Podnikavé ženy válcují muže. V byznysu méně riskují a nehoní si triko

Vyrábějí domácí marmelády, otevírají si cukrárny nebo jiným ženám radí, jak zvládnout marketing. Žen, které se pouštějí do malého podnikání, pět let po sobě přibývá. Překonávají strach, nedostatek financí i podpory. Jde jim hlavně o svobodu, a tak si za první vydělané peníze nepotřebují kupovat drahé auto. (Ano, tenhle článek je genderově nevyvážený).

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

4. 8. 2017 18:23 | Člověk

Jste vůbec ještě Homo Sapiens , nebo arogantní fasisticky sadista-monstrum? Takováto "diskuse" je jen přehlídkou lhostejnosti, amoralnosti, nelidskosti. Ventilací vaší nenávisti a bezcitnosti.
Snad bylo lépe mlčet, než za slabší článek připojovat dehonestujici a morálně neobhajitelne výroky na adresu DRUHYCH LIDI.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 7. 2017 15:29 | HonzaV

Obávám se, že problém je v tom, že - jak praví článek - "Jde jim hlavně o svobodu, a tak si za první vydělané peníze nepotřebují kupovat drahé auto." Nebo živit rodinu, žeáno. "Ženy ... chtějí hlavně dělat to, co je baví, co mají rády a co je naplňuje." Super, to já bych chtěl taky, ale pokud mám vygenerovat za měsíc malé desetitisíce netto, tak musím dělat i to, co mě třeba úplně nenaplňuje a občas i nebaví.
(Neodpustím si jedno moudro, které mi několikrát dost pomohlo: Nesnaž se dělat, co tě baví, ale snaž se, aby tě bavilo, co děláš.")
Již z definice: podnikání je soustavně provozovaná činnost, vykonávaná za účelem zisku. Takže ve většině případů, o nichž je zde psáno, se jedná o koníček, který (pokud je živnost v červenejch) zafinancuje sponzor - manžel, který koupil panimámě butik nebo cukrárnu místo permanentky do fitka, aby doma neměl nervní saň. Čest výjimkám.
Ale ruku na srdce: kolik domácích výroben marmelády atd. vykazuje takový ekonomický model, aby při pracovní době kratší než 10 hodin denně byla firma v plusu s hodinovou výnosností vyšší, než za kasou v Lidlu? Tudíž ty dámy to baví, nějak to stloukají, to je v pořádku, ovšem zdržme se prosím adorací a titulků s válcováním.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 7. 2017 9:22 | xxx

co to je za feministický blábol?
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 7. 2017 8:51 | Karel

Přesně z takových žen se rekrutují matky samoživitelky, které na ubytovně pro sociálně slabé vaří dětem gulášovku z pytlíku. Díky jejich nadřazenosti a touze po samostatnosti s nimi nechce mít žádný normální chlap nic společného.
Tento názor je také genderově nevyvážený, přestože nevím co to znamená.
-10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Zemánek

podnikatel, Miton

Ivo Lukačovič

podnikatel, Seznam.cz

Milan Zemánek
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů
×
Ivo Lukačovič
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services