2017: Exekutor z příjmů vezme víc. Spočítáme, kolik zbyde

Nezabavitelné minimum, tedy suma, kterou exekutor nesmí dlužníkovi sebrat, je od ledna 2017 nižší. Na živobytí vám z příjmů zůstane míň než loni. Spočítáme kolik.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 1. 2017 9:05, zdeno

Okradli STAŘENKU. Pobírám nezabavitelnou částku více jak
15 let, ale nikdy se nestalo, aby srážka z důchodu stoupla
takovým způsobem ze 3262 Kč na 3504 Kč, rozdílem 242Kč.
Z celkového navýšení 334 dostanu přidáno pouze 92 Kč.
Dluh vznikl účelově, moje osoba neměla žádný prospěch ani
jsem si nepůjčil korunu. Částka 242 Kč je pro důchodce
se zdravotními problémy (rakovina)velká položka

+16
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 28 komentářů)

10. 4. 2018 18:39 | Monika

Dobry den chci se zeptat v roce 2013 jsem nezapltila platbu za uzivani tel castku 1400kc tento rok jsem zaplatila dluznou castku a i soudni vylohy 1800kc pak mi prislo zaplatit pres 6000kc za exekutora ktery si castku strhl z platu a to 4500kc.Pry az zapatim atak castka mi bude vracena do 10 dnu.Dnes jsem volala exekuorovi JuDr Lavicka a bylo me receno ze jsem nezaplatila hned tak ze budou pozadovat jeste 16000.Je mozne ze exekuor si muze vzit kolik chce a nebo je urcena hranice.Dekuji za odpoved.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 11. 2017 14:26 | Jane

Dobrý den.Prosím vás kdo mi poradí .Mám částeční invalidní důchod 3370 Kč a ted mi ještě byla přiznána podpora v nezaměstnanosti 10600 Kč ,takže do kopy skoro 14000 Kč .Mám ještě manželku a exekutoř mi si vzal 8000 Kč .Je možné aby si vzal aj kdyby byla pohledávka přednostní . Předem děkuji za radu .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2017 20:21

Cobududělat mesicne19000 Kč.kolik my nechaj,semsám,nájem je5900,elektřiny1200Kčdoprava plushygienaajídlo Mé mesicne3500 Kč. Kolikmynechají.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2017 14:40 | Jana

Dobrý den, chci se zeptat kolik může zabavit exekutor. Manžel má čistého 12000 a žiju s ním já a syn. Exekutor zabavil 2 800, takže zůstává jen 9 200. Dle tohoto článku nemáme ani nezabavitelný příjem. Tak kolik může správně odebrat peněz ?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 9. 2017 17:04 | huraaaaaaa

je to zcela jistě bezdůvodné obohacení, špatně stržené peníze. vše zdokumentujte , vemte si pravnika a podejte žalobu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 9. 2017 17:04 | huraaaaaaa

je to zcela jistě bezdůvodné obohacení, špatně stržené peníze. vše zdokumentujte , vemte si pravnika a podejte žalobu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2017 13:41 | Zdeněk

Po jak dlouhou dobu mi smí exekutor strhávat peníze z platu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 5. 2017 2:05 | Jenda

Mam čistý příjem kolem 30 tis. Podle kalkulacky by mi mělo zustat neco přes 12 tis. Na účet mi však chodí jen kolem 8500 proč?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 4. 2017 10:35 | daniel

pane jste asi mimo mísu realita je jinde
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 4. 2017 10:31 | daniel

jeto banda zloděju a statní lichva je to hruza kde to sme
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2017 6:48 | Jan

Dobrý den mam možnost nastoupit do prace kde bych mnel plat kolem 16 tisíc ale mám moc exekucí a nevim kolik by mně strhli platim podnájem 11 tisíc můžou mne strhnout vyc jak 10 tisic dekuji za odpoved
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 4. 2017 10:36 | Ing. Ondřej Čížek

Více o zastavění exekucí zde: http://www.insolvencni-navrhy.cz/exekuce.html
FC Insolvence
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 4. 2017 6:46 | mgr.josef.mckal

Domnívám se, že stát by se mel zabývat exekucemi, keré jsou vyrábeny nezávislými soudy, aby vám sebraii majetek, ba i důchod. Aniž byste si půjčili jedinou korunu. Stát dovoluje vytvářet kasty lidl, kterým je dovoleno okrádat jiné beztrestne, a kasty okrádaných.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2017 2:58 | Jarmilasandtmannova

múj starobní duchod je 8000kč kolik mužu exeturovi splatit mesične penez
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2017 10:29 | Sap

Osobní bankrot, insolvence je nesmysl. Exekutor vám vezme to co může a zbytek vám zůstane, insolvence vám vezme maximum a nechá velmi, velmi málo. Ta má význam jen pro toho kdo má šanci se z toho dostat. Mladé, zdravé a lidi s chutí začít znova.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2017 10:23

Rozhodl že nemůže zabavit, ale blokace účtu z důvodu exekuce je pořád legální a proto se k penězum na účtu nedostanete. Můžete jen jednou za dobu trvání exekuce vybrat dvojnásobek životního minima. Sice peníze na účtu máte, ale nemůžete s nima disponovat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2017 8:49 | Alfred Hübner

Na základě exekučního příkazu mi Česká správa sociálního zabezpečení sice poslala celý důchod na účet, ale banka jej celý připsala na účet pohledávky. Kde a komu se lze odvolat, neboť nebyla dodržena základní nezabavitelná částka?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2017 0:25 | PetrViktora

Martina Martinová, nar. 11. 11. 1971, bytem Hilarova 2326/6, Ústí nad Labem Petr Viktora, nar. 29. 8. 1977, bytem Karlovarská 15, Velká Dobrá
Jedná se o chronické neplatiče, ona v soičasné dobe 14 exekucí, on 24.
Panáček se snaží i využívat žen ve finanční nouzi http://www.podvodnici.net/pozor-na-te-607978xxx/
i když sám má jen exekuce a dluhy http://www.pujcky-aukce.cz/pujcka-132/
A tady obě hvězdy nekonečného seriálu neplacení účtů, dluhů, útěků a skrývání se před exekutory a soudy a sexualního výdírání žen ve finančních problémech:
https://www.facebook.com/svejk.viktora.7 https://www.facebook.com/marhullinka.martinova
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 1. 2017 15:17 | Ing. Ondřej Čížek

Exekuce můžete zastavit vyhlášením osobního bankrotu. Více informací zjistíte zde:http://www.insolvencni-nav rhy.cz/exekuce.html
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 1. 2017 21:31 | Jan Solacha

Protože jsou to socanama ustanovená nenažraná prasata s obrovskými pravomocemi. Ve volbách tento rok to máte možnost změnit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Helena Fibingerová

koulařka a podnikatelka

Dana Bérová

exministryně a podnikatelka

Helena Fibingerová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Dana Bérová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services