročně. Určitě lepší než termíňáky, i když je to úplně jiný druh zhodnocování peněz. Já beru stavebko spíš jako produkt, kam se člověk učí odkládat peníze a za šest sedm let má větší balík, za který si může koupit něco do bytu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2017 20:51

Cast druheho odstavce je k nabidce CMSS a ne CS, za to se omlouvam.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 9. 2017 20:40

Nemuzu s vami souhlasit ze poplatky si bere kazdy: naprosta vetsina sporicich uctu nema poplatky. O investicich jsme vubec nemluvili.
Rict ze je jasne kolik na konci budete mit take nelze, protoze vynos ktery po 6 letech dostanete zavisi predevsim na statni podpore, ktera jak uz jsme videli je nejista i u existujicich smluv. Navic tahle kalkulace od CS je se za spousty podminek, mimo jine: pokud zapomenete poslat jednu MESICNI platbu prichazite o urok 0.5% za celych 6 LET.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 9. 2017 10:49 | DD

Já si ale myslím, že právě to, že má člověk jasně černý na bílým napsáno, kolik bude po šesti letech mít, vypovídá o jednoduchosti produktu. Kdo si chce na šest let investovat do podílových fondů, tak tohle nemá. A poplatky si bere každý - investička, banka i spořitelna.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 9. 2017 8:57

Teda hezke PR. Označit stavební spoření jako jednoduchý a flexibilní produkt chce odvahu... Je to produkt na 6 let a jeho výnos je přímo vázaný na dodržení plánu. A koncept stavebního spoření jako úvěru je ještě výrazně složitější. Také nechápu že se autor nezeptal na poplatky když mluvili o výnosu: poplatek 1% za zřízení a poplatky za vedení sežerou půlku výnosu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marek Dalík

lobbista a podnikatel

Vlastimil Tlustý

politik

Marek Dalík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vlastimil Tlustý
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services