Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Příspěvek na péči 2017: Jak podat žádost a na co se připravit

Monika Hájková | rubrika: Jak na to | 5. 1. 2017 | 16 komentářů
Lidem, kterým vysoký věk, úraz nebo vážná nemoc brání postarat se o sebe sama, pomůže stát příspěvkem na péči. Kdo konkrétně může o dávku žádat a kolik příspěvek dělá? Poradíme.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 1. 2017 22:51, Vladimír

Zní to pěkně,ale praxe je jiná. Rodinný přislušník nezvládá 6 potřeb a tahanice trvaji již půl roku. A ještě se na vás dívají jako na zločince. Jedině tak mit romské příjmeni.

Reagovat

+22
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (16 komentářů)

5. 1. 2017 11:26 | Pavel

Nepostřehl jsem informaci o tom, jak se má příspěvek na péči používat a zda je třeba jeho čerpání vykazovat. Známý se stará o člena rodiny, na kterého příspěvek na péči pobírá, a tvrdí, že je to vlastně jeho plat za to, že se stará a že když si příspěvek na péči uspoří, tak že je to jsou jeho peníze. Je to tak???
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

5. 1. 2017 11:56 | Mirek

Mám za to, že příspěvek je toho nemohoucího a jak s ním naloží, je pouze na něm. Může ho klidně dát částečně nebo celý tomu, kdo o něho (ni) pečuje. Vykazuje se stupněm nemohoucnosti.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 05. 01. 2017 11:26)

5. 1. 2017 18:33 | Eva

Ten prispevek na pei nalezi tomu nemohoucimu a ten si za n r j plati sluzby. A ten kdo se o nemohouciho stara,tak zpravidla nemuze do prace. Je to celodenni úvazek.tudiz to je vlastně mzda ten, kdo pecuje o nemohouciho,to ma j s ko mzdu! :-)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

6. 1. 2017 22:51 | Vladimír

Zní to pěkně,ale praxe je jiná. Rodinný přislušník nezvládá 6 potřeb a tahanice trvaji již půl roku. A ještě se na vás dívají jako na zločince. Jedině tak mit romské příjmeni.
Reagovat | Citovat

+22
Líbí
Nelíbí

6. 1. 2017 22:53 | ing. Dortík

Začněte si zvykat, pane Lakatoši: http://www.penize.cz/spotrebitel/314251-zmena-jmena-a-prijmeni-po-svatbe-i-bez-ni-jake-mate-moznosti
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Vladimír 06. 01. 2017 22:51)

7. 1. 2017 11:08 | Eva

Vladimire,v cem mate problem?ja bych mohla vypravet!!!!me zazitky se soc.uradem ohledne prispevku na peci.dalo by to na knihu. Snad Vam mohu pomoci radou. Nevsimejte si roho,jak de.na vas urednice divaji. Vse je o lidech. Kdyztak se odvolejte, kdyz Vamprispevek nedopadne.clovek musi mit hrosi kuzi.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

8. 1. 2017 17:55 | Mirek

Mám za to, že o příspěvek na péči se žádá na úřadu práce ...
Tam se podává žádost , zaměstnanci ÚP provádí místní šetření ... zkuste si ještě jednou přečíst ten článek.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

2. 2. 2017 23:26 | lucie

Me by zajimalo a nikde nemuzu docist syn 12let dve transplatace kostni drene za sebou ma druhy stupen postizeni a kdyz pujdu na rodicovsky prispevek jak to bude?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

22. 3. 2017 12:19 | Nikola

Zajímalo by mě, po jak dlouhé době může senior znovu podat žádost o PnP, když mu poslední zamítli i po odvolání? Existuje taková lhůta, nebo může novou žádost podat hned např. po 3 měsících? Děkuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

14. 4. 2017 20:26 | Jana

Nechapu ty jejich body. Babicka po mrtvici,nehybna, ja kolem ni litam od rana do vecera a mame 3 st. Pani od vedle po mozkove mrvici o holy si dojde na toaletu,nanda si jidli,piti a ma take 3st. Na odvolani cekam uz pres pul roku a porad nic.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

28. 4. 2017 19:15 | vladimír olah

chtěl nich se vás na pár věcí zeptat může úřad práce tak jednat s lidmi ze o donesou policiji co ti ma znamenat dnes sme měli ráno v osum hodin komedií soc šetření. mám stupeň závislosti 3 ráno sem měl.bit u lékaře u psychologa t et sem čekal myslel si ze je to on taxík místo zajímá přišla soc nes sem otevřel dveře úřednice vykřikoval soc šetření přes čelí barák jako bi nevím co se stalo.... přiznám příspěvek na péči od posudkoveho lékaře platnost 2 2 2019 nevím jesly co to bylo za scénu hrozně jednání t et sem nevěděl.co dělat jesli jít k lékaři nebo výkřiky soc šetření ještě chtěli pořád občanský průkaz. požadovali mně nato odpovědět co je to za koncert v česku jak postupují k lidem nemocným ja trpím těsnou depresivní ležím se pdychyckim stavem venku nemám orientaci. dnes sem otevřel dveře sem bil.v šoku... POME nes sem otevřel dveře tahala jedna pracovnice pomine dveře měla sebou policiji do protokolu napsali soc. šetření ze sem jim otevřel dveře ptali se mi ho pevovatel jesly se o mne stará jak je soc příspěvek na co je použity. opatrovnik řekl ze na moji pomoc. to léky a pěkný á jídlo mně řeknete jesly tak může up postupovat násilnosti a scény
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

29. 4. 2017 8:16 | vladimír olah

dobrý den také pobírá příspěvek na péči sem psychicky nemocný nemohu sem o sebe postarat špatnou orientaci beru léky včerejší ho dne mám více psychicky přestavět ze 8 hodin na vás klepe soc biuziti příspěvků ja čekal taktická na převoz k lékaři místo toho se obého soc a policajti začne nes otevřu dveře KŘIČET soc šetření ani nevím co gde je jesly si takto.muze soc dovolit KŘIČET ukažte občanky křik pomine
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

3. 5. 2017 13:40 | Petra

Pane Vladimíre, mohu jen potvrdit, že romské přijmení nemá na řízení žádný vliv :)) To jen abyste si ušetřil práci.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

24. 7. 2017 9:31 | marta

Muj blizky o ktereho pecuji nezvlada devet ukonu chuze napul pi byte je psychycky nemocny presto mi zamitli vyssi stupen .je to normalni? Staram se o nej 23 let
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

22. 8. 2017 12:47 | Marie

Mám 6leteho syna Kréty trpí obrnou mozku Máme cistu na mozku ,o habilitační svalstvo levém strání epilepsii a to pobírám na syna pouze 1 stupeň
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

22. 8. 2017 12:50 | Marie

Máme Ochabele nožičky nemáme právo na auto syn se boji v autobuse boji se křiku syn nezvládá více jak 16 úkolů nevím na koho se obrátit zadala jsem zviseni tak jsem zvědava jak to vse dopadne
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 033 956 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Mertlík

exministr a ekonom

Ondřej Trojan

producent

Pavel Mertlík
ÚSPĚŠNOST
25,00 %

z 12 duelů
Ondřej Trojan
ÚSPĚŠNOST
62,50 %

z 16 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK