Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Invalidní důchod 2017: Přehled pravidel a kalkulačka

Invalidní důchod slouží k zabezpečení příjmu, pokud člověk není kvůli nemoci či úrazu schopný pracovat jako dřív. S jak vysokým invalidním důchodem byste mohli v takovém případě počítat, propočte naše kalkulačka aktualizovaná pro rok 2017.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 10. 2017 17:58, Radka

Dle většiny příspěvků které zde čtu usuzuji, že většina z vás má nárok zažádat si o ID plný, a to na hlavu. v článku je jasně a srozumitelně uvedeno, za jakých podmínek si můžete či nemůžete přivydělat.je zde kalkulátor...Nechápu, nedokážu pobrat nač se tady ptáte???

Reagovat

+5
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (16 komentářů)

29. 1. 2017 10:41 | Lukáš

Dobrý den, je toto vše pěkně sepsané, je zde však jedno velké ALE. Pokud se dostanete do ČID díky pracovnímu úrazu a POŠTĚSTÍ se Vám, že budete dostávat rentu, pak pokud bude zaměstnavatel pojištěn u ČP, pak vězte, že při každém zvýšení minimální mzdy VY příjdete cca o částku o kterou se minimální mzda zvýší! Může se tak stát, že jednou budete na rentu doplácet!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

29. 1. 2017 10:45 | Lukáš

Musím ještě dodat: z iDnes z IV/2016:
Situací se pečlivě zabýváme a vyhodnocujeme ji. Vzhledem k tomu, že jde o velmi složitou věc, budeme muset tuto záležitost řešit systémově a nyní se zamýšlíme nad možnou změnou legislativy,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Zdroj: http://finance.idnes.cz/minimalni-mzda-a-kraceni-renty-den-/poj.aspx?c=A160406_162437_poj_sov
>>třeba se dočkáme i když spíše si myslím, že to není přidáni si do platů, čili to už řešit nebudou.. :-/
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

24. 5. 2017 18:32

Jako invalidni duchodce 2. Stupne mohu pracovat na 75% pracovni uvazek aniz bych prisel o invalidni duchod?
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

24. 5. 2017 18:35

Jako invalidni duchodce 2. Stupne mohu pracovat na 75% pracovni uvazek aniz bych prisel o invalidni duchod?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

28. 5. 2017 21:43 | Viktor

Podle mě můžete nejvíce na 50 procentni úvazek , 100 minus 75 mate jakoby jen 25 procentni neschopnost a to Vam vyhodnoti jakoze jste prace schopny na 75 procent a mohou vzít i tu jedničku důchod. Na invalidní důchod 2. Stupně je třeba nejméně 50 procentni neschopnost,aspoň tak to chápu.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 24. 05. 2017 18:35)

1. 6. 2017 10:21 | Daniel

Dobrý den mám 2stupeň invalidity můžu pobírat důchod a zároveň nemocenskou.dekuji
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

21. 6. 2017 15:54 | Jana

Dobry den, mam narok na invalidni duchod jestpize jaem pracovala v zahranici necely rok a prodelala jame srdecni infekci??
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

1. 7. 2017 22:39 | Majed El Zein

Parada hm). . a
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2017 11:28 | tibor ruso

Dobrý den. Mám přiznanou nemoc z povolání a invalidní důchod 1 stupně. Nemoc z povolání mám na obě ruce-operace karpálů ale inalidní důchod mám na ruce i na záda. Mám nárok na dorovnávání mzdy? Děkuji za odpověd.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

26. 7. 2017 6:05 | Trnečková

Mám invalidní důchod 1.stupně. Pracuji a sociální pojištění mi je tedy z platu strháváno. Je tato doba započítána do doby potřebné pro nárok na starobní důchod? A starobní důchod se bude vypočítávat z vyměřovacího základů podle výdělků nebo výdělků + důchodu? Děkuji za odpověď
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

27. 7. 2017 8:39 | Věra Štastná

Dobrý den mám přiznaný 3.stupen invalidity na závislost na lécích Lexaurin mám 3000kč mohu si přivydělat pokud budu občas na tom lépe,
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

25. 9. 2017 16:03 | jiri bozovsky nar 16.8.1986

mam priznanou invaliditu 2.stupne - 60%, pracoval jsemm jako ridic, pru'merny vydelek okolo10000kc, jaky budu budu mit inv.duchod' dekuji
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

25. 9. 2017 16:12 | jiri bozovsky nar 16.8.1986

mam priznanou invaliditu 2.stupne - 60%, pracoval jsemm jako ridic, pru'merny vydelek okolo10000kc, jaky budu budu mit inv.duchod' dekuji
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

13. 10. 2017 20:27 | karel

Prosím mám 20000 měsíčně hrubého jaký bude můj částečný důchod druhého stupně dekuji
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

26. 10. 2017 17:58 | Radka

Dle většiny příspěvků které zde čtu usuzuji, že většina z vás má nárok zažádat si o ID plný, a to na hlavu. v článku je jasně a srozumitelně uvedeno, za jakých podmínek si můžete či nemůžete přivydělat.je zde kalkulátor...Nechápu, nedokážu pobrat nač se tady ptáte???
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

16. 11. 2017 12:32 | Tycova

dobry den,kamaradka je od ledna letosniho roku v pracovni neschopnosti a byl ji priznan invalidni duchod 3. stupne. chtela jsem se zeptat zda ji bude vyplacena castka zpetne k zacatku jeji prac. neschopnosti?ma na to narok?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 500 695 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Wichterle

podnikatel, Wikow Industry

Pavel Dvořáček

podnikatel, Rudolf Jelínek

Martin Wichterle
ÚSPĚŠNOST
45,10 %

z 51 duelů
Pavel Dvořáček
ÚSPĚŠNOST
60,71 %

z 28 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK