Příspěvek na péči 2017: Jak podat žádost a na co se připravit

Lidem, kterým vysoký věk, úraz nebo vážná nemoc brání postarat se o sebe sama, pomůže stát příspěvkem na péči. Kdo konkrétně může o dávku žádat a kolik příspěvek dělá? Poradíme.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 1. 2017 22:51, Vladimír

Zní to pěkně,ale praxe je jiná. Rodinný přislušník nezvládá 6 potřeb a tahanice trvaji již půl roku. A ještě se na vás dívají jako na zločince. Jedině tak mit romské příjmeni.

+52
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 27 komentářů)

1. 8. 2022 8:30 | Lucie

Dobrý den mám nemocnou dceru která má nefroticky syndrom a je bez imunity a nesmí vůbec nikam chodit mezi lidi ani do školky .má 3 roky.a mě peníze zamítli.jenze já nemám jak ji nechat pohlídat protože pracák mě furt posílá do práce..zkusíme odvolání ale pokud to zase zamítnou tak nevím co mám dělat děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2018 0:54 | Jiří

žádost o příspěvek na péči babičky jsme podali v březnu roku 2017. V září jsme obdrželi rozhodnutí o přidělení příspěvku v I.stupni. Což vůbec neodpovídalo skutečnosti. Součástí žádosti byly přílohy lékařských zpráv. Chováni sociální pracovnice bylo na hraně slušnosti. Z důvodu, že jsme nesouhlasili s rozhodnutím, podali jsme odvolání k MPSV. Součástí byl výčet bodů v počtu 7 až 8, které babička není schopna vykonávat.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 4. 2018 23:37 | JANA

Dobry den, my mame ponekud jiny pripad.Teta se stara o svou prakticky (ne uredne) nesvepravnou sestru.Jsou obe jiz v duchodu. Trpi schizofrenii, a zamanula si, ze ji chteji vsichni okrast a tak prispevek pobira k duchodu ona.Bohuzel jeji sestra, ktera ji poskytuje strechu nad hlavou, peci, stravu od ni osobne nevidi ani korunu.A sama jen tezko zvlada vse platit.Ma jiz i dluhy.A SAMA NENI NEJMLADSI.JAKA EXISTUJI PROSIM RESENI?Muze se napr.zasilat alespon cast duchodu ci prispevku cloveku, ktery peci poskytuje?Jinak ji nelze donutit jakkoliv prispivat.Dela, ze neslysi apod...A vyhodit na ulici ji teta taky nemuze?!:-(Je to preci jeji sestra.Ikdyz je nemocna a neprijemna.Dekuju
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2018 15:26 | nataša

dobry den chtěla bych poradit mam mentalně postiženou dcerku ma dauvnum sindrom srdcovy a ma těžkou mentalni retardaci tak zvaně nezvlada vubec nic bude mit 9 let ani nechodi je zavisla přimo na nas dodiče ma stupen 3-4 chtěly sme se s manželem zeptat zda budeme mit narok na zvišeni soc. na peči znami nam řikaj že už maj přidano na 19.200 my však ne děkujeme za brzkou odpověd s. p. nataša
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 2. 2018 12:31

Vyplňte žádost o zvýšení příspěvku na péči a opět podejte na ÚRadu práce, proběhne opět sociální smrtelník a následně bude PnP buď zvýšen nebo ne ??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 1. 2018 10:49 | olga

Mam nemocneho pritele po tezke operaci mozku a chtela bych zvisit prispevek na peci pan ma 2stupen..poradte mi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 12. 2017 12:54 | Vlasta

Dobrý den, jsem samozivitelka a byl mi přiznán příspěvek na dceru s lehkou mentální retardací. Jsem vedená na Úřadu práce, pobiram doplatek na bydlení a příspěvek na živobytí. Příspěvek na péči mi byl přiznán od 1.4.2017 a vyplacen zpětně nyní v prosinci 2017. Chtěla bych se zeptat, zda i nadále mám nárok na příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení, zda se započítává do hmotné nouze a doplatku na bydlení, příspěvek na péči. Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2017 1:05 | Eva Krausová

Prosím mám dotaz.. maminka je ležící po mrtvici..bratr na ní pobírá příspěvek na péči..já jsem dcera a maminka si přeje,abych se o ní starala já a příspěvek na péči o ní jsem pobírala já,protoze ty peníze nejsou využívány pouze pro ni,ale ve prospěch bratrovy rodiny..jak mám postupovat? děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2017 20:26 | Pavla Kovaříková

Naše babička si v červnu 2016 zlomila krček, do září 2016 byla v LDN. Po propuštění jsme ihned žádali o příspěvek na péči, jelikož babička zůstala na plínách, chodí jen s chodítkem a má Alzheimera. Od té doby jen čekáme na vyřízení a poslední verze na OSSZ byla ta, že babička nechodí k lékaři, tak vlastně příspěvek na péči nepotřebuje. Babičce je 92 let a stará se o ní matka, které je 70 let. Stále podáváme odvolání, ale marně. Evidentně takovýto člověk, který se sám už pořádně neoblékne a na WC si nedojde je vlstně v pořádku a příspěvek není třeba.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 11. 2017 3:46

To je strašné prostě! Je mi to velice líto a velmi Vás chapu.Za to Ti nahoře se mají.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 9. 2017 10:40 | Lenka

Mám druha po mozkových příhodách ma silnou cukrovku 4krát denně pichám inzulín sám to nezvládne protože zapomíná a nerozumí kolik jednotek si píchnout má kardio stimulator dvakrát protazene cévy v nohách jelikož se mu ucpavaji neudělá si nic k jídlu nevydrží stát sám se neumyje nevykoupe dojde pouze na záchod venku na procházku pouze s doprovodem a choditkem ujde max100 metrů a už nemůže ztrácí se nakoupit si nemůže k lékaři pouze když ho dovezeme léky bere pouze pod dohledem a nemá nárok na nic???Celej život drel i mrtvici dostal v praci a teď nemá nárok na nic co mám dělat ?Aby jsme žili musím chodit do práce a in doma může plnit kdo nám pomůže? ?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 8. 2017 12:50 | Marie

Máme Ochabele nožičky nemáme právo na auto syn se boji v autobuse boji se křiku syn nezvládá více jak 16 úkolů nevím na koho se obrátit zadala jsem zviseni tak jsem zvědava jak to vse dopadne
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 8. 2017 12:47 | Marie

Mám 6leteho syna Kréty trpí obrnou mozku Máme cistu na mozku ,o habilitační svalstvo levém strání epilepsii a to pobírám na syna pouze 1 stupeň
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 7. 2017 9:31 | marta

Muj blizky o ktereho pecuji nezvlada devet ukonu chuze napul pi byte je psychycky nemocny presto mi zamitli vyssi stupen .je to normalni? Staram se o nej 23 let
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 5. 2017 13:40 | Petra

Pane Vladimíre, mohu jen potvrdit, že romské přijmení nemá na řízení žádný vliv :)) To jen abyste si ušetřil práci.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 4. 2017 8:16 | vladimír olah

dobrý den také pobírá příspěvek na péči sem psychicky nemocný nemohu sem o sebe postarat špatnou orientaci beru léky včerejší ho dne mám více psychicky přestavět ze 8 hodin na vás klepe soc biuziti příspěvků ja čekal taktická na převoz k lékaři místo toho se obého soc a policajti začne nes otevřu dveře KŘIČET soc šetření ani nevím co gde je jesly si takto.muze soc dovolit KŘIČET ukažte občanky křik pomine
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 4. 2017 19:15 | vladimír olah

chtěl nich se vás na pár věcí zeptat může úřad práce tak jednat s lidmi ze o donesou policiji co ti ma znamenat dnes sme měli ráno v osum hodin komedií soc šetření. mám stupeň závislosti 3 ráno sem měl.bit u lékaře u psychologa t et sem čekal myslel si ze je to on taxík místo zajímá přišla soc nes sem otevřel dveře úřednice vykřikoval soc šetření přes čelí barák jako bi nevím co se stalo.... přiznám příspěvek na péči od posudkoveho lékaře platnost 2 2 2019 nevím jesly co to bylo za scénu hrozně jednání t et sem nevěděl.co dělat jesli jít k lékaři nebo výkřiky soc šetření ještě chtěli pořád občanský průkaz. požadovali mně nato odpovědět co je to za koncert v česku jak postupují k lidem nemocným ja trpím těsnou depresivní ležím se pdychyckim stavem venku nemám orientaci. dnes sem otevřel dveře sem bil.v šoku... POME nes sem otevřel dveře tahala jedna pracovnice pomine dveře měla sebou policiji do protokolu napsali soc. šetření ze sem jim otevřel dveře ptali se mi ho pevovatel jesly se o mne stará jak je soc příspěvek na co je použity. opatrovnik řekl ze na moji pomoc. to léky a pěkný á jídlo mně řeknete jesly tak může up postupovat násilnosti a scény
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2017 20:26 | Jana

Nechapu ty jejich body. Babicka po mrtvici,nehybna, ja kolem ni litam od rana do vecera a mame 3 st. Pani od vedle po mozkove mrvici o holy si dojde na toaletu,nanda si jidli,piti a ma take 3st. Na odvolani cekam uz pres pul roku a porad nic.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 3. 2017 12:19 | Nikola

Zajímalo by mě, po jak dlouhé době může senior znovu podat žádost o PnP, když mu poslední zamítli i po odvolání? Existuje taková lhůta, nebo může novou žádost podat hned např. po 3 měsících? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 2. 2017 23:26 | lucie

Me by zajimalo a nikde nemuzu docist syn 12let dve transplatace kostni drene za sebou ma druhy stupen postizeni a kdyz pujdu na rodicovsky prispevek jak to bude?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Keller

sociolog

Michal Sýkora

bývalý hokejista a investor

Jan Keller
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Michal Sýkora
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services