Velký přehled běžných účtů zdarma

Ondřej Tůma | rubrika: Když se řekne | 11. 10. 2016 | 20 komentářů
Před deseti nebo patnácti lety byste řekli: sci-fi. Dnes najdete běžný účet se základními službami zdarma u většiny bank. Je ovšem potřeba dávat pozor: za zadarmo musíte většinou bankám něco slíbit. Třeba, že budete utrácet kartou. Nebo že si na účet budete posílat tolik a tolik peněz. Přinášíme přehled nízkonákladových bankovních účtů a jejich podmínek.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 10. 2016 12:52, Lubomír Prokeš

Jsem u EQUA BANK právě teď v říjnu 4 roky a dosud jsem nenašel nic v čem by mě banka zklamala. Škoda, že jsem z poštovní spořitelny neodešel dřív.
I výběr z bankomatu v USA byl skutečně za 9 Kč a bleskový.
Banka bez chyby.

+20
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 20 komentářů)

15. 10. 2016 13:55 | Stenly

Mám všechny bezpoplatkové banky plus KB a Raiffku. Z vlastní zkušenosti jsou nejlepší banky(dle mého názoru), které mohu doporučit : AIRBANK-malý tarif-absolutní špička EQUABANK-špička FIO-super ZUNO-super-končí Raiffka smart konto-super(ale podmínka příchozích 15tisíc+3odchozí platby)- zaostalé internet. bankovnictví KB-neveřejný tarif(příchozích 35 tisíc) Poslední mou využívanou bankou je Mbank, kde jsem ale zmrazil všechny aktivity(původně můj primární účet), když zavedli velice zmatečné podmínky a zrušili úročení účtů.
ČS a Pošt.spoř. jsem zrušil byly to neskuteční zloději.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 10. 2016 18:16 | Kykyrýk

Moment! Kde je FIO?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2016 7:46 | Hořimír

Je v druhým fochu
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 10. 2016 12:11 | Pavel

Je tam. Hledej šmudlo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 10. 2016 10:19 | Vlad

Jo, proč není v přehledu Fio?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 10. 2016 10:16 | gabriela

Velice uzitecny clanek. Muzete prosim udelat stejne srovnani pro podnikatelske ucty (prave se rozhoduji, u jake banky ho otevrit - jsem zivnostnik). dekuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 10. 2016 8:23 | Pepin

S Equou jsem po odchodu z ČS maximálně spokojený, nezaplatil jsem na poplatcích ani korunu...
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 10. 2016 3:10 | SCH

U KB máte zadarmo i výběry z bankomatu a příkazy? Mám totiž také účet u KB zdarma s podmínkou jedné příchozí platby měsíčně, ale právě bankomaty a příkazy jsou zpoplatněné, 9 a 6 korun. Mám ten účet jen kvůli slevě na jiném produktu, tak mě to nepálí, ale běžně bych ho nepoužíval a nikomu nedoporučoval.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2016 19:49 | az

Účet zdarma - to je pro mne jen ten, který nemá pro "zdarma" žádné další podmínky. A takový účet, jak vyplývá i z přehledu, nabízí jen několik bank.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2016 17:28 | xls

Jasný příklad, že lidi neumí počítat. Vidí 9 Kč a těch přes 2 % z částky si neuvědomí.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2016 12:52 | Lubomír Prokeš

Jsem u EQUA BANK právě teď v říjnu 4 roky a dosud jsem nenašel nic v čem by mě banka zklamala. Škoda, že jsem z poštovní spořitelny neodešel dřív. I výběr z bankomatu v USA byl skutečně za 9 Kč a bleskový. Banka bez chyby.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2016 10:21 | Honza z Boudova

Mám Equa Bank a mohu říct, zatím super. Nejlepší a to jsem jich pár prošel, dokonce ČS před léty chtěla za zrušení účtu nehorázný poplatek, proto bych k ni už nikdy nešel. Doporučuji Equa, škoda, že zatím není nálepka
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2016 9:54 | Gabriel Pleska

Samozřejmě tam je Fio.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2016 9:50 | NoBody

FIO, proč není v porovnání a v přehledu FIO? Je sice leto zmíněno ale, hlavně FIO svou kampaní donutilo ty ostatní molochy vyrobit klony jejich vlastních Bank aby nemuseli zavádět účty zdrama přímo u centrál. Díky FIO.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2016 9:14 | honza

Článek mi připadá jako promo uvedených účtů. Bezplatných účtů je daleko více a u mnoha jiných ústavů, průkopníkem bezplatných nabídek je např. FIO banka, ale o tom se vždy píše jen málo nebo bůbec.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2016 8:25 | Elinor

Za kreditku ČS neplatím - měla jsem kooperativu, teď je migrovaná na tu jejich novou - já za ni neplatím, platí oni mně. Tyto banky (ČS a KB) nemám jako hlavní. Mám další účty, některé používám častěji - FIO, AIR, pak mám účet, který mám jen kvůli termíňáku - EQUA a další účty, protože se kdysi hodily, ale nyní je nevyužívám - Zuno, ING, mbank, Gratis od Monety. Prvním příspěvkem jsem chtěla říct, že jsou i jiné nabídky, než popsané v článku, pravděpodobně ale neveřejné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2016 7:49 | nn

Přijde mi, že velké banky nabízejí i jiné varianty bezplatných účtů, ale nejsou to ceníkové nabídky. Prostě si to tam člověk musí na pobočce vyhandlovat třeba díky tomu, že si bere vysokou hypotéku nebo že mu v bance leží hodně peněz. Na to bankéři vždycky slyší a jsou pak ochotní nabídnout almužnu a odpustit pár desítek korun za poplatky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2016 7:31 | xls

Hezký přehled, ale těch bezplatných a zajímavětších variant je mnohem víc.
Jinak když se podíváte na zisky bank, tak to nevypadá, že by nějak zvlášť strádaly. když se jim nepodaří naúčtovat poplatky napřímo, tak se dá zákazník okrást třeba skrytě na zvýšených kurzech zahraničních měn.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2016 7:28 | xls

Sjednaný KK = platím za KK?
Jinak u ČS i KB jejich systém "nechci slevu zadarmo" není nic, s čím by si měl dneska zákazník lámat hlavu. Je potřeba vybírat mezi těmi, které jsou opravdu (skoro) zadarmo a neotravují: Equa, Fio, Aib...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2016 6:20 | Elinor

Malá poznámka - mám mj. bezplatný účet u České spořitelny se službami zdarma s názvem Zdravé finance cca od února letošního roku s podmínkou jedna platba platební kartou plus sjednaná kreditka. Dále u KB mám účet komplet zdarma, i když splňuji jen podmínku 1 příchozí platby.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Pehe

politolog

Daniel Köppl

mediální expert

Jiří Pehe
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Daniel Köppl
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services