Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Dohoda o provedení práce a dohoda o pracovní činnosti 2017: Přehled a kalkulačka odvodů

Za jakých podmínek můžete v roce 2017 pracovat na dohodu o provedení práce a dohodu o pracovní činnosti? Jak budete příjem danit, kolik zaplatíte na zdravotním a sociálním pojištění? Máme pro vás kalkulačku aktualizovanou pro letošní rok a přehled všeho důležitého.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 2. 2017 21:37, Jiří

Pane Marku, asi jste to nepochopil. Tak ještě jednou pro vás. Zaměstnanec dostane minimální mzdu a z té odvede soc. a zdr. pojištění a k tomu dostane zaměstnanec např. 3 000,- Kč vedených jako DPP a z těchto peněz odvede jen daň a zaměstnavatel ušetří za odvody na soc. a zdr. pojištění právě za ty 3 000,- Kč ze kterých by to musel odvést, kdyby to např. byly prémie (ve skutečnosti to tak je, jsou to prémie) a přitom zaměstnanec nedělá nic jiného navíc jako DPP, jen se to papírově ošetří (smlouva apod.). Tak se to skutečně dělá (vlastní zkušenost), divím se, že se jim to za těch pár ušetřených stovek, vyplatí.

Reagovat

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Marek 12. 02. 2017 21:26)

Další příspěvky v diskuzi (32 komentářů)

3. 7. 2017 9:02

Pokud jej zaměstnáte na DPP či DPČ, tak žádné. Daňové úlevy na ZP vycházejí pouze ze zaměstnaných na PP!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (veronika 03. 03. 2017 12:00)

5. 7. 2017 20:34 | Sara-sara@seznam.cz

Sara-sara@seznam.cz
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

6. 7. 2017 21:09 | mirek

provadim praci na smlouvu, Dohado o provedeni prace jedna o pět pracovnich dnu kolik procent dani my muže zaměstnavatel určit (10 nebo 15% ?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

19. 7. 2017 18:01 | Jiří Sovák

Pracuji na dohodu o provedení práce. Práci vykonávám o sobotách,nedělích,svátcích,ve dne i v noci.Jak je to s vyplácením příplatků za tuto práci??? Děkuji za odpověď. J.Sovák
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

21. 7. 2017 12:04 | Ala

Dobrý den,když mám jen přivídělek(bohužel musím mít smlouvu DPČ)příjem činí cca 1500-2000kc měsíčně,to mám taky platit daně?? děkuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

31. 7. 2017 20:18

Příplatky na DPP bohužel nejsou.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jiří Sovák 19. 07. 2017 18:01)

31. 7. 2017 20:19

Pokud váš měsíční výdělek nečiní více jak 2 500,- nedaní se.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ala 21. 07. 2017 12:04)

31. 7. 2017 20:21

Pokud se domluvíte se zaměstnavatelem na tom, aby vám posílal každý měsíc jen 10 000 daně neplatíte vůbec. Myslím, že je to výhodnější :-)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (mirek 06. 07. 2017 21:09)

1. 8. 2017 12:29 | Šedivá

Dobry den, dnes jsem se chtela prihlasit na pracovni urad, jelikoz jsem pred mesicem ukoncila vysokou skolu. Problem je v tom, ze mam u zamestnavatele DPP, diky cemuz se nemohu prihlasit na pracovni urad. Jedinou moznosti je, predelat DPP na DPČ nebo zrusit smlouvu uplne, tim se pry vse vyresi. Prosim, z jakeho duvodu toto funguje? Pry je to novinka, ale diky tomu musim odchazet urady, predelavat smlouvy... dekuji za odpoved
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

7. 8. 2017 13:35 | Honza

Dobrý den, mohu se zeptat zda-li jako student mohu vykonávat dvě brigády jednu na DPC a druhou DPP. U DPC mám podepsané růžové papíry k daním. Obě brigády jsou kolem 5000 měsíčně. DPC 5x2h týdne a DPP 3x5 hodin týdne. Děkuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

7. 8. 2017 17:43 | abctrutnov

Při zaměstnání na DPČ pod 2499Kč se neplatí ZP ani SP. Musí zaměstnavatel přihlásit zaměstnance na Zdrav.Poj. i OSSZ?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

9. 8. 2017 15:34 | Andžin

Dobrý den, pracuji pouze na DPČ a udivilo mě, jak účetní vypočítávají odvod ZP. V měsíci, kdy jsem měl hrubou mzdu menší než 11000, tak vypočítali odvod ZP takto: ZP Zl. 9% z výdělku + ZP Zam 4,5% z min. mzdy (11 tis.). To ale dohromady nedavá min. odvod 1485 Kč a žádný dopočet už tam není. Byl jsem na pojišťovně, ale tam mi řekli, že to musím řešit s účetní. Tak jsem telefonoval, ale prý je to takhle správně, odvod může být prý menší než 1485 Kč. Přitom podle zdejší kalkulačky ten dopočet do 1485 Kč tam je. Prosím o objasnění. Děkuji.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  6 998 053 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Poš

podnikatel, Cybex

Václav Klaus

politik

Martin Poš
ÚSPĚŠNOST
80,00 %

z 5 duelů
Václav Klaus
ÚSPĚŠNOST
9,09 %

z 33 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK