Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vyzrajte na autobazar: Zkontrolujte si zanedbanou údržbu

Zdeněk Svoboda | rubrika: Seriál | 15. 8. 2017 | 9 komentářů
Cena, kterou u aut nabízejí bazary, často není konečná. Koupíte řekněme auto za sto tisíc a do roka můžete v servisech nechat další desítky tisíc korun. Předchozí majitel jezdil na krev, kašlal na údržbu – a černý Petr vyšel na vás. Obrana ale existuje.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 8. 2017 21:55, Jirka

Co to je za bludy? Kdo to psal? Je snad jasne,ze do kazdeho starsiho auta musim investovat. Nejlepsi je pezot a oktavka, uz podle toho psal nejaky vseznalec

Reagovat

+1
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (9 komentářů)

15. 8. 2017 7:29 | Mareg

"pežot"? To jako vážně?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

15. 8. 2017 7:58 | Pedro

Auto z bazaru nebo od překupníka never more.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

15. 8. 2017 10:01

A? Taky píšou oktávka s "k", i když je to přece oCtavia. Prasata!
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mareg 15. 08. 2017 07:29)

15. 8. 2017 10:18 | Jiří

Kdybych si kupoval třeba tu oktávku tak se s tím snad projedu a když nic neklepe tak mě na podvozku žádná oprava nečeká a na brzdy se stačí jen podívat a vím na čem jsem, navic když budu vedět o nějakém problemu tak koupím něco jiného.Tak k čemu výpočty co by kdyby.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

15. 8. 2017 14:29 | Michal

Panove my tech aut mame ve firme 47 a od rana to s kolegou pocitame na jejich strankach..nebudu delat reklamu a asi se to ani tady nesmi, ale maji tam moznost si vlozit jak je co opotrebne a nebo kdy se to menilo, kolik platime v servisech. Potom se to cele spocita jinak, protoze tam dam podle faktur co mame na autech udelane ...tady je ten vypocet nejaky zakladni nebo tak nejak...zatim tam pisou ze je to zadarmo, ale jsou tam preskrtnute ceny tech jejich vypoctu...cekam, ze to asi porad zadarmo nebude. Tak ze dobry tip a dnes si dame nocni. Diky Michal
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

15. 8. 2017 21:55 | Jirka

Co to je za bludy? Kdo to psal? Je snad jasne,ze do kazdeho starsiho auta musim investovat. Nejlepsi je pezot a oktavka, uz podle toho psal nejaky vseznalec
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

15. 8. 2017 22:09 | Gabriel Pleska

Jirko, hovorovou podobu jsem těm automobilům dal při editaci textu já. Možná vás to jako znalce pobuřuje, třeba vám vadí, i když si někdo troufne říct škodovka místo Škoda nebo fordka místo ford nebo co já vím. Může být. Pořád mě ještě dokáže udivit, že nějakých dvě stě let od obrození budí taková věc tak mohutné vzepětí vášně.
A jistěže je jasné, že do staršího auta musíte investovat. Měl jsem pocit, když jsem ten text četl, že přesně o tom je.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jirka 15. 08. 2017 21:55)

16. 8. 2017 0:10 | J.Bubla

Také si kupujete starou ledničku, myčku, sporák, pračku, televizi atd? Asi ne a považujete mě za bl..e. Ale šrot na čtyřech kolech je stále v oblibě a předmětem vášnivých diskuzí.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

16. 8. 2017 15:29 | Honza

Začal bych tímto: Nekupovat auto z bazaru, jen tak na ně lze vyzrát. Kdo je takové s prominutím jelito, že že v bazaru, nejlépe ještě áčkách a spol. pro šrot na kolech vyrazí, tomu asi jakékoliv rady jsou marné.
Nejen, že nemá zákazník čas projít smlouvu, omezuje se doba zkušební jízdy, vše je naglančeno, aby to naivní ovečku přesvědčilo, že uplynulých 5, 10 i 15 let to auto vlastně ani nejezdilo a i když je v béžové barvě německých taxi, jezdil s ním jen strýček Helmut do kostela...
Jakkoliv se hádat s bazarníky (kteří mají smlouvy předchystané právníky a kteří na rozdíl od spotřebitele jsou sto si je zaplatit i v táhlém sporu, ve kterém je na zákazníkovi, aby na 15 let staré plečce dokázal, že ten či onen díl je vadný) je souboj bez šance.
Nemluvě ani o dovozech... Když se podíváme na ceny aut v Reichu a okolí, zjistíme, že jsou stejné jako u nás v inzercích. Kdo není jen TV Nova sledující ovce, musí pochopit, že výhodnost pro kšeftaře nastane v okamžiku, kdy buď z venku tahají šrot, jehož pořádnou opravu by v Německu, Švýcarsku atd. nikdo nezaplatil, a nebo to je "jen" omlazené - kilometry, interiér atd.
Ať mi nadává ten, kdo se v tom najde, ale v dobách internetu, tedy bazošů, sbazarů, stejně jako zahraničních inzercí a možností srovnání, najití si recenzí na ten či onen bazar, je projevem lenosti a s prominutím i imbecility jít do bazaru a tam se nechat oblbovat. Stejně jako je projevem téhož prodávat/kupovat nemovitosti přes realitky.
Ale komu není rady... Ten bude furt věřit pohádce, že to 15 let staré TDIčko z Reichu má nalítáno jen 60 tisíc km, nebylo to odřeno ani nákupním košíkem, natožpak bouráno - vždyť to by přece ten hodný pán v bazaru uvedl... A dokud budou poptávána nejvíc naftová auta koncernová/německá, tedy nejčastější služebáky a vůbec vozy, s kterými se nejvíc podvádí, asi se toho moc nezmění.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 500 695 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Zemánek

podnikatel, Miton

Pavel Telička

politik a lobbista

Milan Zemánek
ÚSPĚŠNOST
43,48 %

z 23 duelů
Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
14,81 %

z 54 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK