Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Oddlužení: Jak vyhlásit v roce 2017 osobní bankrot

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 13. 3. 2017 | 11 komentářů
Jestli jste uvízli hluboko v dluhové pasti a nedokážete splácet, může vás zachránit osobní bankrot. Oddlužení ale není příjemné ani jednoduché. Jak na to v roce 2017?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 4. 2018 11:18, poradna

Z příspěvku na bydlení nelze srážet - viz. znění občanského soudního řadu § 317 Pohledávky nepodléhající výkonu rozhodnutí

(1) Výkonu rozhodnutí nepodléhají pohledávky náhrady, kterou podle pojistné smlouvy vyplácí pojišťovna, má-li být náhrady použito k novému vybudování nebo k opravě budovy.

(2) Výkonu rozhodnutí nepodléhají peněžité dávky sociální péče, dávky pomoci v hmotné nouzi, z dávek státní sociální podpory příspěvek na bydlení a jednorázově vyplácené dávky státní sociální podpory a pěstounské péče.

(3) Výkonu rozhodnutí nepodléhají pohledávky, které povinný nabyl jako substituční jmění. To neplatí, má-li povinný právo s pohledávkou volně nakládat nebo jde-li o výkon rozhodnutí, kterým jsou vymáhány zůstavitelovy dluhy nebo dluhy související s nutnou správou věcí nabytých jako substituční jmění.

(4) Ustanovení tohoto zákona upravující výkon rozhodnutí nemají vliv na výkon práv a splnění povinností vyplývajících z ujednání o finančním zajištění za podmínek stanovených zákonem upravujícím finanční zajištění85a) nebo srovnatelných podmínek zahraničního právního předpisu, jestliže finanční zajištění bylo sjednáno a vzniklo před podáním návrhu na výkon rozhodnutí. To platí i v případě, že finanční zajištění bylo sjednáno nebo vzniklo v den podání návrhu na výkon rozhodnutí, avšak až poté, co tato skutečnost nastala, ledaže příjemce finančního kolaterálu o takové skutečnosti věděl nebo vědět měl a mohl.

Reagovat

+2
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (11 komentářů)

10. 7. 2017 8:51 | Ing. Ondřej Čížek

Dobrý den,
užitečné informace, děkujeme.
FC Insolvence
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

22. 7. 2017 8:39 | Roman Kiss

Dobry den,chci se zeptat za jak dlouhou dobu mi bude strhavano v roce 2017 z platu ,kdyz mi teprve schvalili oddluzeni a pridelili ins.spravce s kterym se teprve spojim.Dekuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

16. 8. 2017 20:31 | Pavla

Dobrý den, je možné podat osobní bankrot jako matka samoživitelka? Děkuji Vám velice za odpověď.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

5. 9. 2017 18:58 | Přenysl Knopp

Co mám dělat kdyš jsem davno stratil přehled kde co dlužim vim o pár co mi berou plat
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

6. 10. 2017 20:09 | Anna

Dobrý den prosím vás poradili byste mi nějakou spolehlivou společnost na oddlužení? Dekuji
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

1. 11. 2017 17:53

Mam podobný problem
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Anna 06. 10. 2017 20:09)

10. 11. 2017 0:34 | kubajsmara

Dobrý den,jsem OSVČ s výdělkem cca 35.000kč bez nákladu,na soc. dlužím 20.000, na zdravotním také 20.000, půjčku cetelem 3.000 kč ,v bance splacím 7.000 půjčku,hypoteku 8.000kč, poplatky domacnost 7.000, deti skolne,obedy, a okolo 3.000, sociálka my jiz zablokovala ucet, z vydelku my sotva byde na jidlo a phm, je pro me nejaka šance ještě? timto zpusobem nedokazi ani uhradit dluh na soc a zdrav,banka my nepujcí kvůli exekuci na učtu
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

21. 11. 2017 13:50 | Kozlova

Ing. Ivana Pátková
Přelouč, Pražská 3, PSČ 535 01
IČ: 162 34 821
Nejsem plátce DPH.
Telefonní kontakt: +420 775 891 000
E-mail: patkova.i@imp-finance.cz
Tohle je clovek ktery dolazal nemozne kdyz mi u jednoho soudu insolvenci zamitli. Nikdy ji nebudu moct dostatecne podekovat. Dnesnim dnem schvalena insolvence.
Neni to reklama..jen vim ze pomuze.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

10. 4. 2018 11:18 | poradna

Z příspěvku na bydlení nelze srážet - viz. znění občanského soudního řadu § 317 Pohledávky nepodléhající výkonu rozhodnutí
(1) Výkonu rozhodnutí nepodléhají pohledávky náhrady, kterou podle pojistné smlouvy vyplácí pojišťovna, má-li být náhrady použito k novému vybudování nebo k opravě budovy.
(2) Výkonu rozhodnutí nepodléhají peněžité dávky sociální péče, dávky pomoci v hmotné nouzi, z dávek státní sociální podpory příspěvek na bydlení a jednorázově vyplácené dávky státní sociální podpory a pěstounské péče.
(3) Výkonu rozhodnutí nepodléhají pohledávky, které povinný nabyl jako substituční jmění. To neplatí, má-li povinný právo s pohledávkou volně nakládat nebo jde-li o výkon rozhodnutí, kterým jsou vymáhány zůstavitelovy dluhy nebo dluhy související s nutnou správou věcí nabytých jako substituční jmění.
(4) Ustanovení tohoto zákona upravující výkon rozhodnutí nemají vliv na výkon práv a splnění povinností vyplývajících z ujednání o finančním zajištění za podmínek stanovených zákonem upravujícím finanční zajištění85a) nebo srovnatelných podmínek zahraničního právního předpisu, jestliže finanční zajištění bylo sjednáno a vzniklo před podáním návrhu na výkon rozhodnutí. To platí i v případě, že finanční zajištění bylo sjednáno nebo vzniklo v den podání návrhu na výkon rozhodnutí, avšak až poté, co tato skutečnost nastala, ledaže příjemce finančního kolaterálu o takové skutečnosti věděl nebo vědět měl a mohl.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

26. 5. 2018 10:00

Dobry den muj synovec chce pozadat o insolvenci ,je veden na urade prace z pritelkyni a synem 4 let pobiraji penize na bydlemi davky hmotne nouze maji spolecne penize tri clena rodina jsou spolecme posuzovany, je mozme abych synovci napsala darovaci smlouvu po dobu pet, cetla jsem vas clanek 10,4 ,2018 a kdyz synovci bylo schvaleno odluzeni ,tak zustanou jim veskere prijmi co berou z uradu jsou to jejich spolecne penize zivotniho minyna ,dekuji za odpoved kovacova
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (poradna 10. 04. 2018 11:18)

26. 5. 2018 10:02 | marie

Dobry den muj synovec chce pozadat o insolvenci ,je veden na urade prace z pritelkyni a synem 4 let pobiraji penize na bydlemi davky hmotne nouze maji spolecne penize tri clena rodina jsou spolecme posuzovany, je mozme abych synovci napsala darovaci smlouvu po dobu pet, cetla jsem vas clanek 10,4 ,2018 a kdyz synovci bylo schvaleno odluzeni ,tak zustanou jim veskere prijmi co berou z uradu jsou to jejich spolecne penize zivotniho minyna ,dekuji za odpoved kovacova
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (poradna 10. 04. 2018 11:18)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  8 865 009 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dodání zboží jinak než bylo ve smlouvě
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Koupil jsem zboží na Aukru, zaplatil za něj včetně poštovného, které bylo uvedené pouze jako Cenný balík. Zboží mi bylo doručeno v pořádku, jen bylo zasláno Doporučeně, což vyšlo prodejce levněji. Mám... více

Spotřebitelská poradna

Další čtení na flowee.cz

Pokud nesnášíte mlaskání, můžete být kreativní génius

Pokud nesnášíte mlaskání, můžete být kreativní génius

Lidé trpící misofonií (nenávistí ke specifickým zvukům) zažívají mnohokrát za den malé...více

Facebook vydává magazín a odmítá mu říkat magazín

Facebook vydává magazín a odmítá mu říkat magazín

Po zahlédnutí kombinace titulní fotografie zarostlého muže a nápisu Grow by si jeden mohl...více

V Číně dospívá generace, která nikdy neslyšela o Googlu ani Instagramu

V Číně dospívá generace, která nikdy neslyšela o Googlu ani Instagramu

Osmnáctiletý Wei Dilong, který žije v jihočínském městě Liuzhou, se na první pohled může...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zbyněk Frolik

podnikatel, Linet

Tomáš Čupr

podnikatel, Slevomat a DámeJídlo.cz

Zbyněk Frolik
ÚSPĚŠNOST
52,81 %

z 89 duelů
Tomáš Čupr
ÚSPĚŠNOST
53,62 %

z 69 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK