Až tři měsíce placeného volna. Vláda schválila dlouhodobé ošetřovné, ale s ústupkem pro firmy

Petr Kučera | rubrika: Aktuálně.cz | 12. 2. 2017 | 6 komentářů
Takzvané ošetřovatelské volno by lidé mohli čerpat až 90 dní. Dostávali by za to z nemocenského pojištění 60 procent svého příjmu. Zaměstnavatel by měl povinnost pracovníka uvolnit a místo mu držet. Vláda schválila návrh ministryně Michaely Marksové. Hnutí ANO ale prosadilo úlevu pro firmy – se žádostí o volno bude muset vždy souhlasit zaměstnavatel.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 2. 2017 0:56, Vladimír

To pěkné,ale zaměstnavatel nebude souhlasit nikdy. Je to nesystémový návrh. Zaměstnavatel by s tím správně musel souhlasit. S otěhotněním taky souhlasi? Příspěvek na péči je pěkná véc, ale musíte být rom. Jinak to trvá rok, a výsledek nejistý. Je to populismus před volbama.

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

1. 3. 2017 18:23 | Libor

To jste na tom skvěle a máte štěstí, že jste zatím natolik zdravá, že zvládáte ty brigády. A když Vám vadí to ustavičné fňukání, proč se k němu z opačného soudku přidáváte? Proč Vám tolik vadí podělit se o to, co máte, s potřebnými?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 2. 2017 0:31 | EcoLac

Stát bude tři měsíce vydávat peníze. Zaměstnavatel buď nepřizná, že hledá náhradu, a vyhodí 2 lidi ve "zkušební" době, nebo to přizná, a 3 měsíce mu bude stát provoz - kdo by to vzal? Snad nějaký nemakačenko, aby pak mohl 6 měsíců brát podporu. A to má být levnější než profi ošetření? To může tvrdit jen někdo, kdo poznal jen celoživotní "práci" v parlamentu.... A ještě to navrhne někdo za něj.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2017 14:39

Tady se furt jen fňuká, už sem přestávám chodit. Vychovala jsem sama děti, nechodily mi ani alimenty, tak jsem měla na hlídání slečnu, abych rodinu uživila. Neměli jsme rok pračku, žádnou újmu jsme tím neutrpěli já ani moje děti. Dneska jsou příspěvky na každou blbost včetně té pračky.Dnes patříme s dětma ke střední třídě. Museli jsme se snažit, děti chodily na bgrigády, aby mohly studovat. Takže asi tak. Docela mě štve, že tohle jsem platila ze svých daní a teď moje děti. Naštěstí už jsem v důchodu a brigády si vybírám jen tak, abych už do sociálního systému nepřispívala na kdejakého lempla.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2017 9:45 | Supa

pokud by ČSSD nesebrala a následně státní správa nespolkla 70% procent příjmů zaměstnanců ,nebyl by problém v takovéto těžké životní situaci si např. platit profesionální ošetřovatelku, zaplatil bych za její práci rád,radši než nucený sponzoring velmi neefektivní státní správy , paní Marksová, užívejte do října ,pak sbohem !!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2017 7:00 | Tarzan

Jaké volno, o někoho se starat tomu říkáte volno ?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2017 0:56 | Vladimír

To pěkné,ale zaměstnavatel nebude souhlasit nikdy. Je to nesystémový návrh. Zaměstnavatel by s tím správně musel souhlasit. S otěhotněním taky souhlasi? Příspěvek na péči je pěkná véc, ale musíte být rom. Jinak to trvá rok, a výsledek nejistý. Je to populismus před volbama.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Keller

sociolog

Andrej Babiš

podnikatel, Agrofert

Jan Keller
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Andrej Babiš
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services