Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Když zaměstnavatel neplatí zdravotní pojištění: Co hrozí a jak se bránit

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 10. 5. 2017 | 5 komentářů
Zaměstnavatel za své zaměstnance musí odvádět zdravotní pojištění. Ne každý ale povinnost plní. Zaměstnanci můžou zůstat v klidu: dluh jim kvůli tomu nevzniká. A nehrozí ani, že by ztratili nárok na zdravotní péči.

10. 5. 2017 7:16 | Maryl

Dle informací , co já jsem slyšela, když zaměstnavatel neplatil, tak si zaměstnanec musel doplatit dluh a pak teprve vymáhat soudně. tak co je na tom pravdy. Většinou to zaměstnanci zjistili až když omarodili. Takže to asi není tak jednoduché, jak se to tady píše. Zravotní pojišťovna např.VZP se taky hned dotýčnýmu neozve, co znám případ, že se ozvali i po 11 letech, taky zřejmě chtěj ždímat penále, tak proč by upozorňovali, je to kraj od kraje různé, zřejmě záleží jací, tam sedí lidi na pojišťovně.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

10. 5. 2017 8:43 | Yvona Horáková

Píšete nesmysly,když to zaměstnavatel nezaplatí,tak to za něj budte muset doplatit sami,vlastní zkušenost.3la jsem do důchodu a zjistilo se,že za mně zaměstnavatel neplati zdravotní,abych dostala důchod musela jsem si to zaplatit i s penále,žádala jsem o prominutí tak z 10 000 to byly pouhé 4500,psala jsem a na MZ a tam mně odpověděl nějáky náměstek,že to musím zaplatit a pakl se můžu soudit s tím zam.Sami na mistní VZP mně řekli,že z něho to nedostanou,byl to podnikatel a já si to musím hlídat,tak nemelte nesmysly od stolu,když realita je jiná.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

10. 5. 2017 9:17 | Maryl

A to je bordel v tom našem státě, zaměstnanec, který má ubohou výplatu má utrácet za cesty k soudu, čas, nervy. Víc projezdí, než dostane. pak nechápu, kde bere informace Petra Dlouhá, takhle blbnout lidi ,,buďte v klidu,,
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Yvona Horáková 10. 05. 2017 08:43)

10. 5. 2017 20:23 | Marcel

Přesně - v rodině jsem měl podobný případ - pojišťovna udělala jediné - poptala zaměstnavatele, zda u něj byl zaměstnanec zaměstnaný. Ten písem,ně odpověděl, že ne - měli jsme doklady, měli jsme svědky /kolegy a obchodní partnery), ale zdravotní pojišťovnu to nezajímalo. Zaplatit musel pojištěnec.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

11. 5. 2017 9:41 | milan

Zaměstnavatelé si v tomhle státě dělají, co chtějí. Nedodržují své povinnosti úmyslně, a spoléhají se na to, že málokdo se bude o svá práva dožadovat soudně. Dost často totiž člověk investuje do právníků tolik peněz a času s nejistým výsledkem (obyčejný zaměstnanec těžko shání prokazatelné důkazy proti podvodům a lžím zaměstnavatele, svědectví ostatních pracovníků se taky těžko shání neboť jsou permanentně udržováni ve strachu o místo),že do toho prostě lidi nejdou. A když už se najdou lidi, kteří se o svá práva i soudí a prokáže se pochybení zaměstnavatele, tak sice poškozený dosáhne svých nároků, ale podvodného zaměstnavatele nikdo nepotrestá a pokračuje v poškozování a vydírání dál, žijeme v divném státě.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 500 695 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Grondol

podnikatel, Czech International

Pavel Mertlík

exministr a ekonom

Zdeněk Grondol
ÚSPĚŠNOST
29,41 %

z 17 duelů
Pavel Mertlík
ÚSPĚŠNOST
38,89 %

z 18 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK