Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Ani tu vojnu neumějí konzervy vymyslet pořádně

Michal Kašpárek | rubrika: Komentář | 24. 2. 2017 | 27 komentářů
Izraelská armáda vychovává muže i ženy k iniciativě a do života si z ní odnesou podnikatelský mindset. Jiří Čunek chce v kasárnách mladé Čechy naopak naučit, že mají držet hubu a krok. To pak mají předat partnerkám.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 2. 2017 12:42, Hynek

Jednoznačně NE nějakým vojenským šarádám úchylných lampasáků! To už jsme tady měli snad dost let. Já jsem naštěstí absolvoval jen vojenskou přípravu během VŠ a i to byla dost velká časová ztráta v životě, která mi opravdu nic ale fakt nic nepřinesla. Vlastně něco ano, informaci o tom, jací dementi tehdy představovali slavnou "Československou lidovou armádu". Opravdu nemám pocit, že ve 21. století, kdyby nedejbože došlo k válečnému konfliktu, že bychom s polními lopatkami pobíhající někde po lese byli k něčemu platní. Současná armáda musí být nejen profesionální, ona musí být vysoce profesionální!

Reagovat

 

+26
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

26. 2. 2017 15:28, Kdo nechce platit vlastní armádu, bude platit cizí

My jsme se WW1 aktivně zúčastnili a to povinně, ve WW2 jsme měli z části kliku, válka se nás moc nedotka, ale dostali jsme se do Stalinova područí.
Ale hlavně, muslimové a černoši ze subsaharské Afriky si nás budou chtít nejprve podrobit, ale nakonec nás budou chtít vyvraždit, tak, jako to udělali r. 1804 černoši s bělochy na Haiti.
Hybnou silou migrace je totiž PŘELIDNĚNÍ a tak migranti budou chtít víc a víc a když budou v přesile, vyvraždí nás.
Proto tomuto byli Hitler se Stalinem lidumilové, kteří násch chtěli "jenom" zotročit.

Reagovat

 

-14
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (27 komentářů)

28. 2. 2017 7:23 | Honza

Jak jsem odpovídal i Hunterovi, vzdělanost se snižuje právě tím, že maturita je dnes na úrovni dřívějšího učňáku a mnozí ti slavní vysokoškoláci by před čtvrt stoletím ani neodmaturovali. Já tedy nevolám ppo snižování vzdělání, naopak, to se děje právě tím, že aby byl kšeft z hodně žáků, nabírají se sebevětší blbci a místo ke vzdělávání slouží školství jako továrna na tituly.
A ano, v mekáči se tito asi uplatní dobře...
Neříkám paušálně, že veškeré např. humanitní obory jsou zbytečné, ale budou-li zastoupeny jen minoritně, prosím. Ne jako novodobý VUML a ulívárna pro ty, kterým se nechce dělat, a vlastně ani nic odborného studovat... A bohužel právě z těchto se stávají ti tupí užiteční idioti.
Pokud si někdo chce dělat titulů třeba 6, prosím, ale ať si to zaplatí sám, ne z mnou odvedených daní.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Hunter 24. 02. 2017 20:52)

28. 2. 2017 10:53 | Hunter

Ani se mi nechce reagovat na všechno, protože nemáte ani tušení kolika myšlenkových chyb se doupouštíte (například zcela ignorujete celkové masivní zvětšování znalostí lidstva - dnešní děti vědí obrovské kvantum informací, o kterých maturant před 30 lety nemohl ani slyšet, protože ty vědomosti ještě neexistovaly - proto je prakticky nemožné srovnávat objem vědomostí v čase). Ale jen pro informaci - ten kdo má 6 titulů získaných "regulérním způsobem" (tj. asi za 20 let studia), tak to opravdu nemá z vašich daní - "zdarma" je jen 6 let.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honza 28. 02. 2017 07:23)

28. 2. 2017 12:42 | Hynek

Jednoznačně NE nějakým vojenským šarádám úchylných lampasáků! To už jsme tady měli snad dost let. Já jsem naštěstí absolvoval jen vojenskou přípravu během VŠ a i to byla dost velká časová ztráta v životě, která mi opravdu nic ale fakt nic nepřinesla. Vlastně něco ano, informaci o tom, jací dementi tehdy představovali slavnou "Československou lidovou armádu". Opravdu nemám pocit, že ve 21. století, kdyby nedejbože došlo k válečnému konfliktu, že bychom s polními lopatkami pobíhající někde po lese byli k něčemu platní. Současná armáda musí být nejen profesionální, ona musí být vysoce profesionální!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+26
Líbí
Nelíbí

1. 3. 2017 23:31 | Honza

Zlobte se na mě nebo ne, ale v čempak to mohutnění znalostí spočívá?
Co se ohromně rozvinulo, je IT, potažmo elektronika a technologie, o kterých ovšem laik ví pramálo, prakticky nic nad rámec ovládání toho či onoho zařízení. Každý máme chytrý telefon, ale jak se na něm něco poondí, neporadíme si jinak než servisem. Každý má super hyper de luxe turbo auto, ale je problém vyměnit si i svíčku. Při jakémkoliv problému je jediným řešením odtahovka a servis. O tom, že finanční povědomí je nulové, o nějakém základním povědomí právním tuplem škoda mluvit, o historickém povědomí ani nemluvě.
Nepanují znalosti, ale povrchnost a roztěkanost, doprovázená pokročilou digitální demencí a závislostí na systému. Kdekdo má vysokou, ale nezná ani Archimedův zákon ani pojmy jako appeasement, o nějakém selském rozumu vůbec být řeč nemůže a o schopnosti to či ono si rukama opravit nemluvě. Že novodobým režimem vychovávané ovce nejsou schopny se rozhodnout, též ani rozvíjet nehodlám, neb bych psal slohovku asi nedoceněnou...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Hunter 28. 02. 2017 10:53)

2. 3. 2017 19:46 | Platypus Norwegicus

Mate-li pocit, ze bychom meli udelat neco se svoji obranou, zamyslete se prosim nad par vecmi: 1. Svycarsko nikdo nenapadne. Proc? Jeden z duvodu je, ze kazdy bude branit misto, ktere zna (to je velka vyhoda) a kde ma majetek o ktery v pripade neuspechu prijde (to je velka motivace). 2. Jak se ubranilo Finsko v Zimni valce? Znali prostredi, umeli lyzovat a umeli strilet (protoze lovili). 3. Valky se nevyhravaji za pomoci Luftwaffe (jak se dozvedel jeden obezni transvestita ve Stalingradu), ale za pomoci obsazeni zeme. V pripade valky obranne tedy tim, ze mistni zustanou na miste. Dratem dalkove ovladana naloz za par tisick Kc znici tank za par desitek milionu Kc. Obrance ma vyhody, pokud je umi vyuzit. 4. Jiz pres 70 let je dulezitejsi, kdo ma lepsi techniku. Lepsi techniku dokazi efektivne obsluhovat a opravovat jen vzdelanejsi lide. Takze v clanku zmineny duraz na vzdelani je naprosto klicova cast. Napriklad za valku v Jugoslavii americka raketa na niceni radaru za $250000 nicila nepojizdne nakladaky s papundeklo-drevenymi antenami a otevrenou mikrovlnkou za $100 - to chce napad a ten muze napadnout jen vzdelane lidi. Pro kyberutoky to plati nekolikanasobne.
Stat by mel nabizet (nikoliv vnucovat) skoleni uzivani ruznych zbrani (klidne i tanku a stihacek - samozrejme stihacky asi lidem, kteri uz neco pilotovali, to da rozum) a skoleni ve strategii a taktice. Dale by mel mit sklady s materialem od kterym ma nekdo mistni (starosta, velitel policie, apod.) klice a muze zahajit rozdavani zbrani lidem v pripade, ze bude vyrazena komunikace.
Take je nutne, aby stat provozoval rozvedku, aby se vedelo, kdy neco nastane.
Otazka ozbrojeni spolecnosti v dobach miru je slozitejsi (viz strelby na skolach v USA), nicmene USA je extrem, takova Kanada, nebo Finsko ma vice zbrani na obyvatele a vyrazne mene excesu s nimi. Otazka je, jak bychom na tom byli my. V kazdem pripade je chyba delat rychle zmeny! Pokud dneska povolime, aby si kazdy koupil kulomet, zitra si je nakoupi ti nejvetsi frustrati a degenerati, kteri s tim pujdou udelat nejaky pruser. A temer nikdo jiny (protoze skoro nikomu jinemu to nebude pripadat tak dulezite, aby s tim spechal). Menme tedy veci (kdo vsechno muze mit zbran a jakou) pomalu.
Jedna z veci, kterou by se stat mel uz konecne naucit (a te nejen v oblasti zbrani) je navrat ke starsimu stavu, pokud byl lepsi. Zkusili jsme novy zakon, situaci zhorsil, tak ho bez nahrady zrusme a nezavadejme dalsi ujete regulace regulaci.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

2. 3. 2017 20:14 | kikin

1. Švýcarsko nikdo nenapadl a. protože u něj všichni měli prachy, jako bankéř mělo větší cenu b. protože hory. 2. Finsko se v zimní válce pochopitelně neubránilo, prohrálo na celé čáře. Že tak dlouho vzdorovalo, na tom má jistě zásluhu, že znali prostředí a uměli se v něm pohybovat, mnohem víc ale zkušenosti z občanské války a zkušenosti Mannerheimovy. Ale úplně největší zásluhu na tom má, že tam Rusové poslali nevycvičené a nevybavené vojáky. 3. Nápad s maketou je normální vojenská taktika, ne něco, na co by se musela studovat vysoká. Pravděpodobně by na něj přišel každý chytrý sedlák.
Ale jinak máte v mnohém pravdu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

2. 3. 2017 21:57 | Hunter

Jak chcete, zjevně vás baví se nad mladé lidi povyšovat a domnívat se, že máte pravdu a jste ve všem LEPŠÍ než oni.
Možná máte tu smůlu, že sedíte mezi samými "digitální dementy" - a pak Vás lituju. Já viděl dost lidí, o 10, 20 let mladších než já, kteří jsou tak dobří, kteří vědí o tolik víc než já, a využili o tolik víc možností, že mi nezbývá než závidět - ale přát jim to.
Zkuste tu svoji žlučovitost nějak potlačit a mít se hezky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honza 01. 03. 2017 23:31)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 690 778 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2019

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Další čtení na flowee.cz

Rozhovor: Západní svět z Afriky pořád bere víc, než dává

Rozhovor: Západní svět z Afriky pořád bere víc, než dává

Známá youtuberka Shopaholic Nicol , se kterou jsme nedávno mluvili i na Flowee , nedávno...více

Proč se Kanada v kauze Huawei nemusí Číně klanět

Proč se Kanada v kauze Huawei nemusí Číně klanět

Pojďme se na začátku vrátit o pár let zpátky. Když do Česka v roce 2016 zavítal tibetský...více

Kapské Město bojuje proti suchu. Splachuje se, jen když je fakt třeba

Kapské Město bojuje proti suchu. Splachuje se, jen když je fakt třeba

Až se vydáte do Kapského Města v Jihoafrické republice, nebuďte překvapeni výzvami k šetření...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vlastislav Bříza

podnikatel, Koh-i-noor

Pavel Zeman

nejvyšší státní zástupce

Vlastislav Bříza
ÚSPĚŠNOST
62,34 %

z 77 duelů
×
Pavel Zeman
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 64 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK