Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Přej si něco, padá letadlo

Aleš Tůma | rubrika: Co se děje | 28. 11. 2016 | 153 komentářů
Nad Českem je poměrně hustý letový provoz. A platí to i pro investiční letadla. Ta se od těch obyčejných odlišují tím, že nepřistávají. Letí, dokud nedojde palivo; pilot se většinou katapultuje a cestující nezatleskají. Právě teď se nosem do hlíny zarývá letoun firmy Savings Funds.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 4. 2017 22:08, Jan

Paní Miriam, dle vašich příspěvků lze usuzovat, že jste o dění 100% informována. Mohla by jste nám všem tady tudíž odpovědět na tyto dotazy?
1) na web SG ve vnitřních zprávách je uvedena pouze jedna novinka "..... v důsledku nejednoznačné české právní úpravy...."
- o jakou nejednoznačnou právní úpravu se jedná?
- kdy "manažeři" přišly na tuto nejednoznačnou českou právní úpravu? před zahájením prodeje akcií nebo před termínem vyplácení?
- zatím to vypadá, že nás o peníze připravili zákonodárci ve sněmovně a senátu a ne andělové a filantropové v Salia Group
- očekával bych prohlášení zodpovědných k dané situaci, jako to udělala ČNB dne 17.03.2017
2) Nová smlouva - toto není smlouva
- chybí jméno, příjmení statutárního zástupce!!!
- nevyváženost smlouvy
- rozpor v pojmenování smlouvy, nejdříve uvedeno ".smlouvu o podmínkách výplaty prostředků" , v odst. 12) je uvedeno ". tuto smlouvu K postoupení pohledávek Klienta"
- tak co je to tedy za smlouvu? NEJSPÍŠE SMLOUVA S ĎÁBLEM !!!!
navíc odst12. vůbec nedává po přečtení smysl cituji "Smluvní strany prohlašují, že si tuto smlouvu K postoupení pohledávek Klienta je možné po předchozím písemném souhlasu"

dle vašich andělů ze SG je česká právní úprava nejednoznačná, co je tedy dle nich toto ujednání, které si pro nás připravili?
- odst. 8) "V případě, že likvidita aktiv Společnosti neumožní výplatu dílčího plnění dle této Smlouvy v plné výši, Smluvní strany souhlasí s poměrných ponížením platby v poměru s celkovými platbami ostatním klientům"
Paní Miriam, vy víte jaká je v současné době výše aktiv Společnosti a jak jsou likvidní??

Nechápu proč se tedy někteří bojí podání trestního oznámení. Souhlasili s tím, že dostanou dle odst.8) jen část peněz a velmi rychle budou vědět kolik to bude.
Prosím Vás tedy paní Miriam o konkrétní údaje a jednoznačné odpovědi a ne vágní a obecné věty jaké používají Jehovisté nebo vyškolení vymývači mozků.
Děkuji

Reagovat

 

+34
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Miriam.M 20. 04. 2017 20:13)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

21. 4. 2017 16:01, Miriam.M

:)))Haha prej 60 mil ? To je nejaka částka ?
Pletete se . Moc se pletete . Jde videt ze o tom nic nevíte . Jinak by jste to nepsali .
Marku prej v tropech? Vy jste blázni :)) Netušíte kolik prace zatím stoji a vy tady píšete takové hlouposti . Uz brzy zjistíte jak moc jste se spletli . To vim zase ja žena bez rozumu :)

Reagovat

 

-5
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (153 komentářů)

27. 4. 2017 18:01

Jsem ve skupině na FB, moc tam informaci nevidim...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Lucie 26. 04. 2017 08:59)

1. 5. 2017 8:18 | Tom

Ta diskuze na Facebooku je úplně mrtvá. Cílem bylo nás diskutující trochu uklidnit. Tato skupina vznikla ke sjednocení klientů Salia za cílem sdílení informací ohledně vývoje případu, řešení vzniklé situace a případných společných právních kroků v této věci. Zdržte se, prosím, emotivních projevů, které byly k vidění v předešlé diskuzi. To zajisté nikomu v řešení nepomůže.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

3. 5. 2017 9:48

Z pohledu právních kroků, ať už jde o žalobu na Salia Group Limited nebo o trestní oznámení na konkrétní osoby, je třeba si uvědomit, že je to poslední možný, ale nikoliv nereálný krok ve chvíli, kdy jiné možnosti selžou. S koncem dubna proběhlo datum, do kterého měly být odevzdány podepsané smlouvy o postoupení pohledávky (jak zní jeden z názvů smlouvy) a je třeba vyčkat, jak se nyní pánové Šumbera a Kostovčík zachovají. Podle dostupných informací je podepsáno cca 95 % smluv a do konce června má být vyřešeno, jak se budou věřitelé vyplácet. Pokud by tedy bylo pravdou, co nám zmínění pánové předkládají, lze očekávat první platbu v Q3, spíše v Q4 2017. Osobně ovšem nevěřím, že by k tomu došlo. Na straně Salie jsou zřejmě nezanedbatelné ztráty a tito pánové peníze potřebují k dalším projektům. Budou tedy pravděpodobně případné vyplácení odkádat do nejzazšího termínu. Ti, kteří tuto smlouvu nepodepsali, by se pravděpodobně měli v dohledné době dozvědět návrh řešení. Každopádně je třeba počítat s tím, že ač jsou případné právní kroky stále aktuální, je třeba je připravit a přijde na ně čas ve chvíli, kdy selžou možnosti jednání s majitelem. Děkuji zároveň všem, kteří mi na sebe nechali kontakt. Jakmile bude žaloba aktuální, budu Vás kontaktovat. Tomáš Vítek P.S.: Současně upozorňuji, že se sdílením informací je dobré být opatrný, protože tito pánové a lidé jim spříznění sledují i tuto diskuzi.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tom 01. 05. 2017 08:18)

9. 5. 2017 23:48 | Jan

Finanční Mágové ze SG začali konečně prostřednictvím vnitřních zpráv na intranetu komunikovat s Klienty. Až posud jim náleží poklona. Bohužel obsahem zprávy opět nezklamali. Co se nám vlastně snažili tímto sdělit? "Stávající kroky jsou vedeny za účelem stanovení fixní hodnoty Vámi vložených aktiv, které budou sloužit ke stanovení poměru pro výplatu aktiv společnosti Salia v průběhu jejich zlikvidnění." Mně vychází jednoznačně toto: - stanovení fixní hodnoty Vámi vložených aktiv = potřebujeme si spočítat kolik jste nám naposílali a porovnat s tím kolik skutečně máme ( zbylo ) - stanovení poměru pro výplatu aktiv společnosti Salia v průběhu jejich zlikvidnění = až budeme vědět jakého maňase jsme udělali tak stanovíme kolik promile dostane z toho co nám zůstalo. A Mágové pokračují dále aby vysvětlili jak jsou poctiví ke každému z nás. "Cílem je, aby v dohodnutém období za podmínek stanovených dohodou o vypořádání bilančního zůstatku, docházelo k rovnoměrnému vypořádání Vašich bilančních zůstatků. V případě nedodržení tohoto postupu by dle názorů externích právníků mohlo dojít k nedůvodnému zvýhodnění některého z klientů v časové ose, což by dle doporučení mohlo vést k právnímu postihu společnosti." Co se nám vlastně snažili opět sdělit? - všichni, kteří jste podepsali dohody dostanete stejné promile ze svého vkladu, ani víc ani míň aby jsme neměli opletačky s právníky A jak už to bývá, tak na konec to nejlepší. "Současně si tímto dovolujeme požádat ty, kteří nepodepsali dohodou o vyplacení bilančního zůstatku, aby tak učinili nejpozději do 15.05.2017. Důvodem je skutečnost, že od 16.05.2017 má být zahájeno ocenění aktiv a stanovení strategie jejich zpeněžení s odbornou péči za nejvyšší možné zhodnocení v souladu s dlouhodobým záměry nastíněnými Vám v průběhu naší spolupráce." A co se nám snaží sdělit na konci? My Vám chceme dát peníze a hodně peněz, ale když nebudou podepsány dohody od všech klientů tak to neumíme spočítat a nemůžeme pokračovat dále.
Já osobně sděluji, že tu slátaninu, kterou považují za dohodu nepodepíši. Zcela jistě jdou ocenit aktiva i bez této dohody.-
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

10. 5. 2017 8:04 | Tom

To jen jen získávání času a legalizace. Dohodou se jen každý jak ovce vzdal dobrovolně svých nároků a můžou i nemůžou si dělat co chtějí. Ta dohoda nemá žádnou právní vymahatelnost.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan 09. 05. 2017 23:48)

10. 5. 2017 20:44 | Jan

Tome, souhlasím s Vámi. O tom jak budou postupovat s Klienty, kteří podepsali dohodu jsme se již od SG dozvěděli. Kolik dostanou za 5 let si domyslíme. Ale mě zajímá co bude po 16.05.2017 s Klienty, kteří nepodepsali dohodu a dle platné smlouvy požadují vyplacení, tzn. kdy a jak vyplatí jejich vložené peníze včetně zhodnocení. Tomuto se neustále vyhýbají.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tom 10. 05. 2017 08:04)

10. 5. 2017 21:43 | Tom

Tak původní smlouva dává malou naději na vyplacení alespoň 60%vkladu. Bohužel je to podmíněno tím, že SG musí někdo prokázat vinu či úmysl, jinak nemusí také zaplatit nic. Proto se tak boji hromadné žaloby. Smlouvu četl náš právník a bohužel je postavena ve prospěch SG. Když nebude žalobce nebude soudce. SG nemá na základě původní smlouvy povinnost uhradit ani těch 60% vkladu. Bohužel taková je realita.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan 10. 05. 2017 20:44)

10. 5. 2017 22:34 | Tomáš

To bych rozporoval, dle smlouvy není nutné prokázat žádný úmysl či vinu, je to jen prosté vypovězení smlouvy, které by dle platného práva mělo být aplikovatelné. Jediný otazník je, s jakými aktivy SG operuje a zda je vůlbec tohoto závazku schopna dostát.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tom 10. 05. 2017 21:43)

31. 5. 2017 10:08 | Jindra

Tak máme už 31.5.2017. Což znamená 16 dní po stanovené lhůtě podepsání. A nic se neděje, není to zvláštní?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

5. 6. 2017 18:31 | René

Není :)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

22. 6. 2017 13:51 | Tonda

Pane Vítek Můžete mi prosím poslat na uvedený e-mail kontakt na vás? Rád bych se připojil
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 03. 05. 2017 09:48)

26. 6. 2017 17:22 | Filip

Nevěřící tomani by do ŽÁDNÝCH investic neměli lézt.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

25. 7. 2017 16:29 | Mgr. Ing. Tomáš Vítek

Dobrý den všem,
po opakovaných žádostech členů této diskuze a dalších osob o právní pomoc sděluji, že došlo k zjevnému omylu, neboť jsem nikdy do této diskuze nepřispíval. Společnost Salia je mi naprosto neznámá a někdo pravděpodobně v diskuzi uvedl mé kontaktní údaje, aniž by si ověřil totožnost původního přispěvatele. Sděluji, že naše advokátní kancelář v této věci žádná vyjádření nepublikovala a prosím, abyste se na nás dále neobraceli.
Děkuji za pochopení.
S pozdravem
Mgr. Ing. Tomáš Vítek ev. č. ČAK 10729 Argentinská 783/18, 170 00 Praha 7
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  6 890 344 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Havel

advokát

Miloš Zeman

prezident

Jaroslav Havel
ÚSPĚŠNOST
78,95 %

z 133 duelů
×
Miloš Zeman
ÚSPĚŠNOST
5,24 %

z 210 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK