Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jana Hrušková: Stavební spořitelny konečně taky pořádně půjčují

Ondřej Tůma | rubrika: Rozhovor | 5. 9. 2017 | 6 komentářů
Stavební spoření není jenom státem podporované spoření. Má i druhou stranu – slouží jako zdroj půjček na bydlení. A zájem o úvěry, zejména na rekonstrukce, roste raketově. Jak se ale stavební spořitelny vyrovnaly s propadem počtu spořicích klientů? A s jakými pocity očekávají volby? Vzpomínáte ještě, jak to se stavebkem bylo nakloněné za ministrování Miroslava Kalouska…?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 9. 2017 10:49, DD

Já si ale myslím, že právě to, že má člověk jasně černý na bílým napsáno, kolik bude po šesti letech mít, vypovídá o jednoduchosti produktu. Kdo si chce na šest let investovat do podílových fondů, tak tohle nemá. A poplatky si bere každý - investička, banka i spořitelna.

Reagovat

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 06. 09. 2017 08:57)

Další příspěvky v diskuzi (6 komentářů)

6. 9. 2017 8:57

Teda hezke PR. Označit stavební spoření jako jednoduchý a flexibilní produkt chce odvahu... Je to produkt na 6 let a jeho výnos je přímo vázaný na dodržení plánu. A koncept stavebního spoření jako úvěru je ještě výrazně složitější. Také nechápu že se autor nezeptal na poplatky když mluvili o výnosu: poplatek 1% za zřízení a poplatky za vedení sežerou půlku výnosu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

6. 9. 2017 10:49 | DD

Já si ale myslím, že právě to, že má člověk jasně černý na bílým napsáno, kolik bude po šesti letech mít, vypovídá o jednoduchosti produktu. Kdo si chce na šest let investovat do podílových fondů, tak tohle nemá. A poplatky si bere každý - investička, banka i spořitelna.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 06. 09. 2017 08:57)

6. 9. 2017 20:40

Nemuzu s vami souhlasit ze poplatky si bere kazdy: naprosta vetsina sporicich uctu nema poplatky. O investicich jsme vubec nemluvili.
Rict ze je jasne kolik na konci budete mit take nelze, protoze vynos ktery po 6 letech dostanete zavisi predevsim na statni podpore, ktera jak uz jsme videli je nejista i u existujicich smluv. Navic tahle kalkulace od CS je se za spousty podminek, mimo jine: pokud zapomenete poslat jednu MESICNI platbu prichazite o urok 0.5% za celych 6 LET.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (DD 06. 09. 2017 10:49)

6. 9. 2017 20:51

Cast druheho odstavce je k nabidce CMSS a ne CS, za to se omlouvam.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 06. 09. 2017 20:40)

7. 9. 2017 20:24

Já nevím, myslím, že zrovna Buřinka má úrok 1 procento bez podmínek. I když člověk odečte všechny poplatky, tak je to zhodnocení kolem 3 procent ročně. Určitě lepší než termíňáky, i když je to úplně jiný druh zhodnocování peněz. Já beru stavebko spíš jako produkt, kam se člověk učí odkládat peníze a za šest sedm let má větší balík, za který si může koupit něco do bytu.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

8. 9. 2017 21:34 | J.Bubla

Mám černé na bílém 3%. Spořitelna .mi oznámila, že snižuje na 0,5%. To je ta jistota?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 500 695 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Sloučení půjček
Poradna > Karty, účty, úvěryÚvěrySpotřebitelské úvěry

Otázka: Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na sloučení půjček. Mám jich moc a špatně se mi to splácí, tak mi bylo od mé banky nabídnuto sloučení půjček. Mám hotovostní půjčku i od Providentu a vždy jsem všechno... více

Spotřebitelské úvěry

Firemní úvěry

Leasing

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Brůna

podnikatel, Husky

Dalibor Dědek

podnikatel

Petr Brůna
ÚSPĚŠNOST
72,16 %

z 97 duelů
Dalibor Dědek
ÚSPĚŠNOST
45,45 %

z 22 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK