Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vzadu v hlavě mně pořád bliká výstražné světlo

Martin Vlnas | rubrika: Rozhovor | 20. 5. 2017 | 8 komentářů
Lucie Simpartlová si pamatuje, jaké to bylo, když přišla krize a fondy se začaly propadat bez ohledu na to, jak dobře byly spravované.„Je smutné, že čím dál od poslední krize jsme, tím víc sílí volání po něčem novém. Novináři, klienti, poradci… Pořád dokola. Paměť lidí je příliš krátká,“ říká ředitelka Partners investiční společnosti

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 5. 2017 11:54, huk

ale Partners v plusu jsou, tak asi vy něco děláte špatně...?

Reagovat

+3
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (8 komentářů)

20. 5. 2017 6:01 | Tarzan

Aha Partners, už dál nečtu ...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

21. 5. 2017 13:38

Achjo
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tarzan 20. 05. 2017 06:01)

21. 5. 2017 18:48 | Jerry Alexander

Já jsem přesvědčený, že investování do fondů je zastaralý - a drahý způsob jak v dnešní době investovat. Tento způsob investování má tudíž celou řadu nevýhod, nevýhody na které vás management fondu nikdy neupozorní. Nemám tu dost místa, abych všechna negativa napsal. Tak napíší, co se mi sem vejde. 1) Fondy operuji ve velkém. Jsou nuceni koupit jenom akcie firem s velkou kapitalizaci. Ty dobré i ty špatné. Diverzifikace je sice fein, ale nesmí se to přehnat, jinak sice moc neproděláte, ale taký moc nevyděláte. Ti, kteří máji život před sebou, radím, investujte do celého marketu. Nejlepší americký SP 500, Nasdaq a DOW. A jestli se nemýlím, daně budete platit teprve až je prodáte, ne ročně (což brzdí výnos) jak je zvykem u fondu. A poplatky Vás budou stát zlomek toho co zaplatíte fondu. Jsem si jist, když tam tu investici necháte dost dlouho -(myslím roky) neproděláte, a navíc, nebudete toho nikdy litovat. Moc se nespoléhejte na vaši penzi. Zeptejte se Řeků. Hodně štěstí!
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

21. 5. 2017 22:46 | mai

Nesmysl.Můžete nakoupit i fondy,které nakupují malé small caps společnosti.Kupovat celý market můžete jak? Přes fond,nebo ETF.Obojí má své výhody i nevýhody.ETF josu levnější,ale zase nevhodné pro pravidelnou investici.Navíc nemáte řešené měnové riziko.Asi nejlepší variantou je nízkonákladový fond,nebo přímé akcie.Já jsem to vyřešil tak,že mám část v CONSEQu,který má asi největší výběr kvalitních i nízkonákladových fondů a přímé akcie.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jerry Alexander 21. 05. 2017 18:48)

22. 5. 2017 10:33 | nováková

Je dobře, že paní připomíná Pioneer Trust, nyní přejmenovaný na Pioneer dynamický nebo tak nějak. Dodnes se z těch s..... nevyhrabal. Připomínám že se jednalo o fond balancovaný, 40 % dluhopisy, 60 % akcie, a jeho hodnota spadla na 40%. Z toho plyne, jaké poklady tam fondmanažer nakoupil, res.vyměnil za původní.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

22. 5. 2017 11:39 | Emanuel

Souhlasím. Za cca 15 let jsem byl v tomto fondu v plusu max. první půlrok, jinak jsem byl ve ztrátě, ať byla ekonomická krize nebo konjunktura. Teď už mě to přestalo bavit a odprodal jsem to.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (nováková 22. 05. 2017 10:33)

22. 5. 2017 11:54 | huk

ale Partners v plusu jsou, tak asi vy něco děláte špatně...?
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

22. 5. 2017 21:07 | josef

Poplatkova struktura Partners je silena, ve srovnani s konkurenci. A ani zhodnoceni neni zadny zazrak, kde kdo ma lepsi.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  6 854 441 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Němec

právník a mediátor

Linda Vavříková

podnikatelka, Allegria

Petr Němec
ÚSPĚŠNOST
6,67 %

z 45 duelů
Linda Vavříková
ÚSPĚŠNOST
95,35 %

z 43 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK