Daň z nemovitosti: Víme, kolik zaplatíte v roce 2017

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 29. 11. 2016 | 18 komentářů
Včera Peníze.cz přinesly článek o tom, kdo musí v roce 2017 podat přiznání k dani z nemovitých věcí – povinnost se týká především nových majitelů pozemků, staveb a jednotek. Zaplatit daň z nemovitých věcí ale musí každý, kdo nemovitost vlastní. Přečtěte si, kolik to v roce 2017 bude.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 11. 2016 5:50, Tarzan

Vládní mafie vybírá výpalné ...

+57
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 18 komentářů)

20. 5. 2017 23:29 | Slavíková

Z finančního úřadu jsme dostali zprávu že naše nemovitost byla přehodnocena z objektu k bydlení na rodinný dům ,můžeme se odvolat.Vůbec tomu nerozumím ,o co jim jde,nevíte někdo ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2017 10:35 | JT

A nefachčenko co bydlí na ubytovně za Vaše peníze se jen směje, protože nic nemá a nic nemusí. Vy co se postaráte sami o sebe ať už jako OSVČ který platí daně, nebo zaměstnanec za něhož zaměstnavatel zaplatí taky jste trestáni tím že si dovolíte bydlet ve svojem !!!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2017 7:31 | Janek

Dobrý den, koupili jseme nemovitost a ta byla v katastru zapsána až 11.1.2017 na naše jméno. Návrh na vklad byl podán v prosinci cca 20. Kdo zaplatí dan z nemovitosti původní majitel nebo již nový tedy my ?? Děkuji
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 1. 2017 0:20 | Broucajz

Přiznání provede jeden ze spoluvlastníků, který bude i platit každý rok daň. Spolumajitelé se mezi sebou dohodnou. Jestliže ne a zůstanou dlužni, jsou dlužníci všichni rukou společnou a nerozdílnou. Finanční správa může tedy exekuovat každího z nich.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 1. 2017 11:28 | Gabriel Pleska

Daň z nemovitostí vůbec nerozlišuje, co se s nemovitostí děje. Jestli v ní bydlíte, jestli v ní máte nájemníka nebo v ní třeba chováte tchoře. Vlastníš nemovitost, zaplať. Příjmů z pronájmu se ovšem samozřejmě týká daň z příjmů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 1. 2017 11:21 | Anama

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli se pro mě nějak mění daň z nemovitých věcí v případě, že vlastním byt, který je v pronájmu. Nejde totiž o klasické podnikání, na druhou stranu z něj mám příjem. Máte někdo s tímto zkušenost? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 12. 2016 19:48 | Jan Havlíček

Protože třeba v případě spoluvlastnictví může platit (a většinou i platí) jen jeden spoluvlastník za všechny? To je vyjádření vůle, kterou stát znát nemůže.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2016 19:32 | Marie

Možná, až nám do hlavy nacpou čip, tak budeme mít pokoj
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2016 19:28 | Marie

Dá se pochopit, že musím platit daň z nemovitostí z pozemků které vlastním. Ale nepochopím, když po zaplacení dědické daně, odhadce a notáře musím platit ročně daň z nemovitosti z pozemků, o kterou mě stát, potažmo jeho úředníci okradli a dodnes obce nevydali. Podle policie se nejedná o podvod ani zlodějnu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2016 13:15 | Šárka

Takový dementní systém nejde pochopit. Mě už to asi po letech zkušeností s úřady nepřekvapuje.:)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 18:24 | Pavel

Přiznání k dani z nemovitosti jsem ještě nedělal, takže nevím. A u přiznání k dani z převodu nemovitosti to tedy nenaskákalo ani náhodou. Dokonce i koeficienty ke stanovení úřední ceny jsem si musel hledat po vyhláškách, on-line k tomu žádné info nebylo.
A i kdyby to naskákalo samo - proč nás berňák otravuje s poskytováním informací, které si může snadno získat sám? To není naprosto zbytečná buzerace občanů úředníky, kteří místo, aby ním líbali ruce, že je krmíme ze svých daní, tak nám znepříjemňují život všemi možnými způsoby, které jejich zvrhlé mozky napadnou?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 16:54

A když budete vyplňovat to elektronické, nenaskáče tam skoro všecko?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 16:52 | Pavel

Jenže proč musím podávat to daňové přiznání, když do něj jenom opisuju údaje jen z jiných státních registrů a není tam ani čárka navíc, co by už stát nevěděl a neměl zapsané v některém ze svých registrů. To je to, co nechápu a co mě štve.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 15:52 | Šárka

ano poprvé musíte podat daňové přiznání a pak už chodí složenky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 15:11 | Pavel

Ale před první složenkou to přiznání podat musíte. Až ty další jsou bez vyplňování papírů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 14:44 | Šárka

u nás chodí v květnu složenky
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 12:23 | Pavel

Vařila se ve mně krev, když jsem vyplňoval formulář daně z převodu nemovitosti - tam jsem jen opisoval údaje, které stát už má ve svých registrech, nebyla tam ani čárka navíc. Teď mě čeká podat přiznání k dani z nemovitosti a koukám, to samé, všechno, co se tam má vyplňovat, už má stát dávno někde evidované. Proč nás tím finančáci tak buzerují, to to nemůžou vyplnit za nás a poslat to jen na schválení i se složenkou?
Koneckonců, pokud vím, tak už existuje rozhodnutí nějakého soudu, podle kterého stát nemůže od obyvatel vyžadovat údaje, které už má evidované.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 11. 2016 5:50 | Tarzan

Vládní mafie vybírá výpalné ...
+57
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Patrik Nacher

podnikatel a ekonom

David Eder

podnikatel, Exclusive Tours

Patrik Nacher
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
David Eder
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services