Dotace na domovní čistírny odpadních vod: Kdo může žádat a kolik dostane?

Monika Veselíková | rubrika: Jak na to | 26. 10. 2016 | 6 komentářů
Státní fond životního prostředí chce rozdat sto milionů korun na pořízení domovních čistíren odpadních vod. Víc než milion a půl lidí v Česku stále bydlí v domech, které nejsou napojené na obecní kanalizaci.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 11. 2016 10:19, Petr Vrážel

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, zda lze žádat dotaci i zpětně, když už domovní ČOV k RD mám.

Děkuji za odpovědˇ.

+46
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

11. 5. 2021 13:04 | PtackovaJ

Dobrý den - ma u chalupy pouze žumpu a chtela bych septik s přepadem ten bohužel nejde musím mit u toho čističku Mám nárok na dotaci nebo o ni žádá firma která ji bude budovat Děkuji za odpověď
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 3. 2020 14:30 | Eva

Dobrý den, máme RD od roku 2001. V obci není kanalizace, tak máme žumpu. Jak jsem se dočetla, o novou čistučku odpadních vod musím žádat obec. Obec dává dotaci 30 tis. Kč. Vy uvádítě až 100 tis. Kč. Předběžně jsme zjišťovali, že vybudování čističky včetně dokumentace by nás stálo kolem 100 tis. Kč. Je nějaká možnost dosáhnou vyšší dotace než dává obec?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2018 14:45 | Radek

Dobrý den, nevím zda toto téma je ještě aktuální. V Proseči nad Nisou není kanalizace. Koupili jsme zde stavební pozemek. Teď zjišťujeme jak velký problém máme s vodou a kanalizací. Je možné zažádat o dotaci na ČOV a příšlušné stavební práce když odtok z ČOV je možný vést pouze do Nisy, která je vzdálená 50 m a to pod komunikací a pak přes pozemky obce ? Sousedi kolem nás mají starší RD, které jsou napojeny na dešťovou kanalizaci, což nám už stavební úřad neumožní. Takže se nebudou chtít připojit a podílet se na nákladech....
Děkuji Radek Prchal
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2017 8:15 | Zdeněk Přívratský

Dobrý den U nás ve Velkém Dřevíčí je část obyvatel napojená na kanalizaci a část lidí na kanalizaci napojena není.Díky paní starostce Nedvědové která má prioritu ne Velký Dřevíč,ale samotný Hronov a Zbečník ,tak se nic neděje protože občani Velkého Dřevíče jsou asi podle paní starostky občani 2 nebo snad 3 kategorie.Méně duležití a méně potřební.At si ale laskavě p.Nedvědová uvědomí,že i od nás dostala ve volbách hlasy a dostává za Velký Dřevíč i peníze z Ministerstva.S pozdravem Z.Přívratský
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2016 18:35 | Mirek

Kdo z úředníků má žádost zaslat. Na obci mi řekli, že na vyřízení nemají agendu. Mohu zaslat žádost za RD sám s podpisem zastupce obce. (třeba starosty, nebo vedoucího stavebního úřadu)
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 11. 2016 10:19 | Petr Vrážel

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda lze žádat dotaci i zpětně, když už domovní ČOV k RD mám.
Děkuji za odpovědˇ.
+46
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Šimáně

podnikatel, Unimex Group

Karel Schwarzenberg

politik

Jiří Šimáně
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Karel Schwarzenberg
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services