Vyzrajte na autobazar: Zkontrolujte si zanedbanou údržbu

Zdeněk Svoboda | rubrika: Seriál | 15. 8. 2017 | 13 komentářů
Cena, kterou u aut nabízejí bazary, často není konečná. Koupíte řekněme auto za sto tisíc a do roka můžete v servisech nechat další desítky tisíc korun. Předchozí majitel jezdil na krev, kašlal na údržbu – a černý Petr vyšel na vás. Obrana ale existuje.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

5. 3. 2020 23:51 | Tomáš89

pořád tě ale zánovní vyjde levněji než novas a rozdíl v kvalitě je tam skoro nulový, jen pár najetých tisíc km
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 3. 2020 23:51 | Tomáš89

bohužel v dnešní době je v ČR výrazné minimum velkobazarům, které by měly co nabídnout za dobrou cenu a dalo se jim hlavně důvěřovat
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 10. 2019 2:49 | Matyáš

Jirko, lepší je jít do zánovní ojetiny, cenově se ani od novase moc neliší
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2019 2:48 | Matyáš

já bych v aktuální situaci nic jinýho, než zánovní ojetinu nebral, ostatní se mi už ani nevyplatí, teď např. mám Passata zánovního z áček a bez závad 4. rok
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2017 15:29 | Honza

Začal bych tímto: Nekupovat auto z bazaru, jen tak na ně lze vyzrát. Kdo je takové s prominutím jelito, že že v bazaru, nejlépe ještě áčkách a spol. pro šrot na kolech vyrazí, tomu asi jakékoliv rady jsou marné.
Nejen, že nemá zákazník čas projít smlouvu, omezuje se doba zkušební jízdy, vše je naglančeno, aby to naivní ovečku přesvědčilo, že uplynulých 5, 10 i 15 let to auto vlastně ani nejezdilo a i když je v béžové barvě německých taxi, jezdil s ním jen strýček Helmut do kostela...
Jakkoliv se hádat s bazarníky (kteří mají smlouvy předchystané právníky a kteří na rozdíl od spotřebitele jsou sto si je zaplatit i v táhlém sporu, ve kterém je na zákazníkovi, aby na 15 let staré plečce dokázal, že ten či onen díl je vadný) je souboj bez šance.
Nemluvě ani o dovozech... Když se podíváme na ceny aut v Reichu a okolí, zjistíme, že jsou stejné jako u nás v inzercích. Kdo není jen TV Nova sledující ovce, musí pochopit, že výhodnost pro kšeftaře nastane v okamžiku, kdy buď z venku tahají šrot, jehož pořádnou opravu by v Německu, Švýcarsku atd. nikdo nezaplatil, a nebo to je "jen" omlazené - kilometry, interiér atd.
Ať mi nadává ten, kdo se v tom najde, ale v dobách internetu, tedy bazošů, sbazarů, stejně jako zahraničních inzercí a možností srovnání, najití si recenzí na ten či onen bazar, je projevem lenosti a s prominutím i imbecility jít do bazaru a tam se nechat oblbovat. Stejně jako je projevem téhož prodávat/kupovat nemovitosti přes realitky.
Ale komu není rady... Ten bude furt věřit pohádce, že to 15 let staré TDIčko z Reichu má nalítáno jen 60 tisíc km, nebylo to odřeno ani nákupním košíkem, natožpak bouráno - vždyť to by přece ten hodný pán v bazaru uvedl... A dokud budou poptávána nejvíc naftová auta koncernová/německá, tedy nejčastější služebáky a vůbec vozy, s kterými se nejvíc podvádí, asi se toho moc nezmění.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2017 0:10 | J.Bubla

Také si kupujete starou ledničku, myčku, sporák, pračku, televizi atd? Asi ne a považujete mě za bl..e. Ale šrot na čtyřech kolech je stále v oblibě a předmětem vášnivých diskuzí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2017 22:09 | Gabriel Pleska

Jirko, hovorovou podobu jsem těm automobilům dal při editaci textu já. Možná vás to jako znalce pobuřuje, třeba vám vadí, i když si někdo troufne říct škodovka místo Škoda nebo fordka místo ford nebo co já vím. Může být. Pořád mě ještě dokáže udivit, že nějakých dvě stě let od obrození budí taková věc tak mohutné vzepětí vášně.
A jistěže je jasné, že do staršího auta musíte investovat. Měl jsem pocit, když jsem ten text četl, že přesně o tom je.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2017 21:55 | Jirka

Co to je za bludy? Kdo to psal? Je snad jasne,ze do kazdeho starsiho auta musim investovat. Nejlepsi je pezot a oktavka, uz podle toho psal nejaky vseznalec
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2017 14:29 | Michal

Panove my tech aut mame ve firme 47 a od rana to s kolegou pocitame na jejich strankach..nebudu delat reklamu a asi se to ani tady nesmi, ale maji tam moznost si vlozit jak je co opotrebne a nebo kdy se to menilo, kolik platime v servisech. Potom se to cele spocita jinak, protoze tam dam podle faktur co mame na autech udelane ...tady je ten vypocet nejaky zakladni nebo tak nejak...zatim tam pisou ze je to zadarmo, ale jsou tam preskrtnute ceny tech jejich vypoctu...cekam, ze to asi porad zadarmo nebude. Tak ze dobry tip a dnes si dame nocni. Diky Michal
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2017 10:18 | Jiří

Kdybych si kupoval třeba tu oktávku tak se s tím snad projedu a když nic neklepe tak mě na podvozku žádná oprava nečeká a na brzdy se stačí jen podívat a vím na čem jsem, navic když budu vedět o nějakém problemu tak koupím něco jiného.Tak k čemu výpočty co by kdyby.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2017 10:01

A? Taky píšou oktávka s "k", i když je to přece oCtavia. Prasata!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2017 7:58 | Pedro

Auto z bazaru nebo od překupníka never more.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2017 7:29 | Mareg

"pežot"? To jako vážně?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Matěj Hollan

aktivista

Vladimír Dlouhý

exministr a ekonom

Matěj Hollan
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Vladimír Dlouhý
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services